Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile spala Almera 1.5 (N16)? / Przepływomierz?


Gość Doktor_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Almerę 1.5 N16 z 2000r. od 2 mieś. Przejechałem nią dopiero jakieś 3 tys. km. Zapisuję sobie wszystkie tankowania do pełna i przebiegi. Aktualnie wychodzi mi, że auto spala śr. 9,26 l/100km(maksymalnie spaliła mi 11 l, a minimalnie 7,45 - sama trasa).

Mam pytanie do "starszych" kolegów-użytkowników takich autek - jak to wygląda w Waszym przypadku? Bo mnie się to wydaje trochę dużo :shock: (pedał gazu traktuję delikatnie, jak tylko to możliwe...).

Dodam, że podczas przeglądu w ASO przez zakupem mechanik powiedział, że podczas odczytu komputera wychodzi (mam wydruk), że przepływomierz wskazuje 67% i że oznacza to, iż jeździć na tym można, ale z każdym dniem samochód może zacząć spalać coraz więcej wachy. Na kolejnym już "normalnym" przeglądzie po 60 tys. (też w ASO) mechanicy powiedzieli mi, że wszystkie pozostałe odczyty są OK. i uważają, że nie ma potrzeby wymiany, jeśli samochód zachowuje się normalnie (nie przerywa, gaśnie, czy dławi się itp.). W związku z czym nie wymieniłem, ale męczy mnie to, że może jakbym wymienił, to może to spalanie by trochę spadło... :cry:

Niestety - nie zapytałem wtedy ile by kosztowała ta wymiana przepływomierza - czy ktoś z Was się orientuje ile taka "przyjemnośc" kosztuje (część + wymiana)? Czy często trzeba wymieniać taki przepływomierz, czy to przypadek, że mnie to akurat spotkało?

 

Dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam ciepło Wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 i pali mi przy w miarę spokojnej jeździe 8.5/9l.na trasie jeszcze mniej.i tyle co mogę ci pomóc niestety :!: sprawę masz nie jasną więc zanim wymiensz przepływkę to potwiedź jej zużycie u kilku mechaników ,nie powiem ile kosztuje ale na pewno bedzie duży wydatek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierzów jest kilka rodzaji .słyszałem ze niektórzy go czyszczą.ale raczej się tego nie stosuje (zależy od jego uszkodzenia ).trzeba tylko uważać żeby bardziej go nie popsuć.nie wiem też czy to się opłaca i ile dłużej bedzie działać,ale na pewno przygotuj się na spory wydatek . jeżeli to jego wina to duży wydatek bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z forum AC NISSAN Klub niestety jest prawdziwe - skontaktowałem się w końcu z ASO - przyjemność ta kosztuje dokładnie 2750 pln :? za część + robocizna (ale to już "groszowa" sprawa).

Zaraz sobie przeliczę, ile na tym przejadę przy wyższym spalaniu zamiast wymiany i czuję, że nie opłaca się póki auto jakoś jeździ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO takie historie sa typowe - pytałem o naprawę rozrządu to powiedzieli, że trzeba wszystko wymieniać (cały zestaw rozrządu razem z kokłami zębatymi) i będzie to kosztowało ok. 3 tysiące.

Mechanik (klubowy już z resztą) wymienił mi sam napinacz łańcucha i zamknąłem się w niecałych 300 zł (część + robocizna).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odnośnie przepływomierza, też potrzebuje małej pomocy, padł albo przepływomierz albo sonda, auto zaczeło się dławić niska moc, no nie wspomne o tym że na trasie 1.5 pali 6 litrów ale nie da się jeżdzić. Szukam własnie info co z tym zrobić :]. Pierwszy serwis skasowaie błedu komputera (70 zł) nie pomógł po 30 km było to samo, bład wskazywał na jak to mechanicy powiedzieli zaubogą mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow 2750 za przepływomierz a ja dałem z załozeniem tyle ze do diesla 199, cos za duuuza rozbierznosc cenowa, moze spruboj w innym aso, wiem ze do nissana zakladaja przepływomierze boscha a one w zamiennikach napewno sa tansze u mnie facet regeneruje ale za połowe wartosci nowego, a przeplywomierze poprostu sie zuzywaja.

 

pozdarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie ostatnio zapalila sie kontrolka silnika, pojechalem do ASO i stwierdzili ze to przeplywomierz - skasowali blad oraz 140 pln za dodatkowe sprawdzenie swiec - oraz powiedzieli ze moge tak jezdzic ale samochod bedzie palil troche wiecej i straci na mocy. Nic takiego nie odczulem. Zaproponowali mi wymiane za prawie 2000 pln. Odpuscilem sobie i poczekam az zaczna sie jakies objawy. Jako przyczyne podali uzycie nieoryginalnego filtra powietrza ale jak powiedzialem ze samochod miesiac temu byl w aso na duzym przegladzie zaczeli sie wycofywac i dorzucac inne mozliwosci.

Po dwoch dniach kontrolka znowu sie zapalila a po kolejnym sama zgasla - narazie od trzech dni nie pali sie.

almera 1,8 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Almerę 1.5 N16 z 2000r. od 2 mieś. Przejechałem nią dopiero jakieś 3 tys. km. Zapisuję sobie wszystkie tankowania do pełna i przebiegi. Aktualnie wychodzi mi, że auto spala śr. 9,26 l/100km(maksymalnie spaliła mi 11 l, a minimalnie 7,45 - sama trasa).

Mam pytanie do "starszych" kolegów-użytkowników takich autek - jak to wygląda w Waszym przypadku? Bo mnie się to wydaje trochę dużo :shock: (pedał gazu traktuję delikatnie, jak tylko to możliwe...).

Dodam, że podczas przeglądu w ASO przez zakupem mechanik powiedział, że podczas odczytu komputera wychodzi (mam wydruk), że przepływomierz wskazuje 67% i że oznacza to, iż jeździć na tym można, ale z każdym dniem samochód może zacząć spalać coraz więcej wachy. Na kolejnym już "normalnym" przeglądzie po 60 tys. (też w ASO) mechanicy powiedzieli mi, że wszystkie pozostałe odczyty są OK. i uważają, że nie ma potrzeby wymiany, jeśli samochód zachowuje się normalnie (nie przerywa, gaśnie, czy dławi się itp.). W związku z czym nie wymieniłem, ale męczy mnie to, że może jakbym wymienił, to może to spalanie by trochę spadło... :cry:

Niestety - nie zapytałem wtedy ile by kosztowała ta wymiana przepływomierza - czy ktoś z Was się orientuje ile taka "przyjemnośc" kosztuje (część + wymiana)? Czy często trzeba wymieniać taki przepływomierz, czy to przypadek, że mnie to akurat spotkało?

 

Dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam ciepło Wszystkich forumowiczów!

 

 

 

srednio 7.0 l max w zime 8.6 min 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_coyote
Mam Almerę 1.5 N16 z 2000r. od 2 mieś. Przejechałem nią dopiero jakieś 3 tys. km. Zapisuję sobie wszystkie tankowania do pełna i przebiegi. Aktualnie wychodzi mi, że auto spala śr. 9,26 l/100km(maksymalnie spaliła mi 11 l, a minimalnie 7,45 - sama trasa).

Mam pytanie do "starszych" kolegów-użytkowników takich autek - jak to wygląda w Waszym przypadku? Bo mnie się to wydaje trochę dużo (pedał gazu traktuję delikatnie, jak tylko to możliwe...).

mi na trasie wychodzi średio 7.0 litra. Przy włączonej prawie non stop klimie. Auto ma przejechane dopiero tysiąc kilometrów więc ten wynik może nie być do końca wiarygodny. Codziennie robię nim prawie 90 kilometrów, zawsze to jakaś różnica od tego jak ktoś "pyka" autkiem po 3 -4 kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem N-16 1.5 2001 paliła w mieście: 7.2-7.4 (jak było osrto 9 ;))

w trasie: 6-6,5

Obecnie mam 1,8 i w mieście: 7,5-8

w trasie: 6,5-7.

Więc musi byc cos u ciebie coś nie halo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gasnie ci przy wrzucaniu na luz z wyzszych obrotow?

Do tego modelu przeplywka kosztuje dokladnie tyle ile pisales, w katalogach Boscha tez prawie 500 Euro.

 

I to na tyle.

 

spalanie - autostrady 6,1/100, miaasto 8,5 /100

 

A w ogole to przyspiesza ekstra, tylko niekiedy gasnie przy wrzucaniu na luz (i to tylko raz od zimnego silnika) i niekiedy na luzie i skrecaniu gdy samochod sie toczy gdy stoje to moge kresic na max i nic sie nie dzieje. Jest to taki dziwny objaw, ze w sumie nie wiadomo co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Piotrek O

W mojej almerce 1.5 2001 +gaz sekwencja

benzyna lato miasto 8-8,5 zima 9-9,4

benzyna lato trasa 7 brak danych

gaz lato miasto 10 zima 11-11,5

gaz lato trasa 7 zima 8,4-9,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące przepływki gdyz:

jedni twierdzą że jak jest ona padnieta to auto pali więcej a drudzy odwrotnie tzn że pali mniej a własnie po wymianie obserwują wzrost apetytu na paliwo (pomijam kwestię spadku mocy)

czy ktoś wie jak jest naprawdę a może oba warianty sa możliwe i prawdziwe i wystepuja ale zależne od ........ no własnie kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni twierdzą że jak jest ona padnieta to auto pali więcej a drudzy odwrotnie tzn że pali mniej a własnie po wymianie obserwują wzrost apetytu na paliwo (pomijam kwestię spadku mocy)

 

A czy jest możliwe, żeby ta przepływka miały humory, tzn. czasem silnik chodzi pięknie, basowo (2.2) i jest mocny jak sto diabłów (chyba nawet mocniejszy niż powinien być), reaguje bardzo szybko i nerwowo na pedał gazu, kierownica (wspomaganie) zaś chodzi dziwnie lekko i przyjemnie. Często niestety machina ma zły humor, silnik klekocze po dodaniu gazu (a nawet puszcza trochę dymku jak gazu za dużo), przyśpieszenie jest zauważalnie gorsze a kierownica chodzi jakby ciężej (dziwne, a może to tylko złudzenie).

I dzieje się to tak po prostu, jak w totolotku - raz jedno raz drugie, czasem jakieś stadium pośrednie. Mam wrażenie, że jak jest ciepło latem to wtedy auto częściej dostaje energii. Dziwne.

 

Pamiętam kilka fantastycznych długich tras, kiedy maszyna miała dobry humor - wyprzedzanie na 6 biegu, prędkości (pod górkę) ponad 200 (nie w Polsce) 8), cichy mruczący silnik. Jak w jakiejś bajce.

Zazwyczaj jest jednak gorzej, choć autko zawsze pali i jeździ bez zarzutu. Nie widzę także różnic w konsumpcji paliwa.

 

Co to może być? Przepływka?

Czy czasem silnik dostaje więcej powietrza? Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, zrobiłem mały teścik, niestety wypadło fatalnie :evil: :evil: Tankowanie pod korek, jazda i znowu pod korek. Niestety jazda tylko w mieście - KORKI :evil: , ujemne termperatury i trasy max. 10-15km. Wyszło mi dokładnie 9,9 l/100km. f*ck :!: A na trasie jest tak pięknie (nawet zima max 7,3). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość grzeniua

Ja juz zdecydowanie wolalbym kupic uzywke....nigdy z ASO :evil:

http://allegro.pl/item108554294_nissan_pri...lywomierz_.html

 

U mnie spalanie

wiosna (nie goraco) - miasto ~7,1l, mieszany (wiekszosc baku po miescie) 6,7l

zima - ok. 10l w miescie :shock:

samej trasy nie mialem okazji jeszcze sprawdzic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zdecydowanie wolalbym kupic uzywke....nigdy z ASO

 

no tego to nie rozumiem, jak masz te drogą to można zaryzykować, aczkolwiek gwarancja wynosi 0%. Jeśli w ASO zapłacisz 200-400 zł to co za różnica :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zdecydowanie wolalbym kupic uzywke....nigdy z ASO :evil:

http://allegro.pl/item108554294_nissan_pri...lywomierz_.html

 

U mnie spalanie

wiosna (nie goraco) - miasto ~7,1l, mieszany (wiekszosc baku po miescie) 6,7l

zima - ok. 10l w miescie :shock:

samej trasy nie mialem okazji jeszcze sprawdzic;)

 

powiem ci ze 7.1 w cyklu mieszanym to dobry wynik! wiec czemu chcesz wymienic przeplywke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...