Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie auta mają seryjnie wydech 2 calowy?


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam przepalone tłumiczki,w swoim nowym sunny 1.6,i chcę założyć szerszy wydeszek,ale zachować ciszę serii,więc może podpowiecie mi które japońskie auta majęą wydech o średnicy 2 cale i 2.25 cali??(2.25 ma chyba maxima?)--ps nie interesują mnie tłumiki dorabiane ,jedynie seryjne-komorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcowym tłumikiem to będziesz miał problem. Nie może on być dłuższy niż ~40cm. Trochę się naszukałem przelotów i komorowych ale nie znalazłem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda wygląda przyjemnie,jeszcze cariny 2.0 miały chyba 2.cale

ps nie wiem jak tam 2.25 cala z maximy czy aby nie za duże -finalnie mierzę w 130-135km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kąbinuj nie druruj nie paskudz się...

Tomala + ta flanszka którą ci dałem + 500zł i masz fajny wydeszek na dwóch tlumiczkach.

ew. możesz zapodać całość z sunnego GTI 4 dzwiowego wiem kto taki ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ja nie drutuję,poprostu już parę razy przekonałem się że robiąc wydech na zamówienie to oprócz osiągów jest też głośno,a ja zapierdzielam dziennie 100km w trasie i chcę słyszeć tylko dolot!!!

 

a co do sunny gti to jaką ma średnicę-1.75cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlot w borsku pokazal ze wydech 2.5" w N/A to dla 2.0 spadek mocy (120 zamiast 150 KM), jestes pewien ze chcesz 2" w 1.6 wrzucac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przez przypadek to 2.0 nie było poza wydechem seryjne??wiesz już parę wydeszków przecwiczyłem,w p11 miałem 2.5 cala + kolektor 4-2-1 [i full innych modów]i przyrost względem serii był 30km i 20nm...zmierzone oczywiście na hamowni

a co do wydechu w 1.6 to 2.cale jest już sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlot w borsku pokazal ze wydech 2.5" w N/A to dla 2.0 spadek mocy (120 zamiast 150 KM), jestes pewien ze chcesz 2" w 1.6 wrzucac?

Kwestia czy sprawne te 2.0 były, ja się nie spotkałem ze spadkiem osiągów po zamontowaniu luzniejszego wydechu w 2.0 najlepiej się sprawdzają układy 2,25 i 2,5 sprawdzone setki razy...

średnie przyrosty to 10-15KM i tyle samo Nm...

 

Trochę mnie już nudzi wklejanie tych samych wykresów... w 1,6 GA16 bardzo dobrze sobie radzi coś z przedziału 2-2,25...

Jest już pare 1,6 z takimi wydechami i innymi modami co mają ponad 120KM więc lepiej jak te nadłubane 2.0 ze zlotu :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red_shogun
mam przepalone tłumiczki,w swoim nowym sunny 1.6,i chcę założyć szerszy wydeszek,ale zachować ciszę serii,więc może podpowiecie mi które japońskie auta majęą wydech o średnicy 2 cale i 2.25 cali??(2.25 ma chyba maxima?)--ps nie interesują mnie tłumiki dorabiane ,jedynie seryjne-komorowe

 

Po co szukać w kosmosie jak można coś znaleźć na ziemi :P

 

Tu masz np. środkowy w 2 calach od WALKER'a dedykowany bezpośrednio do Słonecznego 2.0 gti (SR20DE)

http://picasaweb.google.com/shmaragdowy/IN...320384223873938

z tego katalogu produktów: http://www.taec.nl/walker/

a tu http://www.taeu.com/tenneco/poland.htm masz namiar na ludzi w Polsce którzy go sprzedają :)

 

p.s.

Kilku chłopaków ze 100NX Squadu śmiga w swoich 100NX 1.6 na 2 calowym środkowym i tylnym od WALKER'a dedykowanym do 100NX 2.0 GTI (SR20DE), ceniąc sobie jednocześnie wzrost mocy i względną ciszę :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlot w borsku pokazal ze wydech 2.5" w N/A to dla 2.0 spadek mocy (120 zamiast 150 KM), jestes pewien ze chcesz 2" w 1.6 wrzucac?

Kwestia czy sprawne te 2.0 były, ja się nie spotkałem ze spadkiem osiągów po zamontowaniu luzniejszego wydechu w 2.0 najlepiej się sprawdzają układy 2,25 i 2,5 sprawdzone setki razy...

średnie przyrosty to 10-15KM i tyle samo Nm...

 

Trochę mnie już nudzi wklejanie tych samych wykresów... w 1,6 GA16 bardzo dobrze sobie radzi coś z przedziału 2-2,25...

Jest już pare 1,6 z takimi wydechami i innymi modami co mają ponad 120KM więc lepiej jak te nadłubane 2.0 ze zlotu :diabel:

 

jak motor jest pazdzierz to mu i wydech nie pomoze.

 

z japonskich to w moim golfie jest wydzior 2-calowy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak to jest w sunny gti siedzi 2 cale czy 1.75???[wydaje mi się ze 1.75]

 

ps.greg76 zawsze wiedziałem że golf to japończyk :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wkleje się w temat. Potrzebuje tłumika końcowego na rure fi 55-60 po zewnątrz bo chce puścić troche luźniejszy wydech w primerze P10. Nie chce przelotowych bo na jednym już troche jeżdze i stęskniłem się za ciszą. Jakie auta w serii (nie tylko japońskie) miały końcowe tłumiki z taką średnicą na wejściu. Z tego co wiem maxima 3.0 po 94 miała tylko 50-52. Do hond vtec ciężko dostać w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zrezygnowałem z poszukiwań-zdecyduję sie naPRZELOTOWO-KOMOROWE U TOMALI...taniej i cicho powinno być

a że tak spytam to dalczego chcesz taki duży tłumik ostatni?na co liczysz po jego montazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały wydech jest pociągnięty na rurach 56mm i bez sensu dawać na koniec seryjnego tłumika, a znowu na przelotowym jest dość głośno. Dlatego chce dać jakiś komorowy ale troche "luźniejszy". Jakbym mieszkał w okolicy Warszawy to nawet bym się nie zastanawiał i zrobiłbym komorowo-przelotowy u Tomali. Z tego co wiem to w sierrach 2.0dohc są tłumiki końcowe na rure 55mm bo maximy '94 w góre miały tylko ~50-52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zrezygnowałem z poszukiwań-zdecyduję sie naPRZELOTOWO-KOMOROWE U TOMALI...taniej i cicho powinno być

a że tak spytam to dalczego chcesz taki duży tłumik ostatni?na co liczysz po jego montazu?

 

tanio owszem ale cicho nie bedzie ... popsuli się jeśl chodzi o jakość... odradzam

mnie oszukano...zamiast fi 60 dostałem 57 nie zmierzyłem sufmiarką-mój błąd

a na początku ukladu i na końcu czyli tam gdzie widac wspawali rure kanalizacyjną fi 60

ale o grubośći ścianki 4 mm :fuckyou2: i ch... im w d... więcej tam nie pojade lepiej odłożyć pieniądze na nierdzewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...