Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Fotorelacja - diagnozowanie Almerki i aut z EOBD/OBD2


Gość wujek_trzcina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo ciekawy czy kolega wawryl rozwiązał jakoś swój problem bo mam teraz identyczny. ELM łączy się z samochodem tylko przez EasyOBD ale ni da się wykasować błędów. Mam wrażenie że problem jest z interfejsem a nie z samochodem czy z sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość 3city-pietras

Witam,

ja mam takie pytanie...

czym się różnią te dwa interfejsy...

http://www.moto.allegro.pl/item1169562807_1_4a_2010_interfejs_elm_327_elm327_can_obd2_usb.html (opis raczej dziwny bo

od tego...

http://www.moto.allegro.pl/item1164741330_477_interfejs_diagnostyczny_elm327_elm_327_obd2.html

 

Czy z pomocą któregoś można diagnozować stan świec żarowych, przekaźnika zapłonu, czujnika położenia wału?

Mam almerę N16 2.2Di z 2001r made in GB. Auto ciężko odpala nawet teraz jak jest ciepło. Diagnozowali mi auto i stwierdzili że to świece żarowe i że nie ma żadnych błędów. Kupiłem i wymieniłem... i nic. Wydałem na to 500zł... Później pojechałem do tego warsztatu i sprawdzili mi przekaźnik zapłonu, podobno ok. Teraz czas na czujnik wału korbowego.

A kabelek potrzebny żebym sam mógł sprawdzić co i jak bo już mnie denerwuje jak mechanicy uczą się za moje pieniądze w warsztacie jednej z Euro-pejskich sieci.

Kupiłem almerę bo mam już P10 1.6b/g 250.000km - ta mnie nigdy nie zawiodła i jestem rozczarowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w tym temacie:)

Zacząłem przeglądać temat i na dniach chce kupić kabel ELM 327 na usb. Wiem że sprzedawane wersje 1.5a to pic na wode - na stronie producenta jest info że niedługo ma być wersja 1.4a

Brać kabelek OBD2 ELM327 1.3a + programy na płycie i powinno się łączyć?

Myśle że problemu z komunikacją być w wersji 1.3a z moja almerą 1.5 w benzynie, 2003, po fl być nie powinno

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dajcie znac czy ktos juz podłączał do swojego Nissanika kabel ELM 327 w specyfikacji 1.4a ? Bo 1.3a juz slyszalem ze dziala ale skoro jest wersja nowsza... Chce nabyc jak najszybciej tylko wacham sie po miedzy:

http://allegro.pl/elm-327-diagnostyka-obd2-po-polsku-elm327-euroscan-i1272835378.html

a http://allegro.pl/interfejs-elm-327-euroscan-2010-usb-elm327-v1-4a-i1275023683.html

 

Dajcie znac czy to chwyt marketingowy z tym oznaczeniem 1.4a ? Czy faktycznie jest to najnowsza wersja?

 

I jeszcze jedno pytanko, jaki program polecacie do stosowania z ELM 327 ?

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie. Poczytałem w tym wątku o diagnostyce samochodu i chciałbym kupić sobie taki kabelek, ale nie wiem czy wybiorę odpowiedni. Mam Nissana Almerę 1,5 16V 2000 rok. Czy ten kabel byłby dobry? --> http://allegro.pl/diagnostyka-pl-obd2-elm-euroscan-elm327-obd-2-can-i1420542370.html A jeśli nie to jaki będzie odpowiedni?

 

EDIT Widzę, że nie chce nikt pomóc, no ale ja kupiłem ten kabel i powiem, że kabelek współpracuję doskonale.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

 

chcialbym polaczyc sie z almera 2001 16v 1.5 benzyna.

 

widzialem uklady na bluetooth + torque android app. Czy ktos to testowal i moze mi pomoc co trzeba kupic ? elm327/obd2 bluetooth ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moze ktos wie gdzie mozna jeszcze kupic interfejs elm323? na allegro widze juz same elm327... Czy jesli kupie ten drugi to jest szansa ze zadziala? samochod mam z 2000 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialbym polaczyc sie z almera 2001 16v 1.5 benzyna.

 

widzialem uklady na bluetooth + torque android app. Czy ktos to testowal i moze mi pomoc co trzeba kupic ? elm327/obd2 bluetooth ?

 

zwykły ELM BT i śmiga, u mnie z P11.144 nie było problemu ale też i za wiele nie odczytał, teraz w Ody widzi dużo wiecej

 

 

moze ktos wie gdzie mozna jeszcze kupic interfejs elm323? na allegro widze juz same elm327... Czy jesli kupie ten drugi to jest szansa ze zadziala? samochod mam z 2000 roku

 

 

zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie za 100 punktów. Mam elma 327, używałem pcm scan oraz scan xl. Wszystko ladnie się łączy ale z pośród 320 pidów jakie niby moj model obsługuje moge odczytać tylko prędkość auta, obroty, temp cieczy chłodzącej, Map, pozycje pedału gazu, temperature powietrza zasysanego no i oczywiśćie kody błędów. . Poza tym nie moge odczytac nic wiecej. Czy to normalne dla tego interfejsu czy to wina programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może mi powiedziec czy zadziala ELM 327 1.4b z adapterem na 14 pin nissan? Prawde mowiac to zakupilem to ustrojstwo i łącze sie z innym samochodem, który ma gniazdo OBDII ale przez adapter z nissanem juz nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podłącze się do tematu koledzy.

mam alme 1,5 dci 2003 rok i mam ELM-a 327 v1.4a i za chiny nie moge sobie z tym kablem poradzic aby wyszukać błedy niby się łączy z samochodem jednym programem drugim zaś nie i tak kółko sie zatacza że o mały włos nie pociąłem kabelka nożyczkami.

jest ktos w stanie doradzic jaki program do almery 1,5 dci byłby działający na tylko i wyłacznie wyszukanie błędów i kasowanie ich nie musze nawet znać kodów blędów wystarczy żeby mi je pokazało.

programy które używałem to ScanTool.net ScanMaster i OBD Scan tech (nissan).

ratujcie ludziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

no witam serdecznie

ja mam taki sam problem elm 327 v1.4 almera 2003 1.5 dci

podlancza się z większością programów ale tylko działa deska

temp. powietrza ,

temp. wody,

obroty,

km/h i to wszystko co można zobaczyć.

czyli NIC WARTOŚCIOWEGO

mam problem z kontrolka oleju pali się 15sek. po odpaleniu zrobiłem próbę rozpędziłem samochód zgasiłem na biegu jadąc, i przekrencilem stacyjkę a kontrolka znowu 15 sek. sprawdziłem probówka czujnik działa poprawnie, wiec myślę komp coś miesza.

podlanczam elm i zero błędów

wiec odlaczylem kabel od wtrysku silnik zaczol kuleć kontrolka chek się zapaliła na kompie zero błędów.

wiec jak ktoś znalazł sposób na odczyt błędu to napiszcie,a zapomniałem jeden program pokazuje mi błąd P0711 to PROSCAN

p0711 transmission fluid temperature sensor circuit range/performance tylko ze ja mam skrzynie manualna a nie automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego miałem ten sam problem że długo po odpaleniu paliła sie kontrolka oleju a tym bardziej na ciepłym silniku i to był problem w tym że był za niski stan oleju. bo niestety u mnie troszke przepala moja alma na zimnym silniku olej i po jakims czasie brakuje wiec jak doleje potem jest wszystko git... ja dalej sie męcze ze swoim kablem aby tylko mieć jak usunąć błędy w samochodzie czy ktos ma jakis pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem w zwykłym programie takim jak ScanTool.net mogę odczytać parametry silnika itp. ale gdy chce sprawdzić swoje ECU w programie PCMSCAN to nie chce się w ogóle połączyć.. w czym problem leży ?

Nissan Almera Tino 1.8 2001r. 114KM

Edytowane przez ispep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Czy to naprawdę jest takie proste? Kupuję takie ustrojstwo http://allegro.pl/kb...74684330.html�� ściągam program typu PCMSCAN i to wszystko?

 

Chodzi mi o diagnozowanie Almery z 2001/2 roku z silnikiem 2.2di.

Edytowane przez Lech22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wujek_trzcina a w almerce n16 z silnikiem 1,5 dci pójdzie takie cos?? Chodzi mi o sprawdzenie błędu nie mial bys chwili aby podlecieć do mnie bo samochód mnie zdechł przy okazji bys zrobił teścik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek_trzcina a w almerce n16 z silnikiem 1,5 dci pójdzie takie cos?? Chodzi mi o sprawdzenie błędu nie mial bys chwili aby podlecieć do mnie bo samochód mnie zdechł przy okazji bys zrobił teścik :)

 

Wujek_trzcinka na forum ostatni raz był ponad 3 lata temu - dokładnie 9.02. 2010r. Nie wiadomo czy jeszcze ma Nissana. Poszukaj innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szczerze to ja jeszcze nie wiem bo nie doszedłem do tego. Może ktoś z forum mógłby pomóc ale pewnie nie zagląda juz tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...