Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co sądzicie o tym sprzęcie?


Gość harlesden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harlesden

Budżet 1100zł

Auto N15 1.6 3drzw. 97r.

Zabawki będę montował sam, zaczynając od wytłumienia drzwi...

Muzyka jakiej słucham: house, techno, r&b, pop, hip hop, rap (więc zróżnicowana :razz: )

Pioneer 3900mp - 300zł

PowerBass L-6C- 379zł ewentualnie PowerBass ES-6C 379zł

pierścienie MDF do N15 za 1zł przy zakupie PowerBass

Taśma dekarska- 105zł Tytan bordo 10mX30cm

Wzmacniacz Carpower hpb 602 + kable Dietz- 264zł

Razem około 1050zł + przesyłka

 

Co o tym sądzicie, jakieś porady?

Wcześniej miałem "zainstalować" coś takiego:

Alpine 9874R- 450zł

PowerBass L-6C 379zł ewentualnie PowerBass ES-6C 379zł ewentualnie Hertz ESK 165 339zł

wytłumienie+kable 200zł

Suma 1029zł +koszt przesyłki

Kasa taka sama jak ten powyższy zestaw, ale chyba lepszy ten pierwszy zestaw (lepiej słabsze radio+ wzmacniacz, niż same radio bez wzmacniacza)

 

Kabel zasilający od akumulatora do radia 4mm2, a od radia do głosnikó 2,5mm2, a jak to się ma ze zwrotnicami i z tweeterami? Zwrotnice w boczkach umieścić zapewne, a kabel od radia do wzmaka 10mm2? a od akumulatora do wzmaka jeszcze nie wiem, no i tak samo od wzmacniacza do głośników też nie wiem, ale postaram się znaleźć jakąś tabelkę odnośnie zastosowań kabli w zależności od sprzętu

Jestem laikiem, więc prośba o wyrozumiałość :P

 

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 22:59 ]

ponad 100 wyświetleń i żadnej odpowiedzi?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moim zdaniem weź alpine..., dołóż troszke i weż wzmak....pionki naprawde nie są dobrymi radiami...może ładnie wyglądają, ale ta sama sprawa tyczy się sony :) Wzmak za 260 zł ? nowy ?Nieeee no lepeij poszukaj używki np jakiegoś Blaupunkta, nie są dorogie (ale weź wpełni regulowany) Co do kabli to wsio ok od tweeterów i do niskotonowych może być 1,5mm powinno starczyć. Od radia do wzmaka sygnałowy, dooobrze ekranowany ok 50 zł za 5m na allegro. Co do zasilania wzmaka "10". Co do głośników...hmmm może być lepiej z heartzami jak pod wzmak to możesz nawet infinity poszukać, są też Helixy Dark Blue. Ale to co masz też powinno być ok. Pamiętaj żebyś zrobił sobie tak że w przyszłości w razie rozbudowy nie będziesz musiał nic zmieniać :) Czyli radio z co najmneij dwooam wyjsciami RCA :) I nie żałuj kasy na kable sygnałowe i do wzmacniacza :)

 

PS. Co do radia na wzmaku moim zdanie bardzo fajnie zagra alpine, ale looknij też na clariony (nie są ładne ale grają dobrze bardzo)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod radio to o Hertz'ach lepiej zapomniec, Infinity nie jest z byt dobrym pomyslem, slychalem Ref za 500zl i musze przyznac ze dzwiek jest przecietny jak na taka kase. Wez Helixy. Radio hmm...a patrzales moze Kenwoody?

 

Co do Kabli. od wzmaka do zwrotki wez 2,5mm^2 , do tweeterow 1,5mm^2 , do wooferow wolal bym jednak dac 2,5mm^2.

 

Wracajac do Herzow poszukaj do nich wzmaka uzywanego tyle ze ja bym szukal bardziej cos z Helixa, 200-250zl i jest dobry piec. Albo alpinke np http://allegro.pl/item365699763__alpine_v1...is_okazja_.html

 

Sygnalowki kup dobre, nie zaluj kasy, poszukaj czegos ze Stingera na www.essa.com.pl za 50zl juz jest git sygnalowka.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Ok, moim zdaniem weź alpine..., dołóż troszke i weż wzmak....pionki naprawde nie są dobrymi radiami...może ładnie wyglądają, ale ta sama sprawa tyczy się sony :) Wzmak za 260 zł ? nowy ?Nieeee no lepeij poszukaj używki np jakiegoś Blaupunkta, nie są dorogie (ale weź wpełni regulowany) Co do kabli to wsio ok od tweeterów i do niskotonowych może być 1,5mm powinno starczyć. Od radia do wzmaka sygnałowy, dooobrze ekranowany ok 50 zł za 5m na allegro. Co do zasilania wzmaka "10". Co do głośników...hmmm może być lepiej z heartzami jak pod wzmak to możesz nawet infinity poszukać, są też Helixy Dark Blue. Ale to co masz też powinno być ok. Pamiętaj żebyś zrobił sobie tak że w przyszłości w razie rozbudowy nie będziesz musiał nic zmieniać :) Czyli radio z co najmneij dwooam wyjsciami RCA :) I nie żałuj kasy na kable sygnałowe i do wzmacniacza :)

 

PS. Co do radia na wzmaku moim zdanie bardzo fajnie zagra alpine, ale looknij też na clariony (nie są ładne ale grają dobrze bardzo)

 

Pozdrawiam

 

Ja z kolega sie do końca nie zgodzę. Pioneer to nie Sony. Pioneer'y to dobre sprawdzone sprzęty. Jasne Alpine lepsze, nawet niektóre modele Kenwood'a, ale nie porównujcie Pionka z Soniaczem!

Opcja ze wzmacniaczem najlepsza i chyba jedyna sensowna.

jeżeli masz zwrotki do zestawu, to żadnych regulacji poza Gain we wzmacniaczu nie potrzeba.

do Tweeterow, tak, 1,5mm², ale do midbasow to koniecznie minimum 2x2,5mm²

Zasilanie wzmaka to co najmniej 16mm² (+) i (-).

Sygnalowe to moze lepiej kup coś Stingera bądz SoundQesta np. z

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...104&kid=104

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...216&kid=216

 

 

Bo po co kolejny raz pruć auto?

 

[ Dodano: Sro 21 Maj, 2008 11:44 ]

Od wzmaka do zwrotki z reguły daje sie sumę przekrojów wychodzących, wiec 1,5+2,5=4

ja bym położył 2x4mm2

 

Odradzam montażu zwrotek w drzwiach, w weekend zamieszczę footki z tego co dziś naprawiałem i mam nadzieje że was przekonam. Pokaże też ile jest wart JBL i jego hasla reklamowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaże też ile jest wart JBL i jego hasla reklamowe :)
czy to slowo zaczyna sie na G a konczy na O i jest 5 literowe?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harlesden

dzięki panowie za odpowiedzi

prawdopodobnie ostateczna opcja to:

 

wytłumienie drzwi taśmą dekarską 105zł

radio Alpine 9874R 450zł

zestaw odseparowany PowerBass L-6C 379zł

+ pierścienie MDF do N15 za 1zł (kupując PowerBass ma się taką cenę :P )

wzmacniacz Alpine V12(używany) około 250zł

kable 100zł

+ koszt przesyłki

SUMA 1300-1400zł ;)

 

Sam już nie wiem ile tych kabli i jakiej grubości... :D

Moglibyście dać jakiś link do dokumentu w miarę dokładnie obrazującego, jak podłączyć radio+przedni zestaw odseparowany+wzmacniacz? jestem zielony w car audio-całość "zainstaluję" osobiście, a nie chcę czegoś spieprzyć, tym bardziej spalić, a z kabelkami nieodpowiednio podłączonymi to różnie bywa. :P

 

Kupując wzmacniacz używkę można liczyć, że trochę czasu pogra, czy to zupełna loteria?

 

Mogę wpakować wzmacniacz pod przednie siedzenie kierowcy, czy raczej nie da rady i jak tak to dlaczego?

 

W jakim miejscu najlepiej zamontować tweetery w N15, nie ponosząc kosztu w zł? Ewentualnie jakiś minimalny, bo i tak budżet kompletnie wyczerpany, więc po prostu prowizorycznie przyczepię je bez bawienia się w jakieś obudowy...wiecie na pewno co mam na myśli :D

 

Odradzam montażu zwrotek w drzwiach, w weekend zamieszczę footki z tego co dziś naprawiałem i mam nadzieje że was przekonam.

a czemu odradzasz montowanie zwrotnic w drzwiach? A gdzie proponujesz je umieścić? Jak tego dokonać? :)

 

W piątek zamawiam zabawki, więc panowie jak możecie, to sprężać się z odpowiedziami :P hehe żarcik z tym sprężaniem, choć na prawdę w piątek już wszystko zamawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie glosniczki, nie wiem ile sa warte, graja calkiem sympatycznie i czysto, w necie ciezko uzyskac jakie kolwiek info poza tym ze takie sa;) prosze o opinie czy warto sprzedac i mniej wiecej za ile, a moze zostawic do zamontowania? wiem, ze to nie jakies potwory:P a zamierzam kupic helixy dark blue 62.1 na przod(lub deep blue czy jakos tak) i nie wiem co zrobic z tymi, na tyl chyba jak juz to lepiej w przyszlosci jakis basik no nie? chyba ze te zostawic i basik ze wzm...hmmm poprosze o opinie:P i cierpliwosc

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce719750e1b2c8ef.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac5ef3d2d48b8fbf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harlesden, co do wzmacniacza, ja bym go klasycznie do tylniej kanapy przykrecil, moim zdaniem dobra opcja. Co do kabli, powiem ci tak czasami sa takie zestawy do montazu wzmacniaczy, mozna kupic nawet dobrej jakosci. Jak nie to tak 5M kabla do wzmaka Szmer pisal ze 16mm ja mam 10mm, sygnalowy to 5M dobrze ekranowany min 50zł wychodzi jesli jest dobry. Do tego kable glosnikowe 2,5 do niskich i 1,5 do wysokich mowie o grubosci jeslichodzi o dlugosc kup tego 2,5 10M a tamtych to juz raczej nie duzo. Co do tweeterów ja mam w drzwiach , w N15 jest taka wypuklizna przy nawiewie uwazam ze dobre miejsce, zwrotnice w drzwiach, natomiast tez nie wiem czemu nie mozna ich tam montowac :) Szmer ma większe doswiadczenie wiec warto go sluchac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harlesden

Wystarczy taki wzmacniacz ALPINE V12 MRV-T505 do PowerBass L-6C? Jego dane: RMS at 12volt

 

50watts 2 channels at 4 ohms

100watts 2 channels at 2 ohms

200watts 2 channel at 4 ohms(bridged)

 

RMS at 14.4volts

 

75watts 2 channels at 4 ohms

150watts 2 channels at 2 ohms

300watts 1 channel at 4 ohms(bridged)

 

Jest tutaj http://allegro.pl/item365699763__alpine_v1...is_okazja_.html

 

Zaproponujcie jakiś w podobnej cenie jeśli możecie

 

[ Dodano: Pią 23 Maj, 2008 22:31 ]

a lepsze Alpine CDE-9871R czy Alpine(prawdopodobnie CDE,choć nie wykluczone, że CDA)9874R?

 

Alpine 9871RR mam niedaleko w sklepie NorAuto za 459,99zł

Alpine 9874R wysyłkowo łącznie z przesyłką 475zł

 

pieniędzy nie porównuję, zastanawiam się czy są jakieś znaczne różnice? Jednak ich nie dostrzegam i pewnie niepotrzebnie o to pytam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, i jak pytanie wyzej

harlesden, a lepsze Alpine CDE-9871R czy Alpine(prawdopodobnie CDE,choć nie wykluczone, że CDA)9874R?

1. http://www.allegro.pl/item364594083_alpine...a_cena_f_v.html

 

a ja chcialem z tym porownac do tego takie modele:

2. http://www.allegro.pl/item364075811_pionee...klep_f_vat.html

3. http://www.allegro.pl/item365579299_kenwoo..._mp3_gwar_.html

i jakby ich odpowiedniki z nizszmi modelami (numerkami)

4.http://www.allegro.pl/item362391497_pioneer_deh_2000mp_2020mp_2000mpb_legalne_100_.html

5.http://www.allegro.pl/item363569078_kenwood_kdc_w3541ay_gy_nowe_gwarancja_f_v_warszawa.html

 

szukam do ok 400zl, najlepiej czarny z czerwonym podwietleniem przyciskow i biale literki na wyswietlaczu,w miare stonowany a nie choinka, mniej wiecej takie jak przedstawione tutaj. ktore wypada najkorzystniej jakosc/cena ?

lub jakies inne pomysly? clariony i alpinki w tej cenie jakos nie podchodza mi wizualnie, przynajmniej nie na pierwszy rzut oka na zdjecia na allegro, najbardziej kenwood model z usb, lub pionner z usb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Pioneer to nie Sony

No ok może troszke przesadziłem :) Ale zasilajaćy az 16mm :) strasznie tłusty kabel :)

jak sie zna prawo Ohma , Kirchhoffa i ma pojecie co potrafi prąd stały o natężeniu powyżej 20A, to 16mm2 to "drucik" :) na odcinku 5m

ja mam 2x50mm2

 

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 14:16 ]

za niedługo wrzucę fotki zwrotki montowanej w drzwiach i opisze dlaczego odwiedziła "mój warsztat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harlesden

Troszkę niżej mam kilka banalnych i głupich pytań :P

drzwi wytłumię w nadchodzącym tygodniu

kupiłem:

Alpine 9871R

PowerBass L-6C

 

a za dwa miesiące chcę dokupić:

wzmacniacz Alpine V12 MRV-T505 używany

RMS at 14.4volts

75watts 2 channels at 4 ohms

150watts 2 channels at 2 ohms

300watts 1 channel at 4 ohms(bridged)

 

Oto pytania:

Jeśli podłączę teraz głośniki pod radio, to w przyszłości "instalując" wzmacniacz muszę kable od głośników wymieniać (gdyż potrzebował będę dłuższe) i ciągnąć je z lewych drzwi progiem lewym do tyłu do wzmacniacza, a te kable z prawych drzwi prawą stroną do wzmacniacza z tyłu auta(bagażnik)? Bo jak pociągnę jedną stroną , to będą miały różną długość, od lewego lub prawego głośnika kable będzie dłuższy.

 

Jak wygląda schemat podłączenia radia+zestaw odseparowany ze zwrotnicami+wzmacniacz?

Prośba o pomoc i wytłumaczenie jak prostemu człowiekowi na roli :P

 

Dobrze rozumuję: radia+zestaw odseparowany ze zwrotnicami:

- zasilanie radia kabel 4mm^2 od akumulatora do radia długość około 2m (kabel+z radia do klemy+, a - do klemy -) i na tym bezpiecznik 10A?

- sygnałowe od radia do zwrotnic 2,5mm^2 długość około 3m?

- od zwrotnic wychodzą dwa kable, jedne 2,5mm^2 do midbassów, a 1,5mm^2 do tweeterów?

 

Natomiast: radio+zestaw odseparowany ze zwrotnicami+wzmacniacz

- zasilanie radia kabel 4mm^2 od akumulatora do radia długość około 2m (kabel+z radia do klemy+, a - do klemy -) i na tym bezpiecznik 10A?

- sygnałowy kabel (połączenie wzmacniacza i radia) kabel RCA 50mm^2 długość 5m, bo nie mogę znaleźć tej samej długości o mniejszym przekroju np. taki Sinuslive CA50 5,0m? i bez bezpiecznika?

- zasilający kabel do wzmacniacza od akumulatora (kabel+do klemy+, a - do klemy-) kabel 10mm^2 o długości 5m? bez bezpiecznika na +?

- sygnałowe od wzmacniacza do zwrotnic 2,5mm^2 długość 5m?

- od zwrotnic wychodzą dwa kable, jedne 2,5mm^2 do midbassów, a 1,5mm^2 do tweeterów?

 

Jak dam zwrotnice w drzwiach, a tweetery na podszybiu to długość kabli 1,5mm^2 od zwrotnic do tweeterów wyniesie około 2m?

 

Jak widzicie jestem "niekumaty" :( Wytłumaczcie jeśli możecie, ale bez bicia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harlesden, tez czekam na odp na twoje pytanie:) podobne zadalem i sam jestem ciekawy co i jak zeby od podstaw wytlumaczyc, oby ktos mial dla nas cierpliwosc, bo planuje wymiane audio za jakies 2 tyg i chcialbym wiedziec co i jak zeby dobrze wszytsko zrobic:)

 

a co do zwrotnic, to doczytalem sie tyle, ze nie polecaja w drzwiach, chociaz nie wiem dokladnie czemu. pod wzmacniacz podlaczasz jeszcze tube lub skrzynie? czy tylko odseparowany przod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harlesden

teraz chcę podłączyć radio+odseparowany przód

ale za 2miesiące chcę podłączyć też wzmacniacz i dlatego pytam, bop nie wiem jak to z tym okablowaniem i interesują mnie oba schematy bez wzmacniacza i ze wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko odseparowany przod na 2 tyg podłącz pod kable które masz...do zwrotnicy i restze na lepszych kablach do głośników. Jesli natomiast wzmak, to pociagnij nowe kable od wzmaka do zworotnicy i juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu schematowac :D Ciagniesz kabelki jak Ci wygodnie... Zasilanie wzmaka po stronie kierowcy w progu, to samo z RCA mozesz zrobić... głośnikowe logiczne że jeden z prawej drugi z lewej. Grubości masz juz opisane. RCA 5M maks tak samo zasilanie wzmaka i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie wzmaka po stronie kierowcy w progu, to samo z RCA mozesz zrobić
Nigdy w zyciu tak nie rob! RCA i zasilanie osobno powinno byc a nie wszystko z jednej strony! To samo tyczy sie Remu zdala od RCA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harlesden tutaj masz przykładowy schemat jakich pełno na stronach i forach o audio http://www.focusklubpolska.pl/index.php?op...4&Itemid=18

 

pytanie do '08bReko wiem, że zasilające i sygnałowe powinno puszczać się z dala od siebie, ale jak to ma się do przedostatniego rysunku z linka powyżej ( rzut z góry na auto )?? Widać na nim, że w połowie samochodu, idą już rownolegle obok siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Zasilanie wzmaka po stronie kierowcy w progu, to samo z RCA mozesz zrobić
Nigdy w zyciu tak nie rob! RCA i zasilanie osobno powinno byc a nie wszystko z jednej strony! To samo tyczy sie Remu zdala od RCA.

 

Tak najlepiej zrobic

 

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 16:58 ]

herson, może to odnośnie focusa, moim zdaniem ten prądowy powinien iść tym drugim progiem

po co pruć auto drugi raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor napisal ze nalezy zachowac odstep min 10cm. czyli bzdura wychodzi...jedne kable w progu a drugie chyba trzeba ciagnac pod wykladzina :027: Popieram 100% DJSzmer'a, ze pradowy lewa strona, a sygnal prawa.

 

Zle odczytanie "Co autor mial na mysli" moze prowadzic do bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://www.allegro.pl/item364901534_helix_...gwarancja_.html

2.

http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?...rt&Itemid=2

3.

http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?...rt&Itemid=2

 

poki co zdecydowany jestem na nr 1, poniewaz podobno gra bardzo dobrze pod samym radyjkiem

 

http://www.allegro.pl/item372318884_kenwoo..._mp3_gwar_.html takie bedzie :)

 

ale propozycje 2 i 3 wydaja sie tez ciekawe, moze ma ktos u siebie podobny sprzet, czy juz raczej pod nie trzeba by wzmacniacz dac? moze radzicie aby zainwestowac we wzmacniacz? z kapitalem krucho... ale kurde, jak zalozyc to raz a dobrze, wiec duzo daje wzmacniacz do podanych modeli? czy to raczej pod radyjko wystarczy i niewielka roznica bedzie, no i jak juz to jaki wzmacniacz, jak juz to chyba uzywka, niewiele ponad 100zl zeby bylo, bo wiadomo, okablowanie tez dobre trzeba i wyciszenie drzwi $$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...