Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Vanette opony


Andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w zapasie nieużywaną oponę Michelin 175 R 14 C. Problem w tym że nigdzie nie mogę natrafić na podobną. Przy silniku 2,3 D powinna raczej być założona wzmocniona.

Pełne oznaczenie to Michelin X 175R14C XC A75 99/89P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha , ja jeżdze na Brigestone SF 226 195/70/R14 , pamiętaj ,że do Vanetki lub Sereny opony muszą być wmacniane indeks 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Serenę 2,3D i opony zimowe. Chciałbym kupić drugi komplet felg wraz z oponami i samodzielnie wymieniać w odpowiednim czasie. W instrukcji napisano, że stosować powinno się opony o oznaczeniu 185/70 R14. Na Allegro pojawiła się oferta gdzie można kopić felgi z oponami 185/80 R14. Na czym polega różnica? Przede wszystkim zależy mi na tym, aby po zmianie nie dochodziło do przekłamań prędkości jazdy. Czy kupić ten zestaw?

 

http://www.allegro.pl/item665225394_stalow..._3_faktura.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szerokości opony mówi pierwsza liczba, czyli 185. I dotyczy to tylko szerokości. Na wskazania prędkości mają wpływ pozostałe liczby. Przede wszystkiem Wielkośc koła w wypadku sereny i vanety 14 cali. 80 mówi że jest to opona takzwana pełnoprofilowa. Cyfry niższe 70 lub np 65 wskazuje że są to opony obniżane. Występuje jeszcze sytuacja że 80 nie jest napisane, wtedy zakładamy że ma własnie 80.

Tyle ogólnie i w skrócie. Pamiętać trzeba że opony różnych producentów mimo takich samych oznaczeń mogą się różnić pomiędzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że 80-tka jest oponą nieco wyższą a więc zwiększy się obwód opony a co za tym idzie w rzeczywistości samochód będzie jechał szybciej niż wskazywałby na to prędkościomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zapasie nieużywaną oponę Michelin 175 R 14 C. Problem w tym że nigdzie nie mogę natrafić na podobną. Przy silniku 2,3 D powinna raczej być założona wzmocniona.

Pełne oznaczenie to Michelin X 175R14C XC A75 99/89P

I mało prawdopodobne, że trafisz, chyba że stare. Ten model jest już pewnie nieprodukowany. Ale z dostępem innych wzmacnianych 175R14 C lub 195/70R14 nie ma problemu. Tylko felgi do tych drugich to 6JX14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent samochodu czyli Nissan przewidział opony 80 tak więc licznik powinien przy tej oponie pokazywać własciwą prędkość. Piszę powinien ponieważ wskazania odbiegają od rzeczywistości. I to nie tylko u mnie.

Co do dostępności opony której szukam, to już pogodziłem się z tym że takiej nie znajdę. Zdiąłem z felgi i postawiłem w dalekim kącie. Zakupię prawdopodobnie CityNety. Już odkładam kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze z Whitestok-East jeżdżącym VW Passat CC 1.8 TSI, odnalazłem stronę, na której można znaleźć kalkulator, który określi, jakie parametry ma opona standardowa dedykowana do Twojego auta w stosunku do opony, jaką planujesz założyć. Można sobie wstawić planowany rozmiar opony i sprawdzić na ile pasuje w Twoim aucie. Należy koniecznie pamiętać i przestrzegać, by średnica nowej opony nie zmieniła się więcej niż +/- 2% w stosunku do opony, która jest zalecana i wyszczególniona w instrukcji obsługi pojazdu.

W pierwszej rubryce należy wstawić rozmiar opony dedykowanej w drugiej rozmiar, który byś chciał.

Poniżej można zobaczyć jak się zmieni odczyt prędkościomierza i jaka będzie rzeczywista prędkość auta po zmianie opony.

Pod kreską ponoć można jeszcze też wpisać oba rozmiary opon i zobaczyć dokładne dane dotyczące ich wymiarów a przede wszystkim różnice w średnicy.

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

a tutaj - na polskiej stronie - jest prosto:

http://www.opony.autogaleria.pl/Zamienniki...x?&size=116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...