Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[ P 10 ] Filtr powietrza Filtron na LPG


Gość lukas200sx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas200sx

Witam,

 

wymieniłem w swojej P 10 1.6 SLX (gaźnik ) filtr powietrza na nowy FILTRONA i mocno sie zdziwiłem gdy silnik zaczął pracowac gorzej na wolnych obrotach. Niby nowy filtr a obroty spadały do 300 i sinik się cały trząsł. Gdy założyłem stary filtr ( bardzo zabrudzony ale nie byl to filtron, tylk oryginalny) silnik pracuje idealnie na biegu jałowym, obroty super. Jak tylko włoże nówke Filtrona sytuacja sie odwraca silnik gaśnie. Oczywiście wszystko jest na LPG.

 

Cy ktoś może odpowiedzieć czy zamiennik Filtron jest az tak kiespki ze np. nie przepuszcza powietrza?? czy jest źle dobrany do podzespołów obudowy filtru powietrza?? Co ma taki wpływ ze na starym zabrudzonym chodzi idealnie a na nowce dławi sie i chce zgasnąc?

 

Czy swierze powietrze moze zmieniło mieszanke gazową? i stała się za uboga? Czy Filtron się nie na daje i jest źle odwzorowany lub nie ma jakiegos szczegóły który musi wpasowac sie w obudowe w silniku? Macie jakieś pomysły. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

No obstawiam właśnie że trzeba doregulować mieszankę, zwłaszcza jak z tego co widzę masz p10 więc raczej sekwencji nie masz tylko zwykła instalkę i trzeba poprawić mieszankę bo za dużo powietrza przez nowy filtr się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do filtrów "filtrona" nic nie mam.

Po wymianie filtra na nowy zmieniły się warunki w układzie dolotowym (zmniejszyło się podciśnienie) i przez to "ciągnie" za mało gazu.

 

Jest to zjawisko dość częste jeśli:

a) instalacja była regulowana dawno lub na brudnym filtrze

B) reduktor ma już spory przebieg i kwalifikuje się do regeneracji

 

Konieczna jest regulacja instalacji gazowej, jeśli reduktor jest sprawny można liczyć na delikatny spadek spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Tak jak poprzednicy piszą - regulacja gazu się przyda.

Z nowym filtrem dostaje więcej świerzego powietrza i dlatego na gazie głupieje.

Zakładam i tak pewnie jest, że na benzynie chodzi normalnie albo nawet troszkę lepiej niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

sam jezdze na filtronie, Knecht jest dobry, pewnie oryginalny bedzie niezly :P Nie zwracał bym na to specjalnej uwagi w sumie. Ważniejszy dobry filtr oleju, na roznych jezdzilem nawet na badziewiach najtanszych z Jc auto i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wymieniałem filtr powietrza i miałem ten sam problem. Stary filtr był zatkany przepuszczał mniej powietrza a nowy-- swieżutki wystarczyło skręcić śrubę regulującą dopływ powietrza :) Kiedy ma się wątpliwości można jechać do warsztatu zajmującego sie instalacjami LPG i wyregulować.. wydatek rzędu 30 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...