Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z syreną od alarmu


Gość revkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość revkrk

Witam! Mam mały problem w mojej N16 z syreną z podtrzymaniem od alarmu, otóż pewnego dnia przestała ona działać. Postanowiłem odpiąć ją i sprawdzić przykładając bezpośrednio do akumulatora zasilaniem i potwierdziło się, że nie działa. Znalazłem za to jakąś starą syrenę, bez podtrzymania napięcia i po podłączeniu działa, ale oprócz tego, że wyje gdy powinna, to cały czas działa tylko po cichu. Za tym moje pytanie jest następujące, czy mam gdzieś zwarcie w instalacji, czy powinienem ją inaczej podłączyć, czy po prostu kupić syrenę z podtrzymaniem napięcia (3 przewodową) Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wymiana 3/4-przewodowej na zwykłą 2-przewodową czasem daje taki efekt. Nie masz żadnego zwarcia. Po prostu sygnał włączający syrenę 3 przewodową przy włączeniu ma około 11-12V, a przy wyłączeniu może mieć około 3V. Dlatego ta 2 przewodowa cicho sobie wyje, gdy wyć nie powinna. Proponuję sprawdzić miernikiem napięcie przy włączonej i przy wyłączonej syrenie. Podasz te napięcia to się pomyśli, albo po prostu kup taką jaka być powinna.

 

A jak sprawdzałeś starą, bo piszesz tylko , że podłączyłeś do akumulatora. A gdzie przewód wyzwalający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy wyłączeniu może mieć około 3V
Sterowanie syrena alarmowa w spoczynku nie powinno miec zadnego napiecia.

Jesli takowe jest to alarm jest b. marnej klasy, albo poprostu jest uszkodzony.

revkrk, Wez probowke zarowkowa 12V i zobacz na ktorym przewodzie masz stale +12V, a na ktorym pokazuje się podczas wyzwalania syreny.

Jesli podlaczyles plus syreny pod wyzwalanie a drugi pod mase auta lub instalacji syreny to musi dobrze dzialac.

Ciche buczenie i dawanie dzwiekow to raczej objaw dla uszkodzonej syreny ale akumulatorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość revkrk

Syrenka ogólnie nie działała, próbowaliśmy ją wyzwolić na różne sposo, np. podpinająć 2 kable pod plus. A teraz niestety ona gdzieś zagineła, ale napięcia posprawdzam miernikiem.

 

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 17:00 ]

Napięcia posprawdzałem (3 przewody) i tak:

Przy wyłączonym alarmie mamy:

czerwony +12 , zapewne plus zasilania

czary 0 , masa

brązowy 0 , wymuszenie

Przy włączonym, tzn gdy powinno wyć ;]

czerwony +12

czarny 0

brązowy +12

 

Po podpięciu żarówki:

brązowy ok 8V oczywiście względem masy

 

Problem jednak jest taki, że jak wyłączę alarm (wersja z podpiętą żarówką), to pozostaje napięcie na brązowym (ok 8), a chyba nie powinno być tego napięcia. Po odłączeniu na moment plusa od żarówki (przewodu brązowego, wymuszenia) i podłączeniu ponownie napięcie zaczyna spadać.

 

[ Dodano: Nie 08 Cze, 2008 10:43 ]

Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, czy alarm jest ok czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...