Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zmostkowac 2 wzmacniacze?


frezeer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przewertowalem kilka tematow i nie uzyskalem zadowalajacej odpowiedzi ,stad moje pytanie :/

Mam wzmacniacz 4 kanalowy i 2 kanalowy. Ten 1 ma zasilac 4 glosniki a ten 2 kanalowy ma napedzac 1 subwoofer. Jak podlaczyc jeden wzmak do drugiego? mam w tym 4 kanalowym narysowane ''bridge'' ale to tylko 2 wyjscia a przeciez chincze podlacza sie 4 w tym 2 kanalowym wzmaku :zly2: Pomocy :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

frezeer, sprecyzuj pytanie. O co Ci dokładnie chodzi. Wiesz co to znaczy mostkowac?

Dwa wzmacniacze mostkujesz tak : (+) bierzesz z jednego a (-) z drugiego (ale pod warunkiem ze sa odpowiednio zbudowane a i ch producent dopuszcza taka prace).

100% u Ciebie sie tak nie da!

O cinch'ach (RCA) mówimy jako parze (L i R) = przewód RCA - to jedna para cinch

 

wzmak 4 kanałowy ma na ogol 2 pary wejśc RCA ( i opcjonalnie wyjścia, domyślam sie że u Ciebie jest wyjście i jest to 1 para, tak?)

Wyjścia głośnikowe to również pary/kanał. czyli 4 kanały.

 

Ile par wyjść RCA ma twój radioodtwarzacz?

ile konkretnie par wejść maja Twoje wzmacniacze?

Co chcesz uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisze kolega wyzej, napisz co co ci chodzi dokladnie :)

wzmacniacze sie mostkuje jesli sa to monobloki ktore nie pracuja w mostku.

 

u ciebie sie nie da zmostkowac dwoch a poza tym nie ma to najmniejszego sensu.

 

masz dwa wzmaki to o co chodzi dajesz 4 kanaly na przody i tyly a 2 kanaly w mostek i na suba. jesli twoje radio ma 3 pary RCA to daj 3 sygnalowki. jesli jedno to daj Y na 4 kanaly chyba ze ma przelacznik 2ch 4ch a dwu kanalowke daj z wyjscia tej 4 kanalowki. aczkolwiek tego nie polecam lepiej dac Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak w 4 kanalowym mam 2 pary chinchy ,w 2 kanalowym rowniez. W radiu mam 2 pary wyjsc. Chce uzyskac sygnal tak zeby nie ciagnac dodatkowego kabla od radia :D Tak jak pisalem wczesniej oba wzmaki maja opcje ''bridge''

 

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 20:05 ]

4 kanalowy dopuszcza 2 mostki tzn z przedniego i tylnego kanalu jest opcja bridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
no wiec tak w 4 kanalowym mam 2 pary chinchy ,w 2 kanalowym rowniez

również 2 pary w 2 kanałowym?? :|

 

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 21:48 ]

Ty chcesz moztkowac wyjścia głośnikowe??

- serio to już nie wiem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak w 4 kanalowym mam 2 pary chinchy ,w 2 kanalowym rowniez

również 2 pary w 2 kanałowym?? :|

 

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 21:48 ]

Ty chcesz moztkowac wyjścia głośnikowe??

- serio to już nie wiem o co Ci chodzi.

 

Moze jest tak jak np. w CarPower'ze Monacora? Wzmacniacz ma 2 kanały ale w sumie 4 cinche. Tyle że 2 to wejścia, a pozostałe 2 to wyjścia liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

theant, dlatego pytam jakie wyjścia jakie wejścia i ile par czego :)

to wszystko jest opisane

a funkcja mostkowania jest, ale na wyjścia głośnikowych a nie RCA

 

"jedno nie ima sie drugiego" wiec nie rozumiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak 2 kanalowy ma 4 wejscia chinch. Chce podac sygnal na subwoofer ,i chcialbym ten sygnal wziac z tego wzmaka 4 kanalowego. 4 kanalowy to blaupunkt gta 450 a ten 2 kanalowy to blaupunkt tha280

 

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 16:07 ]

poprawka ,jednak ten 2 kanalowy ma dodatkowe 2 wyjscia na chinche ,wejscia sa tylko 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ale ty mieszasz. poloz zasilanie 33m2 daj rozdzielacz, mase z karoserii.

wzmakow nie mostkuj nie lacz czy jak ty tam kombinujesz. poloz dwa sygnaly. w radiu podejzewam masz fronty i suba. daj suba na ten maly wzmak. na 4 kanaly daj Y (rozgalazienie) i jesli masz odseparowany to zrob sobie aktywny przod i tyle :) 2 kanaly na mid bass a 2 na tweeter. zadnych glosnikow do tylu, chyba ze wiecej czasu spedzasz na tylnej kanapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz ciagnac dotatkowego sygnalu,a masz taka mozliwosc to odcinasz sobie pewne mozliwosci, ale jak jestes pewien tego to we wzmaku masz pare czinczy opisanych output, kupujesz dobra sygnalowke i drugie wtyki podlaczasz do drugiego wzmaka w wejscia

RCA input.

 

Chyba o to ci chodzi tak?

A jak nie to moze narysuj w jakims bardzo rozbudowanym programie graficznym jak paint rysunek , moze latwiej bedzie pojac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial troche czasu to zrobie fotki i wytlumacze jeszcze raz o co chodzi :D

 

[ Dodano: Sob 17 Maj, 2008 12:13 ]

a od radia juz dodatkowego sygnalu nie wezme bo mam wyjscie na 2 pary chinchy ,chyba ze rozgalezie sygnal na 2 wzmaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że kolega ma 2 wzmacniacze. Jeden dwu kanałowy i drugi cztero kanałowy.

Chciałby podłączyć 4 głośniki i subwoofer. Ponieważ ma z radia dwie pary chinch - w sumie cztery chinche a potrzebuje 6 do podłączenia 4 par głośników i jednej pary mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeru dokladnie :D o to mi chodzilo. No ale poradzilem sobie. Jedna pare podlaczylem do 4 kanalowca ,druga do 2 kanalowca a z wyjscia aux out w 2 kanalowym polaczylem druga pare w 4 kanalowym :D troche to pokrecone ale dziala jak nalezy :D ,czego nie moge powiedziec o swiatlach migajacych w rytm muzyki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmer chodzi Ci o cala instalacje w samochodzie? Bo do wzmakow to mam grube bydlaki :D Szczerze mowiac zastanawiam sie nad 2 kondensatorami tylko niewiem ile faradow powinny miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci az dwa? jedna sztuka 1F(Farad) powininna w zupelnosci starczec.

 

Gdzies czytalem, niewiem czy to prawda, zekondensator !F powinno sie dawac co przekroczenie mocy RMS rzedu 500W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kable moge zamienic jezeli tak twierdzisz. Jak mam Ci pokazac schemat? kable ida bardzo prosto. Progiem od strony kierowcy i przechodza przez ta gume nad pedalami. 30cm od aku na kazdym kablu mam szklany bezpiecznik 60A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...