Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] HAMULCE-STUKANIE


Gość Krzysztof_24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof_24

Witam.

Podczas chamowania, kiedy wciskam pedał niezbyt mocno, układ hamulcowy - domyślam się wydaje stuki. Coś takiego jakby stukało, cisza, stukało, cisza itd.

Czy to jest grożne dla bezpiecznego użytkowania ? Czy mogę tak pojeżdzić jeszcze kilka dni. Objawy te pokazały się od kilku dni podczas niskiej prędkości.

Dodam, że tarcze i klocki wymieniłem ok 1 m-c temu oczywiście na japońskie, klocki w oryginale-Nissan Parts. Dopiero co dotarły się-już nie piszczą jak jadę, no chyba, że do tyłu na wstecznym biegu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujesz aby pedal hamulca pulsowal w czasie hamowania?

 

Jesli stuka ja bym odrazy sprawdzil ze zadna sruba sie nie poluzowala, jesli tak to dokrec. ja bym nie jezdzil tak bo o wypadek przy czyms takim to nie duzo potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skatering

Dwa lata też to miałem i tak jak mówi wielkiWac możliwe ,że coś źle zamontowali u mnie tak bylo - prawa tylna tarcza na jednej" srubie" lekko była nie dobita i była pod lekkim kontem w stosunku zacisków i klocków zarazem, pojeździłem tak dwa tygodnie tarcza do wymiany, od tamtej pory nie jezdze do nissana a auto ma się świetnie. Aha napisz jeszcze czy to takie pulsacyjne jakby "bassowe" stukanie czy raczej metaliczne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24
czujesz aby pedal hamulca pulsowal w czasie hamowania?

 

 

Pedał nie odbija, więc tarcza nie jest raczej zwichrowana.

 

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 23:36 ]

Dwa lata też to miałem i tak jak mówi wielkiWac możliwe ,że coś źle zamontowali u mnie tak bylo - prawa tylna tarcza na jednej" srubie" lekko była nie dobita i była pod lekkim kontem w stosunku zacisków i klocków zarazem, pojeździłem tak dwa tygodnie tarcza do wymiany, od tamtej pory nie jezdze do nissana a auto ma się świetnie. Aha napisz jeszcze czy to takie pulsacyjne jakby "bassowe" stukanie czy raczej metaliczne.

pozdrawiam

 

Jest to stukanie pulsacyjne, raczej basowe niżeli metaliczne.

 

[ Dodano: Sro 18 Cze, 2008 00:20 ]

Problem rozwiązany,

stały tłoczki w podkowie.

Rozebrali, przesmarowali i teraz śmiga się aż miło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość psubrat

Chyba też to miałem. Najbardziej było słychać hałas przy ostrym hamowaniu z niewielkich prędkości, takie stukanie, trzeszczenie.

 

Mechanik mi powiedział że coś było nie tak z prowadnicami, rozebrali, przesmarowali, złożyli i jest OK. Tarcze i klocki wymieniałem wcześniej w ASO i to oni chyba coś spieprzyli przy montażu. Do ASO juz nie jeżdżę drogo i kiepska jakość usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Rozebrali, przesmarowali, poruszyli tłoczki ponieważ stały i śmiga aż miło.

Wcześniej regenerowałem zaciski w JAPAN AUTO za co zapłaciłem kilka stów.

W trakcie rozbierania hamulców dowiedziałem się, że nic nie było ruszane (sam widziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...