Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Problem z swiatlami :(


Gość hxm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mama maly problem z tylnymi swiatlami a mianowicie przednie swieca mi sie normlanie natomiast tylne oraz podswielenie predkosciomierza nie swieci :( dziwieku podczas zostawienia samochodu na wlaczonych switalach przy otwartych drzwiach tez nie ma gdy wlacze dlugie lub blinde tylne swiatla swieca+ dzwiek jest

o co chodzi ? moze cos w stacyjce sie popierniczylo ale nie grzebalem tam nic :(

prosze o sugestie i rady pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 01 Cze, 2008 12:48 ]

Dziekuje za odpowiedz na was zawsze moge liczyc :( no coz suma sumarum podjechalem do elektryka i okazalo sie ze styki sa juz wyrobione -> glowny problem no coz autko ma swoje lata takze jak ktos bedziemial podobny problem proponuje sprawdzic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

miałem taki sam problem, okazało się że bezpiecznik się palił , ponieważ jak montowałem radio to megic od elektryki masę od radia przyłączył do świateł mijania i robiło się zwarcie. Objawy to brak pozycyjnych przód + tył, podświetlenia zegarów i brak sygnału brzęczka świateł, odpiąłem radio wymieniłem bezpiecznik i wszystko gra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.mam inny problem ale nie będę zakładał nowego tematu.otóż chodzi o przednie światła..są kiepskie.najpierw obejrzałem lampy i nie wydaje mi się żeby miały wypalone lustra.więc co w takim razie moze powodować to,że są kiepskie swiatła?czy moze mieć wpływ to,że mam je podpięte szeregowo?po wypadku zgubiłem prądy i mam poprowadzone przewody z jednej lampy do drugiej.z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do podpięcia to fachowej odp nie dam bo ja sie srednio znam na elektryce ale może zacznij od wymiany samych zarówek?

 

Nawet zwykla żarówka po roku czy tam po dwóch traci powiedzmy"swoja moc".

 

Jesli odbłysniki masz ok to zostaje kwestia podpiecia ale to juz z elektrykiem rozmawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz, że to wina żarówek ?no nie ale wiem spróbuje. to i tak taniej jakbym musiał kupić nowe lampy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie?hmmm..kontrolka gaśnie w momencie zakręcenia rozrusznikiem więc chyba jest oki.odpalam też bez problemu pomimo,ze mam już stary aku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze mieć wpływ to,że mam je podpięte szeregowo?

 

Oczywiście że ma to wpływ. Zamiast 12V na lampie masz 6V.

 

A tak w ogóle to jak to podłączyłeś? + z 1 lampy do + 2 lampy i - 1 lampy do - 2 lampy?

Jeżeli w ten sposób (a podejrzewam że tak), to jest to równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak.tylko,że same prądy przeciągnałem bo mase z drugiej strony miałem.to jak to powinienem zrobić by to miało ręce i nogi.czy jest możliwe,że takie połączenie spowodowało,że koleś od ustawiania świateł powiedział,że te lampy są od anglika ?że niby przesłona jest w druga stronę.ja się na tym kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jak to podłączyłeś? + z 1 lampy do + 2 lampy i - 1 lampy do - 2 lampy?

 

dokładnie tak to podłączyłem

 

do każdej lampy idą 3 przewody : 2 prądowe i jedna masa.same prądowe przerzuciłem na druga lampe bo mase już tam miałem.rozumiesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz schemat jak powinno być podłączone. Z tego co piszesz, to masz to tak samo zrobione, tylko że za bezpiecznikiem i przełącznikiem a nie przed. Czyli teoretycznie powinno świecić dobrze.

 

Co do lamp anglików - to podłączenie do prądu nie ma na to wpływu, lampa jest inaczej zbudowana.

Lampy zaczęły słabiej świecić po zmianie podłączenia? Może stare żarówki?

 

SCHEMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na allegro zarówki 100/90 i zobaczymy wtedy co się będzie działo.dziwi mnie tylko,że diagnosta stwierdził,że mam angliki.reflektory przeszczepiłem od drugiego sunny z niemiec.szczerze byłem ździwiony bo ten sunny nie wygladał na "kombinowanego".wiesz może jak odróżnić lampy europejczyka od anglika?troche poszperałem w necie i niby jakieś strzałki,że symbol homologacji ale nie sprawdza się to kompletnie...a pod ścianą rzut świateł wygląda tak :

 

 

---------/

 

więc nie wiem o co mu chodziło.dziisiaj skoczę do innego.ciekawe co mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki to sobie można w buty wsadzić. U mnie na lewym strzałka jest w lewo, na prawym w prawo (patrząc od przodu auta) czyli skierowane na zewnątrz. A światła mam ok.

 

Znalazłeś przyczynę tego złego świecenia? Co powiedział ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...nie byłem.nastawiam się na kupno nowych reflektorów bo racjonalnie rzecz biorać nie sądzę by diagnosta z wieloletnim doświadczeniem mógł je źle ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...