Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Sprężyny Jamex


Gość sulej44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad kupnem sprężyn obniżających do mojej p10tki i znalazłem sprężyny jamex -40mm. Ma ktoś takie z was?? jeśli tak to prosze o opinie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien??JA mialem kiedys coprawda polo na glebie i jezdzilo sie koszmarnie wiec tak z doswiadczenia nie polecam a co do sprezyn Jamex to dobra firma wiec powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszekF

witam

mój brat niedawno założył w suzuki baleno (sedan) sprężyny jamex -35 / -35

tył mu się bardziej obniżył niż przód, prawdopodobnie spowodowane jest to tym że sprężyny na przód są twardsze, teraz żałuje, że na przód nie kupił -65 wtedy było by równo.

Firma ogólnie dobra, wrażenia z jazdy super.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem primerka i tak ma w miarę sztywno zestrojone zawieszenie więc ją jeszcze obniżać i utwardzać na nasze drogi to chyba raczej nie jest dobry pomysł :D będzie się jeździło jak na wozie drabiniastym

no chyba że ktoś lubi szybko sobie w brzuszku zmieszać to co zjadł dobry kumpel ma wersję GT i ona już jest twarda a co dopiero utwardzone i obniżone

:diabel2:

ale to indywidual decyzja każdego pozdrafiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę obniżoną i lekko utwardzoną Primerą P10 GT ( na chwilę obecną wymaga jeszcze to trochę dogrania poszczególnych elementów ) Wszytko zrobione przez poprzedniego wlaściciela więc nie wiem o ile dokladnie jest obniżona ale obstawiam coś w granicach -40 mm. Poprzednio mialem P10 SLX trównież obniżoną ( taka przyjechala z Niemiec - też nie znalem szczególów tej operacji ).

 

Ogólnie przywyklem do takiego zawieszenia i samochodami z "normalnym" zawiasem dziwnie mi się jeździ :D

Prowadzenie doskonale na prostej ( nawet przy znacznych prędkościach ) i w zakretach - poprostu jest jak przyklejona.

Jeżdżę na oponkach 195/50/15 + twardy i niski zawias = czuje każdą dziurę i sporą część nierówności których nie brakuje.

Minusem jest fakt że trochę bardziej dostają przeguby no i miskę olejową mam dosyć nisko.

Ile dokladnie to nie mierzylem ale na parkingach muszę bacznie uważać bo typowa skladana blokada na miejscach parkingowych stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie - raz to już przerabialem :/ tzn. uslyszalem chrrruup i koniec jazdy - miska doslownie rozcięta na dlugości 6-7 cm.

 

Jeśli utrata komfortu Cię nie przeraża to polecam naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...