Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura przełaczania na lpg


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wystepuje u mnie coś dziwnego, mam temp. ustawiona na 40 'C, a autko przełącza sie praktycznie po przejechaniu 200 m, wg. wskaźnika temp. jeszcze przed skalą(białym polem). Z utrzymywaniem temp. nie mam problemów, ale dziwi mnie to wskazanie, coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok. 40stopni to na wskazniku wiele sie nie podniesie a po 200 metrach jest to mozliwe do osiagnięcia.

Zreszta skoro nic sie nie dzieje złego.Jezdzić ;)

 

tutaj powinienes sie podpiąć: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=35056

a może jeakis czujnik temp. mam odpiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszi jakbyś miał rąbnięty/odpięty czujnik to by Ci komp wrzeszczał i wywalał CHECK ENGINE. Podjedź do gazowników niech Ci poustawiają i sprawdzą. Najlepszy jest przełącznik na obroty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
a może jeakis czujnik temp. mam odpiety?

 

Myślę że ten czujnik podpiety byc musi w sekwencji bo inaczej wcale nie przerzuci sam wzgledem temp. silnika.

A poza tym jak smiga dobrze to wg mnie nie ma co szukac "dziury w całym"

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli swieci słonce i jest 20st to pod maską może byc 40 :one:

Martwilbym sie jakby tak w zimie zaczal przelaczac :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RALFI15

KOLEGO JEZELI MASZ INSTALKE STAG 300 TO MUSISZ PODJECHAC DO GAZOWNIKÓW ZEBY CI PRZESTAWILI W USTAWIENIACH WYBÓR CZUJNIKA TEMEPERATURY I POWINNO BYC DOBRZE. A DZIEJE SIE TAK DLATEGO ZE INSTALKA ZLE ODCZYTUJE TEMPERATURE REDUKTORA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DZIEJE SIE TAK DLATEGO ZE INSTALKA ZLE ODCZYTUJE TEMPERATURE REDUKTORA.

Tak naprawdę to nie jest wina złego zczytania kompa gazowago ale złych ustawień czujnika temp. Jak gazownik (albo Ty sam jak masz kabelek) podepnie się pod kompa gazowego to niech zobaczy ostatnią zakładkę programu AC GAS SYNCHRO tam jest taka lista rozwijalna z wyborem rodzaju czujnika, jeżeli podłaczy na ciepłym silniku to temp powinna być ok 85-90' wtedy tak dostosowyjesz wybór czyjnika, żeby odpowiedno komp przełączał.

Prościej mówiąc, jak pojedziesz na rozgrzanym silniku to niech wybiera poszczególne czujniki i sprawdza na pierwszej zakładce czy temp w programie odpowiada temp realnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiołem kompa instalki pod laptop i oczywiscie w ostatniej zakładce pozmieniałem rodzaje czujników wg. schematu, teraz śmiga super i problem z głowy. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super :) Jak masz kabelek to pokaż jak wygląda mapa gazowa i benzynowa.

Sam ustawiałes czy gazownik się tym zajął? Jak gazownik to pewnie trzeba będzie poprawaić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak powinna być temperatura przełączania na LPG? Ja chyba mam ustawione na 35.

 

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na jedno tankowanie LPG ok 50 l muszę zatankować PB za 50 zł.

Co prawda na jedno tankowanie przejeżdżam jakieś 20 razy po 1,5 km a przełącza mi się po jakimś 0,75 km a resztę czyli jakieś 420 km robię w trasie na cztery razy, czyli wychodzi że niecałe 18 km (24*0,75 km) które robię na benzynie zużywam 9 litów PB to wychodzi około 50 l/100km zanim się przełączy na LPG. W lato na 7 tankowań LPG musiałem tylko raz zalać PB za 50 zł.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy hance, 20-25st jest gitt, miałem tez 15st i nei było problemu, 35st to troszkę dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30st (coś gazownicy lubią tą temp) i w lecie zużycie PB to ok 0.4 - 0.5l/100km, a teraz w zimie to nawet 1l/100km. Jakie mogą byc negatywne konsekwencje przełączania przy zbyt niskiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m

Ja mam 30st (coś gazownicy lubią tą temp) i w lecie zużycie PB to ok 0.4 - 0.5l/100km, a teraz w zimie to nawet 1l/100km. Jakie mogą byc negatywne konsekwencje przełączania przy zbyt niskiej temperaturze?

możemy twierdzić ze membrany w reduktorze dostają w du... choć skraplanie gazu w reduktorze a właściwie przeciwna sytuacja oddaje - temperaturę w a obieg wody to rozprowadza ...no główna zasada to nie dawać w palnik od razu ,,,ps ja mam teraz temrpę tylko na gaz i jak na razie odpala bez problemów ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee Panowie obieg chłodzenia jest po to podpięty do reduktora, żeby go ogrzewać. To jest zastosowane z prostej przyczyny, nie wiem czy któryś z Was pamięta przemiany gazowe i równanie p=VT, gdzie p-ciśnienei, V-objętość, T-temperatura. Mamy stałą objetość gazu i nagle zmniejsza się jego ciśnienie (po to jest reduktor - zmiana ciśnienia gazu) czyli następuje gwałtowny spadek jego temperatury (na tej samej zasadzie działa klima w samochodzie). Reduktor jest ogrzewany cieczą, po to aby nie pękł od zimna.

Tak więc silnik musi się najpierw zagrzać dopiero później przełączyć na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odnośnie czego to napisałeś?? myślisz, ze różnica w temperaturze 10st spowoduje, że w gazie będzie taka sama?? miałem 15st i nic to negatywnie nei wpłyneło na silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odnośnie czego to napisałeś?? myślisz, ze różnica w temperaturze 10st spowoduje, że w gazie będzie taka sama?? miałem 15st i nic to negatywnie nei wpłyneło na silnik

Jeżeli dobrze zrozumiałem Janusza i Tofu, to niska temperatura przełączania nie ma wpływu na żywotność silnika, tylko reduktora. A producenci reduktorów nie dają żadnych zaleceń co do temperatury? Bo chyba może być tak, że różne reduktory inaczej reagują na pracę w niższej temperaturze.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gdyby nie ogrzewanie podpięte do reduktora to w momencie przełączenia na gaz pokryłby się on momentalnie szronem - jego temperatura mogłaby osiągnąć -30stC i więcej. Tu chodzi o poprawne warunki pracy reduktora.

Jeśli reduktor będzie przemrożony i pęknie to żaden producent nie uzna gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeciez jest ogrzany, nikt nie mówi, że nie ma być, czujnik jest wkręcony w reduktor i ma pewną zwłokę, ważne aby auta nei pałować od początku, bo to wpływa na redka, są miłośnicy 35,40,45st przełączania a sa tacy, co wolą jeźdić na gazie i maja 15,2,25 :D

 

choć muszę stwierdzić, że jak oddaję auto i mówię, że jest 25st i powinien się szybko przełączać na LPG, to potrafi ktoś taki przyjechać później i pytać czy aby nei za szybko się przełącza, bo jego znajomy mówił i tak dalej dalej w las :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawdopodobnie mam ustawione na 25st. ale tego do końca ni pamietam Dino ty ustawiales ,ale przejeżdżam dokladnie 4km i sie załacz lpg,autko stoi na dworze, to jest stan na obecne temperatury,.Może za długo ale wydaje mi sie że i tak jest dobrze,jazda poczatkowa spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawdopodobnie mam ustawione na 25st. ale tego do końca ni pamietam Dino ty ustawiales ,ale przejeżdżam dokladnie 4km i sie załacz lpg,autko stoi na dworze, to jest stan na obecne temperatury,.Może za długo ale wydaje mi sie że i tak jest dobrze,jazda poczatkowa spokojna.

 

To cos późno bo mi w obecnych warunkach atmosferycznych przy ustawieniu na 35 po 0,7-0,8 km. A ja narzekam

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ,i wydaje mi się to normalne,w lato juz po 1km,chyba że mam cos padniete ale nie zauważylem,fakt troche długo ,ale nie bawem wiosna ibędzie dobrze,a i na pb niech nismo pojeżdzi.

 

p.s.jedynie mam wrażenie że przepływka ,coś nie halo,a to raczej nie powinno miec wpływu na tem.przełączania na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...