Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Centralny działa na odwrót


Gość carvel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy to jakiś żart? podłączyłeś odwrotnie przewody zasilające siłownik :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to że przewody podłączyłem zgodnie z kolorami przewodów nic nie zmieniałem,no chyba że sa pozmieniane fabrycznei,ale jeżeli to tylko kwestia przewodów to sobie dam rade,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podłączyłem zgodnie z kolorami i też było na odwrót. Tam idzie impuls napięcia i podłączenie odwrotnie niczego nie spali.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

Mam nastepujący problem: założyłem sobie centralny zamek w n15 i naciskając na pilocie zamknij, otwiera drzwi i na odwrót ,jak to zmienic?

 

Przyczyna tkwi gdzie indziej.Przeczytaj uważnie mojej porady http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34768 w tym topicu.Jak pomogłem to daj mi plusika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki związek ma krańcówka drzwi z centralnym alarmem :?: :?: :?:

 

Właśnie ona ma dużo z odwrotnym działaniem centralnego zamka, ona jest piętą Ahillesową.Zrób tak jak tam napisałem.Przecież zostało to sprawdzone na mojej czarnej damie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ona ma dużo z odwrotnym działaniem centralnego zamka, ona jest piętą Ahillesową

 

pociągnij tą myśl dalej, przyda się dla potomnych a i ja jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisujesz tylko podłączenie krańcówki drzwi i nie wspominasz słowem o odwrotnie działającym centralnym zamku. Ot co. Nie trafiasz w temat i jeszcze domagasz się punkta :570:

 

Jeśli się mylę to zwracam honor ale wytłumacz mi łopatologocznie, jaki związek ma krańcówka drzwi z odwrotnie działającym centralnym zamkiem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz źle odebrałeś to co przeczytałeś, nie chodzi o samą końcówkę czujki w drzwiach lecz o sterownik centralnego zamka i oczywiście tam przecinamy ten przewód.Już nie pamietam dokładnie o co w tym wszystkim chodziło ale dżapany dziwnie to wymyślili gdyż o ile sobie przypominam to obydwie czujki w drzwiach oraz kontrolka drzwi w dziwny sposób ze sobą współpracują tak jakby ten przewód dostawał kilka razy sygnał z masy bądź nawet cały czas jest zasilany masą z czujek.Po przecięciu tego przewodu i podpięciu tak jak napisałem w moim poradniku który właśnie odnosi się do tego problemu z ta centralką jest wszystko sprawne i działa bez zarzutu.Poprawnie też będzie działać centralny zamek sterowany z alarmu gdy będą otwarte byle które drzwi, dziwne nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

extradd, odciales przewod informujacy sterownik o otwartych/zamknietych drzwiach.

U Ciebie widocznie byla usterka obwodu ktorychs drzwi i sterownik wariowal.

Jedna strona sie zamykala ale nie znikal sygnal zamkniecia i drzwi sie otwieraly?

A moze po prostu przy otwartych drzwiach probowales sterowac?

Nie oznacza to ze kazda Almera ma usterke, bo widze radzisz to innym uzytkownikom nie pierwszy raz.

To jest tylko najprostrze ominiecie usterki, nie chwalilbym sie tym jako fachowa porada.

Na dodatek tak jak kolega wyzej wpomnial, w tym temacie to nic nie wnosi, wrecz jest juz dawno rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, odciales przewod informujacy sterownik o otwartych/zamknietych drzwiach.

U Ciebie widocznie byla usterka obwodu ktorychs drzwi i sterownik wariowal.

Jedna strona sie zamykala ale nie znikal sygnal zamkniecia i drzwi sie otwieraly?

A moze po prostu przy otwartych drzwiach probowales sterowac?

Nie oznacza to ze kazda Almera ma usterke, bo widze radzisz to innym uzytkownikom nie pierwszy raz.

To jest tylko najprostrze ominiecie usterki, nie chwalilbym sie tym jako fachowa porada.

Na dodatek tak jak kolega wyzej wpomnial, w tym temacie to nic nie wnosi, wrecz jest juz dawno rozwiazany.

 

Jeżeli było tak jak muwisz to miałbym informacje na desce w postaci czerwonej kontrolki otwartych drzwi a tego nie miałem i wszystko było jak najbardziej okey.Owy przewód musiał zostać przecięty i jedną stroną zasilany na stałe z masy a drugim końcem do centralki alarmu.I nic nie wskazuje by coś było źle, wręcz przeciwnie działa mi wszystko bez zarzutu więc jestem czystym dowodem na to że działa.A jeżeli próbujesz tak zabłysnąć nam tutaj fachowo to oświeć nas wszystkich swoją wiedzą na temat podłączenia tej centralki wedłóg twojego sposobu, przeczytam z miłą chęcią.

 

EDIT@

Starałem się coś wnieść do tego tematu gdyż znam ten przypadek problemu bo właśnie on też spotkał mnie podczas próby podłączenia alarmu....działał odwrotnie a teraz działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, Przewod o ktorym wspominam nie kontroluje ani lampki w zegarach ani lampki wewnetrznej oswietlenia.

To jest informacja do sterownika czy drzwi prawe i lewe aktualnie za otwarte/zamkniete.

Ja nie pisze bo sie czymkolwiek chwale. Kazdy jest omylny i kazdy robi jak woli.

Poprostu to co pisales wyzej jest rozwiazaniem, lecz nie do konca zgodnym z zasada

dzialania.

Podlaczanie sie pod istniejacy centralny juz bylo walkowane.

W razie pytan sluze pomoca na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czujnika drzwi kierowcy idą dwa przewody do centralki, natomiast od drzwi pasażera idzie juz tylko jeden przewód.Informacja na temat otwrtych/zamkniętych drzwi jest zgodna z faktycznym ich położeniem.Przypomniałem sobie jedną istotną sprawę co przestało działać po przecięciu tego przewodu-przestał działać centralny sterowany z kluczyka, zapomniałem całkowicie o tym z prostego powodu...nie używam już kluczyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, A jak manualnie zamykasz/otwierasz od srodka zamek to zamyka/otwiera reszte drzwi ?

 

Nie, jest tak samo jak z kluczykiem.Zresztą alarm sam mi zamyka auto po włączeniu zapłonu kluczykiem w stacyjce, a pilotem mogę otwierać/zamykać wedle upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...