Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NAJLEPSZE waszym zdaniem radio+cd do 400 zł !


Gość renes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jakie są Wasze typy?

 

Zastanawiam się czy istnieje w tej cenie naprawdę przyzwoicie brzmiący radioodtwarzacz z 4x50W, który miałby filtr górnoprzepustowy, bluetech oraz pilota pozwalającego sterować z kierownicy, a także bez problemów czytać CD-R/+R ?

 

Poszukiwany przeze mnie miałby grać przede wszystkim klasykę i jazz oraz napędzać (później) głosniki PowerBass CK6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozglądałem się za sprzętem grającym do mojej Primery i mogę powiedzieć jedno - za 400zł jest to raczej nierealne - oczywiście jeśli szukasz sprzętu znanego producenta no i oczywiście nowego... używka może się jakaś trafić, aczkolwiek raczej nie będzie legalna...

 

jeśłi chodzi o sprzęt, wybrałem coś takiego - co prawda nie ma blutooth'a ani pilota, ale jest przystosowane do współpracy z zainstalowanymi takimi sprzętami w samochodzie... natomiast ma jedną fajną rzecz - złącze USB, dzięki czemu mogę sobie podpiąć dowolnie dużego pendrive i mieć niekończącą się muzykę w aucie...

 

oto link do moje sprzętu, firma ma wiele innych modeli Blaupunkt, może uda ci się wybrać coś dla siebie - ceny są konkurencyjne

 

http://www.allegro.pl/item340586962_hit_od...p3_wma_usb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz modele kenwood 5041 lub pioneer deh 4000 lub alpine np 9872 (moze nie maja wszystkich tych opcji, ale wg mnie ladnie sie prezentuja i sa raczej dobre, chociaz ze mnie zaden fachowiec;) i ktos zaraz odpisze ze wciskam zlom hehe, ale to moje typy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o sprzęt, wybrałem coś takiego - co prawda nie ma blutooth'a ani pilota, ale jest przystosowane do współpracy z zainstalowanymi takimi sprzętami w samochodzie... natomiast ma jedną fajną rzecz - złącze USB, dzięki czemu mogę sobie podpiąć dowolnie dużego pendrive i mieć niekończącą się muzykę w aucie...

 

A czy masz wtedy dostęp do wyboru utworów, czy leci wszystko po kolei jak wgrane w pendrivie?

 

Wiem, że za 4 stówki to wiele wymagać nie mogę, dlatego zależy mi na poznaniu faworytów w tej cenie forumowiczów. Dzięki za te dotychczasowe sugestie.

 

Co do najniższych modeli Alpine, w tym chyba również model 9872, to czytałem gdzieś nieodosobnione opinie że jakościowo wypadają bardzo słabo, niestety... jako najlepsza marka car-audio (i najdroższa) dopiero modele od 1-2 tys. zł pokazują ponoć klasę.

 

Mało się pisze o jvc, miałem kiedyś bardzo dobre doświadczenia z jej produktami spoza car-audio, ciekawe czy na tym polu także mają osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jakie są Wasze typy?

 

Zastanawiam się czy istnieje w tej cenie naprawdę przyzwoicie brzmiący radioodtwarzacz z 4x50W, który miałby filtr górnoprzepustowy, bluetech oraz pilota pozwalającego sterować z kierownicy, a także bez problemów czytać CD-R/+R ?

 

Poszukiwany przeze mnie miałby grać przede wszystkim klasykę i jazz oraz napędzać (później) głosniki PowerBass CK6.

Do 400zł raczej nie znajdziesz radia które będzie miało wszystkie wymienione funkcje- a napewno nie będzie to radio nowe lub legalne :/ ...Za tą kwotę możesz kupić alpine 9870-71 który ma HPF ale nie ma blu i pilota a i samo jej granie nie jest rewelacyjne. Ja poleciłbym Pioneera 6800- model troche starszy ale ma wszystkie funkcje o których piszesz i gra naprawdę przyjemnie :). Tyle tylko że nie będzie to nowe radyjko i przeważnie niewiadomego pochodzenia :(: ale myślę że jak poszukasz to za około 400zł takiego wyhaczysz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwany przeze mnie miałby grać przede wszystkim klasykę i jazz oraz napędzać (później) głosniki PowerBass CK6.

 

Do tej muzyki to:

 

Nakamichi

Alpine CDA

 

niestety to nie 400zł

 

A już na pewno nie te głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej muzyki to:

 

Nakamichi

Alpine CDA

 

niestety to nie 400zł

 

A już na pewno nie te głośniki

 

Jakie polecasz głośniki do tego typu muzyki ?, PowerBassy były na razie tylko w planie, w podobnej cenie (ok. 400zł ) mogę kupić inne.

 

A co do odtwarzacza to całkiem podoba mi się Clarion DXZ-388R USB, mozna go już dostać za 475zł, ma wszystko o czym wspomniałem... czy ktos ma doświadczenia z tą marką? Podobno w tańszych modelach biją w brzmieniu właśnie Alpine.

 

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2008...2390384534.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renes, jeżeli maja grac spod końcówki radia to coś z DLS'a bym Ci polecił.

jakiś podstawowy model. Radze jednak zainwestować w wzmacniacz 2x50W RMS i kupić porządny zestaw Rainbow, DLS, Intertechnik/NOVA czy Dego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj co piszą mądrzejsi :diabel2: jak tak zrobiłem i nie żałuję, pod nakamichi ( najprostszy model ) zakupiłem DLSy C6A ( ok 600 plnów ) i do tego najprostszą dwukanałówkę audisona srx2. Z suba, z uwagi na mały bagażnik w n16, zrezygnowałem, postawiłem na porządną jednostkę i zestaw przedni na wzmaku, oczywiście z wygłuszeniem drzwi i co?? Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Efekt jest świetny.

Co do samego radioodtwrzacza, przez krótką chwilę, zanim zakupiłem Nakamichi, jeździłem z prostym Clarionem DX378 ( coś takiego jak tutaj http://www.allegro.pl/item371267561_clarion_dxz_378_rmp.html ) i powiem Ci, że gdyby nie to że już czekałem na nakamichi ( byłem mile zaskoczony ), to prawdopodobnie, zostawiłbym go na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na tego CLARIONA DXZ-388RUSB chyba się zdecyduję. Kolumny DLS C5A albo C6A troche drogie niż mój budżet przewidywał (do 400zł), ale chyba nie będzie wyjścia... jest jeszcze tańsza wersja Basic lecz tu wysokotonowe podejrzewam nie są już tak dobre.

 

Niestety będzie bez dodatkowego wzmacniacza, mam nadzieję że ten z Clariona wysteruje je wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer

 

Jak duża jest róznica w brzmieniu pomiedzy B5a a C5a?

 

Te drugie mają trochę wiekszą czułość 93 dB i prawdopodobnie zastosowano inny materiał w Tweeterze - co jak podejrzewam przekłada się na mniej ostre wysokie tony (głośniczek jest także trochę większy). Jeszcze nie wiem gdzie go zamontować, czy da radę w słupku czy na desce blisko przy nim.

 

W każdym razie ten najniższy model B5a będzie lepszy od wspomnianego PowerBassa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clarion dxz378 a 379 roznia sie tylko kolorem podswietlenia? bo ja upatrzylem sobie ten 379;) http://www.allegro.pl/item375999303_clario...dgoszcz_fv.html chociaz porownania dokonam dopiero na zywo, bo zdjecie to zdjecie...

378 - podświetlenie białe vel. neutralne

379 - podświetlenie zielone bądź bursztynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renes, Różnica jest, ale DLS bije PB w muzyce detalicznej, jak również jest najbardziej uniwersalny. PB maja niezły wykop, polecam je do muzyki "młodzieżowej" eksponuje nieco bardziej dolne pasmo i maja porządny kick. DLS stawia na naturalność, nic sie nie wychyla poza szereg, może nieco średnica jest nieco podniesiona ale to na korzyść przestrzenności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer, a jakie kabelki poleciłbyś do spęcia tego Clariona DXZ-388R z głośnikami DLS B6A - podejrzewam, że te większe kolumienki kupię, choć jeszcze nie wykluczam C6A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine seria cde 9871,72,73,74 ogolnie nie polecacie? ze to niby slabsza seria i nic ciekawego?

a taki model iDA X300?

i jak przy nich wypada Clarion dxz 379?

kurde, mogli zrobic 2 modele radia i juz, nie bylo by problemu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Clariona Db 189 rmp. Uważam, zę bardzo przyzwoite radyjko jak na tę cenę. Słyszałem opinie o słabych laserach, ale szczerze to nie wierzyłem w nie. Póki co polecam z czystym sumieniem, zobaczymy jak będzie za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis troche przygladalem sie sprzetom bo sam jestem zainteresowany w tym temacie i moje opinie na pierwszy rzut oka (i dotyk palca)

http://www.allegro.pl/item377226890_clario..._wa_f_vat_.html wyglad przyzwoity...ale kiedy popatrzy sie lekko ze skosa lub z gory, wyswietlacz robi sie calkowicie nieczytelny,tzn widac kazdy wyswietlany element wyswietlacza,dla mnie odpada

 

http://www.allegro.pl/item378632382_clario..._gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item376001231_clario...dgoszcz_fv.html

 

wyglad dosc surowy, ale bursztynowe podswietlenie jakos ladnie sie komponuje i w miare ok...ale bardzo ciezko chodza przyciski, tzn trzeba mocno nacisnac,troche nie wygodne - trzeba samemu wyprobowac,drugi model z usb

 

http://www.allegro.pl/item370584925_alpine..._fv_kielce.html dosc przyzwoity wyglad i sterowanie, czytalem jednak opinie na forum ze seria cde, przynajmniej te nizsze modele nie sa jakas rewelacja pod wzgledem audio .

 

ktos z fachowcow musialby napisac, czym sie roznia modele alpine 9870 od 71, 72,73 i 74, chodzi mi o wlasciwosci audio, bo widac roznice np 70 i 72 maja regulacje glosnosci dotykowa, a 71, 73 i 74 maja regulacje pokretlem, 73 ma 2 rozne kolory podswietlenia przyciskow, a model 74 to juz troszke inny designe, wg najladniejszy:) no ale jesli ktos sie wypowie, czy roznia sie one elektronika? bo sam sie nie moge zdecydowac (najlepiej chyba alpine 9874 lub clarion db 189, ale te przyciski....)

 

no i nie wypowiadam sie na temat np sony, jvc, lg i pionner, bo slyszalem ze troche odbiegaja jakoscia w sprzecie w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...