Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne- podłączenie


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób sobie tak jak mam ja - żadnego automatycznego wyłączania dziennych przy zapaleniu mijania- ja przełączam ręcznie wyłącznikiem i jest si... ale na 100% da się zrealizować to co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim WU11 zrobiłem prosty myk:dwa przekaźniki,które podają zasilanie na postojowe i mijania dostają sterowanie z czujnika podciśnienia w układzie wspomagania hamulców.Po rozruchu silnika światła się włączają,a zaciągnięcie ręcznego hamulca gasi je.Poza tym reszta instalacji działa bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może odkopuję trupa (rzuciłem okiem z ciekawości bo znajomy głowił się jak podłączyć u siebie w aucie), ale widząc skomplikowanie układu zaproponuję sporo łatwiejszy, na jednym przekaźniku.

Opis do schematu:

Przekaźnik zwierno-rozwierny

1 plus ze świateł mijania

2 plus z postojówki

3 tą nóżkę przekaźnika musimy zaizolować, bo będzie na niej napięcie

4 miejsce na bezpiecznik oraz ewentualny dodatkowy wyłącznik.

Układ działa po włączeniu postojówek, po włączeniu świateł mijania przekaźnik przerzuca prąd na nóźkę 3.

Prościej chyba się nie da (pomijam włączanie i wyłączanie ręczne).

post-46957-0-00832800-1321365395_thumb.jpg

Edytowane przez hansrpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odkopuję trupa (rzuciłem okiem z ciekawości bo znajomy głowił się jak podłączyć u siebie w aucie), ale widząc skomplikowanie układu zaproponuję sporo łatwiejszy, na jednym przekaźniku.

Opis do schematu:

Przekaźnik zwierno-rozwierny

1 plus ze świateł mijania

2 plus z postojówki

3 tą nóżkę przekaźnika musimy zaizolować, bo będzie na niej napięcie

4 miejsce na bezpiecznik oraz ewentualny dodatkowy wyłącznik.

Układ działa po włączeniu postojówek, po włączeniu świateł mijania przekaźnik przerzuca prąd na nóźkę 3.

Prościej chyba się nie da (pomijam włączanie i wyłączanie ręczne).

Da się prościej.W Twoim schemacie musisz niestety pamietać i fizycznie te postojówki włączyć a wystarczy tylko zrobić tak jak masz na schemacie tylko: 1.plus z postojówki, 2.plus po załączeniu kontrolek,w P11na przykład czerwony przewód z silnika wycieraczek. Po odpaleniu nic Cię nie interesuje,światła dzienne zapalą się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...