Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Witam wszystkich + kilka pytań nowego


_Janus_

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post witam wszystkich gorąco.

 

Jeżdżę od 2 tygodni Primerą P12 kombi 1.8 + sekwencja.

Autko jest ok i nie mam z nim problemów ale nie wszystko o nim wiem i pomimo korzystana z opcji "szukaj" nie znalezłem kilku odpowiedzi (może źle szukałem).

 

Mianowicie :

- autoalarm Challenger, sterowanie w kluczyku (w książce serwisowej nie podano dokł. modelu ) - jak przełączyć go w tryb cichy (tylko mruganie światłami) ?

 

- sekwencja Tomasetto reduktor Alaska Asterik - posiada jeden przycisk włączający jazdę na benzynie lub gazie - czy jest możliwość awaryjnego rozruchu na gazie (nie jestem sknerą, po prostu chciałbym mieć taką możliwość w razie awarii pompy paliwa - już tak jeździłem w jednym z moich aut) ?

 

- czy jest możliwośc sprawdzenia kodu usterek samodzielnie - znalazłem anglojęzyczną instrukcję sugerującą równoczesne przyciśnięcie przycisków kasowania licznika i natężenia oświetlenia deski oraz przekręcenia kluczyka w pozycję "ON" - czy to jest to, czy można to wykonać przez zwarcie styków w złączu diagnostycznym ?

 

- instalacja audio : czy jest możliwość zamontowania zmieniarki lub jakiegoś adtwarzacza mp3 oraz jakie głośniki są zamontowane fabrycznie i czy można bez większych ingerencji w tapicerkę wstawić coś większego ?

 

- gdzie znajdę wlot powietrza do kabiny - chodzi mi o spr. filtra i ew. dezynfekcję klimy ?

 

To chyba wszystko co mnie trapi.

Strasznie się rozpisałem, ale obiecuję na przyszłość nie spamować a może komuś przyda się moja wiedza ( parę aut już miałem w tym 3 na gazie, parę kilometrów przejechałem a większośc napraw wykonuję samodzielnie, chyba że już muszę albo mi się nie chce to jadę do mechanika).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sekwencja Tomasetto reduktor Alaska Asterik - posiada jeden przycisk włączający jazdę na benzynie lub gazie - czy jest możliwość awaryjnego rozruchu na gazie (nie jestem sknerą, po prostu chciałbym mieć taką możliwość w razie awarii pompy paliwa - już tak jeździłem w jednym z moich aut) ?

jest dział LPG :)

- gdzie znajdę wlot powietrza do kabiny - chodzi mi o spr. filtra i ew. dezynfekcję klimy ?

archiwum i manual

 

chyba juz wiesz gdzie szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radkow

Filtr kabinowy jest pod schowkiem po stronie pasazera. Musisz zdemontowac schowek i pozniej on jest zamkniety takim plastikiem na zatrzaski. Dzieciennie proste jest go wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek
Filtr kabinowy jest pod schowkiem po stronie pasazera. Musisz zdemontowac schowek i pozniej on jest zamkniety takim plastikiem na zatrzaski. Dzieciennie proste jest go wymienic.

 

i nawet schowka nie trzeba wykrecac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
- sekwencja Tomasetto reduktor Alaska Asterik - posiada jeden przycisk włączający jazdę na benzynie lub gazie - czy jest możliwość awaryjnego rozruchu na gazie (nie jestem sknerą' date=' po prostu chciałbym mieć taką możliwość w razie awarii pompy paliwa - już tak jeździłem w jednym z moich aut) ? [/quote']

jest dział LPG :)

Gdzie jest ten dział LPG bo jak wpisuję lpg to dostaję kilkaset tematów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukałem krajówki z książką serwisową i oczywiście nie przekoszonego.

Cała reszta to jak przy zakupie każdego innego samochodu.

Koszty na początku - zadnych, jeśli nie liczyć kompletu alufelg.

Ponieważ autko miało w pełni udokumentowany przebieg dopiero wczoraj wymieniłem filtry gazu a gazownik ustawił autko "po mojemu" natomiast olej i inne takie będę wymieniał za jakieś 3kkm.

W rozrządzie łańcuch - super sprawa, przed zimą wymienię płyn chłodzący - na wszelki wypadek bo jest super-czysty i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...