Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile Nm z litra pojemności ??


Gość toli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 200 Nm to ciężko będzie osiągnąć , dla 2,0 litrowego silnika 200 Nm to jest MAX to wynika z fizyki , chyba że wskażnik napełnienia przekroczy 100% . Zjawiska falowe i dynamiczne mogą dać ze 103% , ale powyżej to już turbo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 2,0 litrowego silnika 200 Nm to jest MAX to wynika z fizyki

Ja osiągnąłem w swojej czerwonej primerce prawie 220Nm (pojemność 1998ccm) oto dowód:

coobcio_2.jpg

Pełny opis modyfikacji by SR20 dysponowała takimi parametrami tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...677&start=0

 

Ps. końcówki i drążki wymieniłem co wiązało się z demontażem całego zawieszenia z przodu, na wymianę amorków nie starczyło mi już sił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio może błąd pomiaru jakiś ? 265Nm w 2.0 N/A może być przy pełnej symulacji doładowania dynamicznego np. Weźmy inny wysilony silnik -Yamaha YZF-R1 1.0 l 155Km i 97Nm a z doładowaniem dynamicznym 172Km i 108 Nm 1.0 l = 100Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne błędu pomiarowe :)

Ps. parę kolejnych przykładów i to nie tylko nissanów co mają ponad 100Nm z litra:

 

Mój dawny silnik (SR20DEH z almery GTi + kolekotr wydechowy SSAC, wałki piper cams street, głowica -1mm, strojenie elektroniki by ECU Master i zoptymalizowane ustawienie rozrządu

coobcio10marzec2008.jpg

 

Shoguna SR20VE zdławiony seryjnym kolektorem wydechowym z P10 GT i wąskim wydechem:

SHOGUNSR20VEVsjegoSR20DEH.jpg

 

Tutaj kolejne SR20VE (Juniora co siedzi w P10GT i Yarko N14 GTi):

sr20ve_Yarko.jpg

 

No i chyba rekordzista w którym maczałem swoje palce SAXO 1,6 VTS (prawie 114Nm z Litra i to bez żadnych zmiennych faz rozrządu):

SAXOVTS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze , że nie da sie zrobić więcej niż 1l=100Nm ale na pewno nie " Grubo powyżej " tej wartości , przykłady które podałeś oscylują bardzo blisko tej granicy . W pulsarze VZR N1 chłopaki się postarali i jest 1,6 - 180Nm ale grubo powyżej to to nie jest ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toli, podaj może jakieś źródło Twoich wyliczeń/wiedzy. Jestem ciekaw skąd ta pewność i skąd ten topik.

 

[ Dodano: Sob 17 Maj, 2008 00:21 ]

Jest jeszcze silniczek Toyoty. Jeden z liderów. 4A-GE spec A (z formuły Atlantic). 1.6 240KM/186Nm. Wychodzi ~116Nm/1000cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość junioor

Należy dodać że wszystkie zanotowane pomiary SR20VE były robione na seryjnych nic nie dłubanych silnikach. Modyfikowane były doloty, wydechy i elektronika - chyba we wszelakich konfiguracjach :one:

 

Sądzę że po wejściu w silnik można jeszcze trochę Nm z nich wycisnąć

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20VE ma stopień sprężania 11:1...

Niektóre z przykładów SR20Ve przeze mnie podanych były zdławione seyjnymi przepływkami z SR20DE i kolektorami wić do oryginału im trochę brakuję :D

 

PS. Teraz w SR20VE będę kąbinować z przestawieniem rozrządu ciekawe co to przyniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zależność jest oczywista i nie ma nic wspólnego z tym tematem ( którego zresztą ja nie zakładałem i nie chciałem , ktoś poprostu przeniósł OT z tematu o COOBCIA Sunnym i zrobił z tego nowy temat - tak więc prosze o usunięcie tego tematu !!! ) Wałkami można troche pokręcić ale nic poza krótkim pikiem w małym zakresie obrotów się nie zrobi - tak jak na wykresach powyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydzieliłem ja, bo za bardzo odbiegał od tematu o moim sunnym.

Ps. bez doładowania dynamicznego porządnie zdłubane silniki K20 (np. Honda CTR) bez trudu osiągają moment obrotwy na poziomie 240Nm...

Na hamowni u Maćka nie tak dawno temu była strojona wyścigowe BMW E30 320, silnik 2.0 krótko-skowy (M power na włoski rynek) z tego co pamiętam to chłopakom udało się osiągnąć ok. 260Nm i prawie 290KM @ 8300obr.min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...