Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Antena elektryczna?


pedroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy moze ktos sie orientuje, czy sie da i ew. jak, zamontowac elektryczna antene w N15? Aktualnie jest (a raczej byla) zwykla teleskopowa chowana recznie. W tej chwili antena ma 2 czesci - jedna jest w samochodzie, a druga w domu :lol: a wolalbym, aby obie czesci znajdowaly sie na stale w samochodzie. Jakie sa ew. koszty takiej operacji i czy byle lajkonik, taki jak ja, poradzi sobie z tym, zapewne niezmiernie skomplikowanym, przedsiewzieciem? :? Czy gra jest warta swieczki? A moze olac to i zamontowac taka jak byla, ale w jednej czesci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moin N 15 antena jest w lewym słupku i ręcznie wysuwana. Nie słyszałem o takiej ale automatycznej :idea:

Automat trzeba założyć na błotniku i to najczęściej tylnym. Zrobić piękną dziurę podciągnąc prąd ( dwa kabelki) do chowania i wysuwania anteny. przeciągnąc kabel antenowy do środkowej konsoli . Mieć radio z obsługą anteny automatycznej. Bo ręcznie za pomocą przełącznika nie polecam. Jak zapomnisz schować takiej anteny i jakiś dowcipniś zrobi ci z niej dipol to juz tego nie poprostujesz żeby prawidłowo działało. No i przedewszystkim trzeba mieć pare wolnych godzin by to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moin N 15 antena jest w lewym słupku i ręcznie wysuwana. Nie słyszałem o takiej ale automatycznej :idea:

No wlasnie ja tez tak mam, a raczej mialem (tzn. reczna, a nie automatyczna). Teraz pozostal slupek i kawalek anteny :lol: Myslalem, ze mozna jakos w prosty sposob automat zalozyc.

 

Automat trzeba założyć na błotniku i to najczęściej tylnym.

Czyli idea automatu odpada. A orientujesz sie moze, gdzie mozna kupic taka zwykla antenke recznie skladana, nie polamana?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moin N 15 antena jest w lewym słupku i ręcznie wysuwana. Nie słyszałem o takiej ale automatycznej :idea:

W Almerach sprzed face-liftingu w '97r antenki były właśnie chowane w słupek, teleskopowe. Po face-liftingu montowali krótkie, stałe na środku dachu przy krawędzi tylnej klapy.

 

Automat trzeba założyć na błotniku i to najczęściej tylnym.

Czyli idea automatu odpada. A orientujesz sie moze, gdzie mozna kupic taka zwykla antenke recznie skladana, nie polamana?

:D

Nie musi od razu odpaść. Widziałem automat zamontowany na tylnym błotniku w Lanosie hatchback :) Dla chcącego nic trudnego. A jeśli porzucisz temat, antenę powinieneś znaleźć w pierwszym z brzegu sklepie z car-audio, albo wręcz z częściami. Ja identyczną ( wpuszczaną w słupek ) kupowałem swego czasu ojcu do Primerki W10. Nie było problemów. Ewentualnie może zafunduj sobie dachową z modelu po fl ? :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moin N 15 antena jest w lewym słupku i ręcznie wysuwana. Nie słyszałem o takiej ale automatycznej :idea:

W Almerach sprzed face-liftingu w '97r antenki były właśnie chowane w słupek, teleskopowe. Po face-liftingu montowali krótkie, stałe na środku dachu przy krawędzi tylnej klapy.

 

Automat trzeba założyć na błotniku i to najczęściej tylnym.

Czyli idea automatu odpada. A orientujesz sie moze, gdzie mozna kupic taka zwykla antenke recznie skladana, nie polamana?

:D

Nie musi od razu odpaść. Widziałem automat zamontowany na tylnym błotniku w Lanosie hatchback :) Dla chcącego nic trudnego. A jeśli porzucisz temat, antenę powinieneś znaleźć w pierwszym z brzegu sklepie z car-audio, albo wręcz z częściami. Ja identyczną ( wpuszczaną w słupek ) kupowałem swego czasu ojcu do Primerki W10. Nie było problemów. Ewentualnie może zafunduj sobie dachową z modelu po fl ? :)

 

pzd

Ej coś nie tak z tymi danymi. Ja mam Almerę wyprodukowaną w sierpniu 98 roku i antena jest w słupku :roll:

Poza tym dziura w słupku pozostanie. Nie szkoda dodatkowo dziurawić dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione na zewnątrz pojazdu:

- zderzak przedni

- atrapa

- reflektory z gładkim szkłem

- antena umieszczona w tylnej części dachu

- tylne lampy

- ramka wokół tablicy rej. tylnej

co jeszcze nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice aut z przed i po LF

Łoj, to bardzo długa historia...

- Nowy model ma światła przednie z gładkiego szkła ( stary miał soczewkowe szkło ),

- tylne światła są dwukolorowe, biało-czerwone ( stary model miał pomarańczowe kierunki ),

- inny kształt przedniego zderzaka w całości lakierowanego ( stary miał czarne nielakierowane wstawki ),

- nowy grill o strukturze plastra miodu ( stary model miał zwykłe "szczebelki" ),

- we wnętrzu zmieniły się zegary, znalazły się wyświetlacze LCD ( stara wersja miała bębenkowy licznik kilometrów ),

- zmieniły się boczki w drzwiach i jeszcze całe mnóstwo innych detali.

 

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryflowanego szkła były reflektory.

Zderzaki nie były malowane w całości tylko pozostawione miały czarne wstawki, a to te z przed lif. miały zderzaki malowane całe.

Jeśli chodzi atrapę, to plastra miodu ona raczej nie przypomina, raczej zwykłą kratkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o założenie elektrycznej anteny chowanej w przedni słupek to osobiście widze dwa problemy:

 

- po pierwsze elektryczna natena wymaga zazwyczaj mocowania "od dołu" natomiast ta co jest seryjnie mocowana jest od góry gdyż od dołu nie ma dostępu do zamkniętego profila słupka :cry:

 

- po drugie antena elektryczna zajmuje sporo miejsca a na końcu ma jeszcze sporego ślimaka (silniczek) co w sumie wymaga całkiem sporej ilości miejsca do montażu, a wiadomo - przedni słupek klamerki za wielki to nie jest :wink:

 

Ja miałem bardzo podobny problem ze złamaną antenką bo zostawiłem wysuniętą podczas sporych opadów i niestety uległa pod naporem śenieżnej czapy. Naszczęście wysunięta była cała i część złamaną udało się wsunąć w słupek więc jest krótsza o te pare ceemów ale cały czas daje rade. Tak czy innaczej będe zakładał drugą antene (jak dobrze pójdzie to CB :wink: ) bo poprzedni właściciel miał już antenkę na dachu tylko jej góra została skradziona a dzióra w dachu już jest :) więc sam nie będe mósiał szaleć z wiertarką po grzbiecie rumaka (bu haha),bo też chyba było by mi szkoda go kaleczyć.. Na razie szukam takiej zwykłej, ładnej, jednolitej antanki bez żadnych kombinacji i zmiany kontów i bez dodatkowych oplotów ale jest ciężko bo same wyżej wymienione spoktykam. Ale damy rade.

 

 

PEACE&POZDRO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryflowanego szkła były reflektory.

Czepiasz się sformuowań ;)

 

Zderzaki nie były malowane w całości tylko pozostawione miały czarne wstawki, a to te z przed lif. miały zderzaki malowane całe.

No i tu bym się sprzeczał. Proponuję dobrze przyjrzeć się fotografii z pierwszego zlotu:

DSC03652.jpg

Czerwone Almerki po bokach mają zderzaki po liftingu ( Bort ma dodatkowo czarne listwy ochronne ), a w mojej błękitnej Almerce wówczas jeszcze był zderzak od starej wersji ( ten pas pod rejestracją to czarny, nie lakierowany plastik - i to nigdy nie było lakierowane chyba że ktoś miał dzwona i sobie pomalował ).

 

Jeśli chodzi atrapę, to plastra miodu ona raczej nie przypomina, raczej zwykłą kratkę :)

I tu też bym się sprzeczał. Niżej fotka starego grilla na aucie Fabisia:

150855.jpg

 

 

A tutaj zdjęcie mojego grillka po liftingu ( już z innym zderzakiem ):

a3.JPG

 

 

No ale chyba zeszliśmy z tematu postu ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scyzor mam chyba taki sam kolor jak twoja Almera.No może trochę ciemniejszy. Trzy zagłówki z tyłu. Zderzak taki jak Borta . Nawet takie same okrągłe przeciwmgielne. Wszystko to co jest po liftingu . Ale antenę dalej mam w słupku. Może dla tego że moja Nysa to sedan? :wink: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E. Pewnie to nie Twoja tylko takie zdjęcie :oops:

A jednak to moja, do dziś nieodżałowana Almerka, która niestety ucierpiała na tyle mocno w wypadku, że poszła do Żyda... To był najfajniejszy samochód w moim życiu i niezwykle chętnie bym do niej wrócił...

 

A a'propos anten, to może w sedanach rzeczywiście do końca została teleskopowa wersja w słupku...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie czepiam,

- tylko soczewka to chyba co innego niż szkło ryflowane i ktoś mógłby źle zrozumieć,

- zderzak akurat ten który ty miałeś przed wymianą faktycznie miał czarną wstawkę, ale tylny był cały w kolorze, a zderzak który ma Bort i ta druga czerwona almera jest taki sam jak ja mam i wszystkie miały czarne nie polakierowane miejsca "te najbardziej narażone na otarcia" a ta druga almera właśnie ma polakierowany zderzak w całości pewnie dodatkowo, tak jak zamierzam zrobic to ze swoimi zderzakami, ten czarny pozostawiony pasek to poprostu nie pomalowany w tym miejscu zderzak.

Natomiast zderzak od wersji S-SR (GTi dodatkowo podkładka ) były zawsze malowane całe zderzaki.

Scyzor, nie musisz naprawde wstawiać zdjęć bo ja dokładnie wiem jak wygląda zderzak, atrapa, i jednej i drugiej almerki

 

A poza tym faktycznie zeszlismy nieco z tematu.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zderzak od wersji S-SR (GTi dodatkowo podkładka ) były zawsze malowane całe zderzaki.

He, he, nie prawda ;) Bo wlot powietrza ( ten duży pod rejestracją ) fabrycznie zawsze był czarny, tylko u mnie był pomalowany :mrgreen:

 

Scyzor, nie musisz naprawde wstawiać zdjęć bo ja dokładnie wiem jak wygląda zderzak, atrapa, i jednej i drugiej almerki

To że Ty wiesz to ja wiem, ale chciałem to unaocznić pytającemu o różnice sonarowi ;)

 

A poza tym faktycznie zeszlismy nieco z tematu.... :)

Właśnie ;) Dlatego proponuję zakończyć tę bezproduktywną polemikę ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...