Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[D40] Opony na lato, AT


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zima się skończyła i czas założyć oponki - czy ktoś może polecić coś czym wjadę również w lekki teren, jakieś ATki? Co pozakładaliście na swoje kółka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecialem po calosci i MTki sobie wsadzilem. ATki to chyba jednak bym BF wsadzil, albo yoko - ATki GF mialem do tej pory i dawaly rade, obecne MTki BF glosne na asfalcie sa ale to mi nie przeszkadza - w terenie za to the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wieloletni użytkownik opon AT i (przede wszystkim) MT powiem tak:

 

jeśli 99% asfaltu, a czasem "lekki teren" amatorsko (piasek, polne drogi z małą ilością błota) to opony szosowe

 

jeśli zamierzasz jeździć po asfalcie i masz większe ambicje terenowe to opona MT - wbrew marketingowemu bełkotowi (80% teren 20% asfalt, bla bla bla) jest to opona uniwersalna - dobrze zachowuje się na asfalcie, w ciężkim terenie dość poprawnie, żywotność to ok. 50-60 tys. km do połowy bieżnika

 

opona AT to opona ani dobra w teren (na piasku równie dobrze szosówka pójdzie, w błocie porządnym AT jest do niczego, cała się zalepia i nie oczyszcza), ani na asfalt (niewiele cichsza i lepsza na mokrym niż MT)

 

BFG to producent najbardziej popularny

ale to trochę jak z tanim winem - jest dobre, bo jest dobre i tanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Ja większość czasu spędzam na twardych drogach, ale jednak 2 razy w tygodniu wjeżdżam w teren trawiasto-błotny, na dodatek z przyczepą. Póki jest sucho, to każda opona daje radę, ale wystarczy trochę deszczu i pod górkę szosówki wymiękają. MT to za dużo na takie warunki, AT wydaje mi się w sam raz.

Może jednak spróbuję!?

 

Znalazłem takie (najtaniej na http://sklepopon.pl):

YOKOHAMA G012 255/65 R17 110 H za 690 zł/szt

YOKOHAMA G012 245/70 R17 119 R za 527 zł/szt

 

Jak zwykle duża rożnica w cenie między 255 a 245, ale teraz mam zimówki 245/70 i jest ok, więc chyba wybiorę te tańsze. Wprawdzie mają index tylko do 170km/h ale przelotowe 180km/h nie powinno im sprawić różnicy :D

 

Chętnie przeczytam waszą opinię, może ktoś ma te opony? Albo ew. gdzie taniej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domadm, może spróbuj kupić GOodyear Wrangler ATR. Sprawdzona oponka, na szosę i w teren się nadaje.

 

BTW. Ja będę kupował niemal identyczną oponę (bieżnikiem) - Matador MP71 Izzadra. Podobno też robi, a cena jak za nalewkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup fele 16" i załóż jakieś koszerne opony, bo na 17" to pójdziesz z torbami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domadm, może spróbuj kupić GOodyear Wrangler ATR. Sprawdzona oponka, na szosę i w teren się nadaje.

 

Co do Wrangler'a ATR do miałem w poprzednim samochodzie. Sprawdzaly sie swietnie w srednim terenie, ale na asfalcie byly tak glosne, ze uszy odpadaly. Obecnie rowniez mysle o zakupie opon AT. Czy kots ma doswiadczenia z AT ktore na asfalcie nie powoduja bolu glowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość DamianP
domadm' date=' może spróbuj kupić GOodyear Wrangler ATR. Sprawdzona oponka, na szosę i w teren się nadaje.

 

Co do Wrangler'a ATR do miałem w poprzednim samochodzie. Sprawdzaly sie swietnie w srednim terenie, ale na asfalcie byly tak glosne, ze uszy odpadaly. Obecnie rowniez mysle o zakupie opon AT. Czy kots ma doswiadczenia z AT ktore na asfalcie nie powoduja bolu glowy?[/quote']

 

jeżeli ATR (sporo cichszy od BFG AT) był dla Ciebie glośny to raczej możesz zapomnieć o atekach...ale nie przejmuj się, ich skuteczność w terenie jest niewielka, przepaść jest dopiero między szosówką a MT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione, Cooper Discoverer ATR 265/65R17 112 T

W przyszłym tygodniu zakładam :)

 

[ Dodano: Pon 19 Maj, 2008 12:47 ]

Pierwsze wrażenia: świetnie przecina wodę, leje dzisiaj mocno, a przez głębokie kałuże przechodzą jak łódź podwodna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biernik

Doradźcie mi co kupić za opony, jako że nie mam pojęcia w tym temacie,

będe jeździł napewno tym autem wszędzie z dzieckiem malutkim i nie chce zeby uszy pękały ale też chciał bym spróbować delikatny teren raz na ruski rok.

TAk więc czy zwykłe szosówki będą wtedy najodpowiedniejsze,

Pisaliście ze szosówki na piachu też pójdą, ale w jakim stopniu? pójdą bo muszą, czy też dla amatora na kilka przejazdów wystarczy ??

W tym temacie nie ma za bardzo odpowiedzi na to pytanie co w takim wypadku wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coopery na pewno nie są zbyt głośne, zupełnie ich nie słyszę podczas normalnej jazdy i jestem bardzo zadowolony!

I wreszcie znalazłem opony jakich potrzebuję w teren: ciąganie przyczepy po mokrych nadbrzeżach - spisują się idealnie.

Na szosie również całkiem przyjemnie się jeździ, nie mam uwag.

 

Aaa, i taki bajerek: mają białe napisy na boku, co IMHO bardzo poprawia wrażenia optyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biał napisy czasami przesądzają o zakupie tej a nie innej opony. Taka właściwość lanserska :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... a ja się dowiedziałem o tych białych napisach jak już opony przyszły, więc jestem usprawiedliwiony :D

 

Ps. ale powiedzcie lepiej że trochę zazdrościcie... :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę brał Matadory MP71 też z białymi napisami. Ale biorę bo tanie i podobno dobre :D

 

I tak mam chromy z przodu, a to podobno szczyt lansowozu. Ale też jestem usprawiedliwiony, bo jakieś gangsta niemce jeździły, bo jeszcze folia na szybach z tyłu naklejona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biernik

A jak to jest powiedzcie mi z szosówkami, rozmawiałem z kolegą i powiedział mi ze jak już chce kupić szosówki to tylko i wyłącznie zimówki, bo w błoto wjechać można, lepiej się kleją,

Tylko minusem będzie to ze szybciej się zużyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...