Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik drzwiowy w n16


frezeer

Rekomendowane odpowiedzi

Podlaczylem sobie alarm ,niestety niewiem jakie kolory maja kable od tego czujnika.

Moze ktos zakladal i wie jakie to kolory?

 

Z tego co pamiętam to miały kolor biało-czerwony (nie jestem pewien - potwierdzę po 18:00) i biały we wtyczce 16-pinowej modułu czasowego, który znajduje się nad pedałem gazu bliżej kierownicy. Trzeba zdjąć dół kokpitu kierowcy żeby się tam dostać.

 

[EDIT]

Tak jak myślałem: kolory to czerwony - drzwi kierowcy, czerwono-biały - reszta drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem ,dziala :) a ktory kabel to czujnik bagaznika ?

 

Nie mam na razie dostępu do schematów - jutro wracam do domu wiec jak coś to wieczorem - ale z tego co pamiętam to chyba ten sygnał nie dochodzi do żadnego większego sterownika. Wyłącznik krańcowy bagażnika ma chyba tylko i wyłącznie wpływ na lampkę w bagażniku. Jutro potwierdzę albo podam jak jest w rzeczywistości.

 

[EDIT]

Tak jak myślałem - czujnik otwarcia bagażnika działa tylko na oświetlenie bagażnika i nie jest nigdzie indziej podłączony. Po kolei - obwód jest wspólny dla innych oświetleń i jest zabezpieczony bezpiecznikiem 10A. Ze skrzynki bezpieczników (nad sprzęgłem) idzie przewód... no właśnie nie wiem jaki to kolor P/U ??? W każdym bądź razie idzie do samej lampki bagażnika. Potem w zależności od tego co masz - sedan czy hatchback - przewód koloru S: czerwono-niebieski, H: czerwono-biały idzie do anody diody prostowniczej. Z katody wychodzi przewód - S: czerwono-czarny, H: czerwony - i do tego przewodu należy się łączyć. Potem jest wyłącznik i podłączenie do masy przewodem czarnym zarówno w sedanie i hatchbacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie duzo roboty z tym bagaznikiem :/ chyba sobie go odpuszcze.

 

Nie no co Ty... Trzeba tylko zdjąć progi i ewentualnie odchylić boczek przy pasażerach jeśli masz 3D, odkręcić mocowanie półki i wszystko masz na wierzchu. Progi masz na zatrzaski tak jak i boczek, tylko ta plastikowa podpórka półki trzyma się bodajże na 5-ciu śrubach. Naprawdę to niedużo roboty - jakieś 30-45 minut. Też muszę to zrobić bo jak zakładałem u siebie alarm to nie mialem czasu na to więc sobie odpuściłem. Pozostaje jeszcze montaż odcięcia zapłonu. Kable już przygotowane tylko czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...