Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Izolacja cieplna kolektora 4-2-1


Marek_Rz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeżeli taki temat już był to przepraszam i usuńcie go żeby nie zaśmiecał forum.

 

Posiadam Kolektor 4-2-1 i materiał do jego owinięcia. Mam pytanie jak to sie robi, czy ten bandaż czymś się nasącza czy tak po prostu sie owija kolektor, a po nagrzaniu materiał się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to na początku jest kupa dymu i niezły smród... chyba lepsze rozwiązanie to wyklepać sobie customową osłonę kolektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Ogolnie oprocz wizualnego efektu izolacja kolektora chyba malo da, jakies dziesiatki koni mechanicznych , przy silniku wolnossacym nie ma az tak wymiernych efektów , jak przy turbo gdzie panuja inne temperatury. Z tego co wiem to mozesz nie uzyskac przyrostu 1 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża jest różnica w temperaturze pod maską z gołym a osłoniętym kolektorem nawet w NA. jak stożek jest pod maską to uważam, że jest to odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest CAI to nie ma w zasadzie znaczenia czy kolektor owinięty czy odsłonięty no chyba że stoimy 2 godziny w korku wtedy i kibel rura od CAI się nagrzeje ale chwila odkręcenia na prostej i znowu jest zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawija się na mokro i łapie cybantami, przy wypalaniu jest kupa dymu niestety...

i koniecznie załóż do tego rękawiczki !

co to znaczy na mokor, jaka substancja moczy sie materiał nawijany.

 

A co do innych wypowiedzi to nie zalezy mi na mocy, tylko taki jest wymóg w rajdach. Jeżeli jest modyfikowany seryjny kolektor na inny to musi byc w oslonie termicznej, a temperatura pod maską napewno minimalnie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...