Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BRC Seguent 24


Gość Horche

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam primerę p11 SR20DE. Chciałbym założyć taką instalkę. Ale mam pytanie. Mam komputer pokładowy, który pokazuje mi na wyświetlaczu po kolei 5 parametrów (temperaturę zew, przejechany dystans od ostatniego tankowania, pozostały dystans do przejechania na danym napełnieniu baku, średnie spalanie, czas podróży). Jak montują taką instalację, to muszą zamontować jakieś obejście, coś w rodzaju "okłamywacza" by komputer nie przekłamywał, albo by się poprosu nie zespuł? Przecież gaz to nie benzyna, więc jakie będzie wskazywał średnie spalanie, skoro będzie chodził na gazie a nie na benzynie. Jak to trzeba rozwiązać, by komputer nie uległ uszkodzeniu. Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Horche z kompem się nic nie stanie. Najprawdopodobniej na LPG będzie wynik spalania pokazywał o jakieś 15% niższy niż rzeczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam brc sequent u siebie i też mam komputer pokładowy. Ta instalacja ma w sobie emulator wtryskiwaczy i ECU samochodu "myśli "sobie że cały czas jeździ na benzynie , nic się nie dzieje. Wyniki spalania podaje też cały czas dla benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej jak masz komputer pokładowy. Ja też mam. Jeśli jadąc na benzynie pokazuje mi spalanie ok 8 l/100km, przełączę na gaz i w podobnych warunkach uzyskuje zbliżony wynik na kompie pokładowym ok. 8l/ 100 km - wtedy jest pewność, ze instalacja gazowa działa OK, rzeczywiste spalanie LPG wychodzi wtedy ok 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie ok. Ja mam taką instalacje założoną w Peugeot 206.

Samochód będzie myślał że jeździ na paliwie.

Montuj bo paliwo drogie .

U mnie ze wskaźnika ubywa paliwo. (tak musi być u francuza )

Ogólnie 90 kkm przejechałem na tej instalacji wszytsko jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...