Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zestaw odseparowany w n16


Gość mrkdmnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrkdmnk

wyczailem ze mam gwizdki w słupkach... ale nie slychać ich... wiekszość dźwięku dociera z drzwi... grają, ale trzeba przesterować radio EQ by ujawniły swe istnienie... czy to może dlatego, że w standardzie nie ma zwrotnic?

jeden z średnio-niskotonowych "pierdzi" i dlatego postanowiłem wymienić zestaw... zastanawiam sie nad Boschmann AL-170SE ( aukcja na allegro )...

auto kupiłem niedawno i jest w nim zamontowana, jeśli to tak można nazwać, jednostka sterująca, SONY GT200...

moze lepiej samemu dobrac zwrotnice, glosniki srednioniskotonowe i wysokotonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

Kolego, czytnij regulamin.

Nie do konca jestem pewien czy to oby na pewno sa tweetery.

Nie kupuj "buszmena" - nieprzemyślany zakup

poczytaj forum, a będziesz wiedział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrkdmnk

trafilem na glosy iż boshmanny maja najlepszy stosunek jakosci do ceny...

 

jesli nie.. to prosze o pomoc... nie mam mozliwosci wczesniejszego odsluch... dlatego chetnie opre sie na doswiadczeniach innych...

 

moze phonocary? Y-line?

 

ok.. przepraszam za nieregulaminowe zachowania forumowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

mrkdmnk, nie wiem gdzie Ci tak doradzono.

 

Jezeli ma to siagnac tylko koncówka radioodtwarzacz to tak Pkonocar Y-Line jest dobry, ponadto zaleznie czego sluchasz i ile mozesz przeznaczyc to np.:

 

ALPINE SXE-1750S

ALPINE SXE-1750

IMPACT RSW 165XF

CLARION

 

Przyzwoicie i wmiare poprawnie zagrają pod mocniejszym radiem Helix Dark Blue badz Blue a nawet cos z BULLAUDIO (zalecany jednak jest wzmacniacz) a nawet DLS K6

 

Poprostu wymienic stare(fabryczne) na nowe to:

PIONEER TS-G171C

SONY XS-HA1727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na car audio sie nie znam dlatego szukam tu wszytskich odp, no i wczesniej sie doczytalem, ze jesli zestaw ma byc separowany, to powinna byc zwrotnica...

piszesz, ze nie potrzebuje, to wtedy jak podlaczyc poprawnie te glosniczki pod odtwarzacz? sa 4 wyjscia, wiec kazdy pod inne? no i jak odtw. rozdzieli sygn aby wysokie tony na tweeterki a niskie na te wieksze?

sorki za pytania te wszytskie, ale szukam odp, aby jak sie za to wezme, zeby zrobic porzadnie, a w miare tanio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

lepiej pytać niż błądzić

 

Ten zestaw ma w przetworniku nisko-średnio tonowym odpowiednia cewkę, która przetwarza takowe pasmo, głośnik wysoko tonowy ma najprostszy filtr, kondensator w torze (+) , bodaj ze 3,5uF ktory odfiltruje dolne pasmo.

Najlepiej jako przednie głośniki do radyjka podłącz tweetery, bezpośrednio pod kostkę ISO, jako tylne midbasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli glosniki jakby same w sobie maja taka "zwrotnice" :) tzn te przetworniki spelniaja ta role, jesli dobrze zrozumialem... chyba skusze sie na ten zestaw:) a radio obojetnie jakie bedzie dobrze z tym gralo? tzn nie chodzi mi o no name, tylko jakies z tanszych modeli LG, JVC, PIONEER itd .. jaka polecasz (polecacie moc wyjsciowa, 4x...?40, 45?starczy? wiecej? )

dzieki za cierpliwosc:) nabieram doswiadczenia we wszytskim:P ale najwazniejszy bedzie efekt koncowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mrkdmnk

slucham na Helixach muzyki i radia od miesiaca... bardzo mile dla ucha, bez przesadnego basu, bardzo wyrazna góra i bardzo duza rozdzielczosc i klarownosc...

 

wygluszylem tez drzwi...

 

jeszcze raz dzieki DJSzmer, za odciagniecie mnie od pomyslu zakupu buszmenow;>

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ten sam zestaw, przy poprawnym wygluszeniu drzwi ze szczegolnoscia na zatkanie wszytskich otworow, glosniki naprawde przyjemne, jak ktos chce tez wiecej poczytac to chyba w poscie o serii radyjek sony vs pioneer jest mowa o tych glosnikach, pozdrawiam

ja mam helixy 62.1 pod pioneera deh 4000 ub, moze nie jakis rarytas dla audiofili, ale dla mnie jak najbardziej wystarcza, a do tego naprawde rewelacyjnie wg mnie komponuje sie w aucie i sterowanie joystikiem szybko opanowac mozna,dla mnie nie bylo problemu i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...