Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile spala Almera 1.5 (N16)? / Przepływomierz?


Gość Doktor_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Sorry, że dane dotyczą QG18 :

- trasa ponad 2200 km latem z włączoną klimą - średnia 6.62 litra/100 km,

- miasto, warszawskie korki i światła, tankowałem dzisiaj - średnia 9,67 litra/100 km.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zapytam inaczej :). Czy ktoś pokonuje trasę ~5km w jedną strone ~5h przerwy i spowrotem? I czy wtedy spalanie też jest <10l? :)

Może efektem mojego nadmiernego spalania są zbyt krótkie odcinki :-/ a może jednak przepływka :-(? Pamiętam, że jak ją kupiłem i wracałem z Leszna - Cz-wa ~8.5l. (tłumaczyłem to brakiem znajomości samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cos kolego duzo Ci smali, mi teraz w trasie wyszlo 6,02/100km spalanie, przy 4 osobach, zapakowanym bagazniku i wlaczonej klimie na jedyneczke, przy predkosci sredniej 85-90km/h, a tak w mieszanym pali srednio jak wychodzi 7,2l. Przy czym jezdze normalnie, a czasem lubie docisnac, szczegolnie jak z rana lece do pracy zeby sie nie spoznic :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

cykl mieszany w okresie rocznym ok. miasto (75%) poza (25%) - 8,2l/100km LPG :whistle:

Edytowane przez misiekztg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież spalanie zależy od wszystkiego, miasto miastu nierówne, trasa trasie, noga nodze, opony etc. Mi w ciągu roku, gdzie zrobiłem 17500, wyszło średnie spalanie 8,2, ale miałem motywy, że na trasie łyknął 9,2, a bywało, że 6,2. Coś tam dolot minimalnie nie był szczelny. Jednak miasto robi swoje, ok 8 robi. Mowa o Pb, a lekkiej nogi nie mam. Pamiętam tylko, ze świezo po remoncie silnika jezdzilem max 90-100 to wtedy na mieszanym poniżej 7 wyszło nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...