Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Jaki olej, płyn hamulcowy i chłodniczy do Nissana Sunn


Gość grzesio27pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesio27pl

Witam,

przedewszystkim przepraszam jeśli taki temat już był.

 

Jestem właścicielem Nissana Sunny 1.4 LX na benzynie.

Chciałbym się spytać Jaki olej, płyn hamulcowy i chłodniczy wlewac do nissana sunny??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plyn to jak uwazasz może być nawet rozrobiony koncentrat plynu do chlodnic.

Olej to zalezy od silnika poszukaj dobrze w dziale Sunny bo to już było.

 

[ Dodano: Sro 14 Maj, 2008 21:17 ]

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=36003 tu masz do poczytania :!:

Co do płynu hamulcowego to na korku od zbiorniczka masz napisane :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czyzbyroman

Do chłodnicy wchodzi 5,3 litra płynu (może to być rozrobiony koncentrat lub płyn w zależności jaką masz chłodnicę - jeżeli aluminiową, to może być PETRYGO do alu.

Do układu hamulcowego - płyn hamulcowy DOT 3.

Do silnika z wymianą filtra olejowego wchodzi 3,2 l oleju.

Do umiarkowanej strefy klimatycznej zalecany jest olej o lepkości 10w 40, jednak musisz sprawdzić jaki olej masz obecnie w silniku (jak miałeś 10w40 a wlejesz 5W40 to możesz mieć kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie. Nadszedl czas wymiany oleju w moim Nissanie 92 rok. Poprzednio byl zalany polsyntetyk. Wyciekow nie bylo. Mysle nad LOTOSEM GAS jednak nie wiem czy lepkosc/gestosc jest odpowienia?

Ps. Zastanawiam sie nad wymiana rocznych swiec. Wyglada ze ich stan jest bdb. Czy trzeba je wymieniac co roku?

Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam

Ps. Przebieg mojego samochodu to jakies 168 000km

Ps2. Czy plyn do chlodnicy wymienia sie co roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę tutaj:

 

Chodzi o wymianę oleju:

Co ile powinno się wymieniać olej?

 

Przy zakupie auta, mechanik powiedział mi, że jeśli będę pilnował oleju itp. to autko powinno pojeździć jeszcze co najmniej z 10 latek. Chciałbym się trzymać tego co mi powiedział i dlatego powstaje pytanie, co ile powinienem wymienić olej. Po kupnie auta, olej został zmieniony i mechanik, który go wymieniał napisał na karteczce, że następna wymiana za 10kkm. Lada dzień stuknie te 10kkm, więc pytam, czy należy wymienić ten olej, czy jeszcze trochę pojeździć? Stan jest równo w połowie, a konsystencja jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

No to do pełni szczęścia brakuje tylko jaki olej do skrzyni. Szukałem i znalazłem tylko post w którym ktoś zapytał o ten olej a w odpowiedzi napisano mu żeby poszukał bo było setki razy. Wiem że w zasadzie nie powinno się go wymieniać ale jak jest zimno to 2 mi zgrzyta a jak ciepło to wszystko chodzi pięknie. Więc ile i jaki lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym gdzies czytalem i wiem ze potrzeba 3l oleju do skrzyni a najczesciej slyszalem o

API GL4 80w90Texaco

Valvdin

Texaco Geatex s4 75w90 syntetyk

SHELL SPIRAX SAE 80w90 API GL5

no i wiem ze nasze skrzynie sa delikatne i wrazliwe na mineralne chyba jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...