Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny problem z kostką fabryczną radia


Gość ConectA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam taki dziwny problem z kostka fabryczna. szukalem w necie schematu kostki od radia i znalazlem. wszystko pieknie. drukuje sobie ide do garazu bo moim celem bylo podlaczenie odrazu kostki iso. wchodze do samochodu siadam do tych kabli i ku mojemu zdziwieniu jest cos nie tak..... schemat powinien wygladac tak....

nissan.gif

i wszytko jest ok natomiast u mnie w kostce jest troche pozmieniane.mianowicie:

1- to + po przekręceniu stacyjki (kolor niebieski)

2- u mnie brak kabla ??????a powinien byc kabel masy

3- to zasilanie ciągłe czyli z aku.( kolor czerwony z czrnym paskiem)

4- to podswietlenie czyli po przekreceniu swiateł pojawia się napięcie ( kolorczerwony z niebieskim paskiem)

5- powinno być st. anteną (u mnie tez tego nie ma, ale to mnie az tak nie interesuje)

 

c71a1e2e8ed4a0c0m.jpg

 

 

reszta sie zgadza. i tu moje pytanie ??? dlaczego nie ma w kostce fabrycznego kabla masy ??? auto uzytkuje od prawie 3 lat i od poczatku mase biore z anteny ale zastanawia mnie fakt gdzie jest ten kabel ???

i drugie moje pytanie moze tez ktos bedzie znal odpowiedz jak zlikwidowac odglos silnika z nastepujacych urzadzen:

CB- plus podlaczony pod plus od inst. radia a minus jest przykrecony do radia. ( poprowadzilem bezposrednia instalacje z akumulatora i ku mojemu zdziwieniu ciagle to samo :((( )

Wzmacniacz-podlaczony plus przy akumulatorze minus podpiety pod srube w bagazniku zasila dwa glosniki w tyle( rowniez podczas uruchomionego silnika slychac dzwiek silnika )

BŁAGAM POMOŻCIE !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć minut temu skończyłem podłączać grajka. Jeśli chodzi o podłączenie radia, masę ciągniesz bezpośrednio od akumulatora (tak miałem w micrze) a w sunnym masę pociągnąłem od śrubki, która mocuje deskę rozdzielczą (we wnęce montażowej) i gra gitarra hehe ;)

dsc00950wb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki no ja mam mase z anteny bo tez idzie :) ale mnie zastanawia czy fabrycznie nie ma montowanego tego kabla masowego. ale teraz inna sprawa. cos się stało ze podczas uzywania CB radia jak pytam o drogę to słyszę się w tylnich głośnikach które podłączone są do wzmacniacza. czy wina moze byc podłączenia masy do samego radia( podlozylem pod jedna ze srubek na radiu) i co to ma niby byc ??? a wczesniej mialem mase z anteny od radia i nic sie takiego nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...