Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 2.0 V6 z maximy w N14 Sunny GTI - Co myślicie ?


Gość niebieski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niebieski

Witam w związku z uszkodzeniem uszczelki pod głowicą w Borsku :D na lotnisku, musze i tak rozebrac silnik, chce uturbic moje sunny. Ciekawe czy lepszy byłby silnik od maximy 2.0 V6 od mojego SR20DE i czy wogóle jest sens go wsadzac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak go tam wsadzisz ? kto się tego podejmie ? i skąd w ogóle taki chory pomysł ?

Dlaczego uważasz że chory i skąd wiesz że nikt się tego nie podejmie ?

Może akurat by wypaliło. Jak tak to respekt niebieski, szkoda że krótko pohulałeś na płycie lotniska ... za rok na pewno będzie lepiej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Chyba SR20DE lepsze do uturbienia - mistrzowski silnik znosi o wiele wiecej niz inne, poza tym uturbiac sunny GTI troche moze to nie jezdzic ponieważ jest tam krótka skrzynia, a do turbo o wiele lepsza jest dluzsza skrzynia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niebieski

Sam z kumplem miałem wsadzic silnik ;) poza tym V6 troche lepiej od dołu ciągnie i dlatego moje pytanie co jest lepsze :D pytam tez z ciekawosci bo nie mialem z takim silnikiem do czynienia. Ciekawe jak by sie miały osiagi do SR20 w sunnym np. Mazda 323F ma 1.8 V6 pod maską i całkiem niezle to lata. Ale widze ze wszyscy przemawiaja za SR20 wiec owo uturbie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z maximy jest wiekszy gabarytowo, a SR20 to utarty szlak, masz kilka osob ktore Ci pomoga, z v6 bys sam musial wszystkiego dochodzic no a ze to V-łka to bedzie troche trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak go tam wsadzisz ? kto się tego podejmie ? i skąd w ogóle taki chory pomysł ?

Dlaczego uważasz że chory i skąd wiesz że nikt się tego nie podejmie ?

Może akurat by wypaliło. Jak tak to respekt niebieski, szkoda że krótko pohulałeś na płycie lotniska ... za rok na pewno będzie lepiej.

 

Pozdrawiam.

W pełni się zgadzam widziałem już różne "dziwactwa" np. Uno z silnikiem VR6 od Golfa III, więc dlaczego by i nie sunny z v6 wg pomysłu niebieskiego. Kwestia gustu i na pewno portfela.

Ciekawy projekt ciekawy jestem finału:)

Pozdro niebieski

p.s. szkoda że nie miałem okazji z Tobą na 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej firmie montujemy 3.0 V6 do peugeota 205 GTi. Gdy patrze pod maske mojego Sunnego mysle ze byloby latwiej ;)

 

Jedyny problem przy takich swapach, to naped i lapy. Jesli jest pewnosc ze mocowania i wielokliny na poloskach (choc te mozna zmodyfikowac) sa takie same, to nie widze problemu. Sciane grodziowa zawsze mozna troche zmodyfikowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie bardzo ciekawy pomysl, jednakze decydowalbym sie na V6 3.0 (gabarytowo sa te same). 200KM i prawie 300Nm w budzie sunny to by byla jazda. No i takie cudo mozesz spokojnie uturbiac do prawie 330KM bez obaw o cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakze decydowalbym sie na V6 3.0 (gabarytowo sa te same)

 

skoro gabarytowo to samo to ja też :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej by było wsadzić SR20DET przednionapędowe - mam takie na stanie z suszarką, wtryskami i kolektorami... Wsadzić dołorzyć wydech IC wraz z orurowaniem, podpiąć świniaka wystroić i masz na seryjnej suszarce okolice 240KM i 330-350Nm.

Wszystko P&P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem ze 2.0 jest roche mniejsza niż 3.0 stąd to porównanie 2.0 R4 i 2.0 V6. Lekkie 3.0 z napedem FWD moze sie nie sprawdzic, jak tu znaleźć trakcję :D

 

do wyścigów na ćwiartkę,może to i by było dobre,ale prowadzenie w zakrętach mogłoby mocno ucierpieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej by było wsadzić SR20DET przednionapędowe - mam takie na stanie z suszarką, wtryskami i kolektorami... Wsadzić dołorzyć wydech IC wraz z orurowaniem, podpiąć świniaka wystroić i masz na seryjnej suszarce okolice 240KM i 330-350Nm.

Wszystko P&P...

 

daj chlopakowi byc oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO by była mega orginalność na Polskie warunki a nie dumanie w niebiosach które do niczego nie doprowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
np. Uno z silnikiem VR6 od Golfa III, więc dlaczego by i nie sunny z v6 wg pomysłu niebieskiego. Kwestia gustu i na pewno portfela.

warto sobie poznać konstrukcję typowej V6 i VW VR6 i będziesz wiedział dlaczego by nie !!!

 

VR6 to tak naprawdę jest nieduzo większy od typowego silnik 4 cylindrowego rzędowego, pojedynczy kolektor wydechowy, jedna głowica, itd... a V6 to inna bajka, podwójna głowica, z obu stron kolektor wydechowy, racie ma WielkiWac jak już się bawić to w 3.0 V6.

 

98% swapów forumowych kończy się na dyskusji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Uno z silnikiem VR6 od Golfa III, więc dlaczego by i nie sunny z v6 wg pomysłu niebieskiego. Kwestia gustu i na pewno portfela.

warto sobie poznać konstrukcję typowej V6 i VW VR6 i będziesz wiedział dlaczego by nie !!!

 

VR6 to tak naprawdę jest nieduzo większy od typowego silnik 4 cylindrowego rzędowego, pojedynczy kolektor wydechowy, jedna głowica, itd... a V6 to inna bajka, podwójna głowica, z obu stron kolektor wydechowy, racie ma WielkiWac jak już się bawić to w 3.0 V6.

 

98% swapów forumowych kończy się na dyskusji na forum.

 

Bez obrazy ale co jeden to lepszy:) Wszyscy fachowcy ;) ja jestem specjalistą w innym zawodzie - więc dlatego by NIE!! Proste spostrzeżenie a jak nietypowe. Jak dotąd z niemożliwych rzeczy znam kilka m.in. otworzyć parasol w d..ω.. !!I dlatego TAK:)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Bez obrazy ale co jeden to lepszy:) Wszyscy fachowcy ;) ja jestem specjalistą w innym zawodzie - więc dlatego by NIE!! Proste spostrzeżenie a jak nietypowe. Jak dotąd z niemożliwych rzeczy znam kilka m.in. otworzyć parasol w d..ω.. !!I dlatego TAK:)

POZDRAWIAM

chyba nie dokońca zakumałeś, ja jestem za tym, aby ktoś w Polsce wsadził V6 do sunnego i napewno będę mu bił brawo, nie wiem od czego jesteś specjalistą.........

 

wsadzenia VR6 pod maskę mniejszego auta to niefortunny przykład, bo to nie to samo co V6, VR6 właśnie po to skonstruowali aby się mieścił w autach typu Golf a nawet Polo.

 

 

cała operacja swapa nie musiała by być aż tak droga mechanicznie co pracochłonna, widziałem parę razy robitą maxi z tyłu, lub boku ze sprawnym silnikiem, skrzynią, osprzętem za 4-5tyś zł

 

RÓWNIEŻ POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...