Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] działa tylko 4 bieg w wentylatorze


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się wymienić filtra kabinowego bez zdemontowania schowka. Filtr jest duży: 263x200x21 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Trochę odnawiam temat.

Jak prawie w każdym nissanie spotkał mnie problem z działaniem dmuchawy tzn. działał tylko 4 bieg. Oczywiście poradziłem sobie z tym problemem, ale po podłączeniu płytki zauważyłem, że strasznie się grzeje. Widziałem już, że koledzy sobie zakładali radiator, ale moje pytanie jest takie: czy oryginalna płytka nieruszana to znaczy, która ma niepoprawiane luty też się tak grzeje czy tak się dzieje po poprawie ścieżki. Trochę się boję, że grzeje się jednak za mocno. A po odkręceniu tej płytki zauważyłem, że już była kiedyś naprawiana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

... strasznie się grzeje...

Nie bój nic. Ścieżki na płytce mają mały przekrój a przepływa przez nie dość duży prąd i cała płytka mocno się nagrzewa. Nowa płytka też się grzeje. Pamiętaj jednak, że ta płytka jest w kanale przez który dmucha wentylator i płytka jest chłodzona. Ja u siebie fragment spalonej ścieżki zastąpiłem kawałkiem drutu miedzianego 1,5 mm^2 oraz męskim lutem i od 14 miesięcy wszystko działa. Rozwiązanie z radiatorkiem poprawia chłodzenie i z pewnością przedłuża życie płytki. Mi osobiście nie chciało się w to bawić.

Swoją drogą w polonezie jest elektroniczny regulator obrotów silnika dmuchawy a w japońskim wozie takie rozwiązanie na rezystorkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
cześć. zgadzam się problem dotyczy słynnej "zielonej spinki" [...] musisz wyciągnąć , wyczyścić , odtłuścić i uszczelnić silikonem albo czyms podobnym i wcisnąć spinkę na miejsce. przy okazji możesz sobie przesmarować mechanizm wycieraczek wd40 potem smar ,nigdy samo wd40. będzie cichutko :D

pozdrowienia :wink:

Witam!

 

i ja trochę odświeżę:

 

czy aby zdemontować to podszybie to muszę demontować wycieraczki? Czy może da się delikatnie je odsunąć aby się do tej spinki dostać?

Chodzi mi szczególnie o brak takiego ściągacza (i brak możliwości jego wykonania).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale to lipa trochę:/

Próbował ktoś może demontować to bez tego ściągacza? Rozumiem, że pewnie ciężko idzie no i żeby gwintu nie uszkodzić:/

ehhh, to się pewnie namęczę trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za pierwszym razem szło bardzo ciężko. Nawet dorobiłem sobie taki mały ściągacz. Potem przed założeniem nasmarowałem trzpienie smarem miedzianym i już ściągam bez problemu ręką. Proponuję podjechać do jakiegoś mechaniora i za "piwo" pożyczyć ściągacz, żeby raz ściągnąć ramiona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

kur.. moze to nie jest trudne ale nie moge znalezc tej plytki juz cala dmuchawe rozbieralem ale sie powstrzymalem. jesli ktos moglby zrobic zdjecie zkad sie wyjmuje ta plytke to bede wdzieczny bo juz 2 razy sie dobieralem i nic mam p11.

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

witajcie,

 

 

zreperowałem płytkę według waszych instrukcji (coś co wyglądało jak pokruszony rezystor powierzchniowy zastąpiłem lutem)

całość trwała 20min

 

przed wmontowaniem płytki do obudowy dmuchawy sprawdziłem czy działa - działa !!!!!!

 

wziąłem się wiec do składania wszystkiego , ale w momencie gdy dotknąłem płytki niemalże zostawiłem na niej skórę palców.

 

czy to powinno się aż tak nagrzewać??

 

dzięki za odopwiedź z góry , bo jutro dluga trasa i z nawiewem tylko na czwórce raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...