Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze światłami [N15]


avior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem ze światłami w moim N15 - przestały się świecić światła mijania. Myślałem, że może się żarówki przepaliły, ale długie palą, poza tym dziwne, żeby jednocześnie spaliły się dwie. Patrzyłem w instrukcji na bezpieczniki, ale to też wykluczyłem, bo jest jeden na światło, więc skoro długie palą, to bezpiecznik jest ok.

Co może być przyczyną? Dodam, że nie znam się kompletnie na elektryce, więc jeśli ktoś życzliwy doradzi mi, żeby badać jakieś napięcie gdzieś czy coś w tym rodzaju, to prosiłbym od razu o instrukcję obsługi dla prostego chłopa :D

 

I dodatkowo jakiś pomysł jak wysuszyć zaparowany reflektor?

 

Dodam, że żarówki sprawdzone, są ok, styki w kostce na żarówki niezaśniedziałe, w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie znasz kompletnie to poza bezpiecznikami bedzie Ci ciezko podpowiedziec.

Mysle ze najlepiej udaj sie do elektryka, zaplacisz ale chociaz bedziesz mial zrobione.

W N15 utleniaja sie wiazki, dlatego ja bym proponowal aby ktos przeswietlil czy do bezpiecznikow przy akumulatorze dochodzi w ogole zasilanie.

A pozatym tez sprawdzic na kostkach od reflektorow, bo moze faktycznie zarowki Ci poszly.

Jest to mozliwe i wytlumaczalne.

Reflektor wyjmij, otworz wejscie na zarowke i musi polezec by wilgoc wyszla, ewentualnie pomoz suszarka, i uszczelnij bo skads woda musi tam wlatywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...