Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką skrzynie do wzmacniacza axton c202?


Gość Sylwek_19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwek_19

witam maniaków car audio.

 

zakupiłem sobie używke axtona c202 i teraz bede szukał jakiejś dobrze grającej skrzynie (jak sie trafi to używka) do niego w granicach 200zł, słucham techno i hip hopu troche,skrzynia closed czy BR?? zastanawiałem się nad magnatem xpress 12, ale widziałem też skrzynie axtona na głośniku też 12, a moze cos innego mi zaproponujecie?? bo tego solinga c-123 co tak opisuja dobrze na elektrodzie chyba sobie odpuszcze, oraz jakie kable sygnałowe w rozsądnej cenie zapropoowali byście do mojego axtona? aha bezpiecznik we wzmacniaczu mam 25A to na zasilaniu dać hm 35A??

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam maniaków car audio.

 

zakupiłem sobie używke axtona c202 i teraz bede szukał jakiejś dobrze grającej skrzynie (jak sie trafi to używka) do niego w granicach 200zł, słucham techno i hip hopu troche,skrzynia closed czy BR?? zastanawiałem się nad magnatem xpress 12, ale widziałem też skrzynie axtona na głośniku też 12, a moze cos innego mi zaproponujecie?? bo tego solinga c-123 co tak opisuja dobrze na elektrodzie chyba sobie odpuszcze, oraz jakie kable sygnałowe w rozsądnej cenie zapropoowali byście do mojego axtona? aha bezpiecznik we wzmacniaczu mam 25A to na zasilaniu dać hm 35A??

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za odp

:

to fajnie gra bo mam: http://www.allegro.pl/item369974456_alpine...x_gwar24m_.html

ale tylko w tej obudowie!!!

http://www.allegro.pl/item364312501_boss_a...12_glosnik.html

super sub w dobrej cenie

najlepiej szukaj używek, chyba że masz więcej kasy, najlepiej pisz na pw do DJSZmera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia closed czy BR

 

To wszystko zależy jaki głośnik ma być w tej skrzyni - wszystko zależy od jego parametrów. Osobiście jako bas mam 30l skrzynkę zamkniętą z głośnikiem STX GDN 30-300-4 AP. Szału może nie ma, niektórzy powiedzą że badziew, ale jest to jeden z lepszych głośników basowych tego producenta. Stosunek jakości dźwięku do ceny jest dość wysoki, więc można mieć w miarę dobry bas dość niskim kosztem. W sumie skrzynka pełni rolę pomocniczą bo na przodzie w drzwiach grają Hertze DSK 165 i one same dają nieźle rade.

Muza którą słucham jest dość zróżnicowana - od metalu przez punk do d'n'b - i taki zestaw daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia closed czy BR

 

To wszystko zależy jaki głośnik ma być w tej skrzyni - wszystko zależy od jego parametrów.

tu kolega ma racje, ale dla Ciebie do muzy której słuchasz szukaj BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwek_19

dzieki za podpowiedzi, narazie bede coś szukał z używek skrzyń, hm BR bedzie miała wiecej litrów to pewnie wiecej miejsca w bagażniku mi zajmie;) myslałem na początku o closed ale jak uważacie że BR bedzie leprze do techno i HH to musze sie troszke zastanowić nad wyborem skrzyni, tz jak sie trafi dobra okazja na allegro długo sie nie trzeba bedzie zastanawiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak uważacie że BR bedzie leprze do techno i HH to musze sie troszke zastanowić nad wyborem skrzyni

 

Dobrze by było gdybyś mogł przykładową skrzynię osłuchać w samochodzie, żeby później nie narzekać na ból głowy. Może będę trochę upierdliwy, ale dobrze zrobiony closed w zupełności wystarczy. Większośc uważa że BR produkuje lepszy bas - owszem, niżej schodzi. Tylko jest pare ale:

- nachylenie charakterystyki wynosi -12dB/okt. co w połączeniu z charakterystyką akustyczną przeciętnego wozu (+6dB/okt.) daje spadek -6dB/okt.

- charakterystyka wytrzymałości mocowej ma "dołek" pomiędzy częstotliwością rezonansową tunelu BR i samego głośnika - można nieświadomie spalić głośnik chociaż przesteru nie będzie słychać

To na początek. Jeśli chodzi o closed to charakterystyka praktycznie nie spada, ponieważ -6dB/okt. obudowy jest znoszone przez +6dB/okt. samochodu. Wytrzymałość mocowa opada łagodniej. Na prawdę nie trzeba mocno rozkręcać głośności żeby posłuchać bardzo niskich tonów. Gdybyś mógł posłuchać u mnie, to pewnie zmieniłbyś zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...