Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dlaczego radio straciło zasilanie?


Gość mrkdmnk

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

 

mam taki problem... jadac wpadlem w dziure i radyjko zgaslo...

 

pomyslalem ze to kostka wypadla, grzebalem tam ostatnio i moze czegos nie podpiolem...

 

okazalo sie ze to nie kostka...

 

zdziwil mnie "brak" masy na kostce nissanowskiej... gdzies wyczytalem ze masa ma byc na antenie...

 

sprawdzajac miernikiem bylo przejscie, wg opisu przewodow z kostki iso, z memory na power, czyli wg tego schamatu (nissan po 2000) schemat 12 na 3..

 

nie sprawdzilem tego z antena... radio mam SONY... i nie gra... troche wyczerpaly mi sie opcje... nie wiem jak ugryźć temat...

 

A! bezpiecznik w radiu OK, pod kierownica niewiem ktory to by mogl byc bezpiecznik... sprawdzilem kilka i wszystkie ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkdmnk nie nie z akumulatora tylko na krótko do karoserii gdzieś. Nawet do belki możesz. Wyciągnij radio i poszukaj. Co do usterki to może bezpiecznik, albo lut na płytce w radiu pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - to nie radio.. to nie bezpieczniki.. to.. niewiem co!!

masa podpieta.. jak powinno być przejście na kostce z tego co na ISO opisane power+12... w sensie sprawdzenia zarowka...

pytanie kolejne gdzie jest druga strona tych przewodow (kostki do radia)? zapewne gdzies przy bezpiecznikach..ale czy tam tez bedzie jakas kostka? - mam problem z rozebraniem polki pod kierownica... ciezki dostep do sroby z prawej strony spowodowal wyokrąglenie krzyzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkdmnk jeśli dochodzi Ci 12V na kostke do radia tzn, że wina leży po stronie radia. Podjedź do jakiegoś serwisu niech Ci sprawdzą. Sądzę, że padło coś w zasilaczu w radiu (może ma wewnętrzny bezpiecznik albo co.

Jak możesz rozbierz radio i podeślij mi fotki od strony lutowania - najbradziej zależy mi na części płytki gdzie jest kostka - tamtą ćwiartkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis z radiem w jednej z firm zajmujacych sie naprawa elektroniki... stwierdzili ze radyjko jest ok... teraz zaczalem grzebac na necie... chyba nie ma napiecia na przewodzie od stacyjki... nawet po jej przekreceniu kluczykiem;> radio robi bzzzyk ale nie swieci sie... jak nic nie wymysle to chyba przeciagne sobie zasilanie bezposrednio z aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno gdzies pod macha jest jakis bezpiecznik do radia... w ktorej czesci komory silnika go szukac? (tak na przyszłość)

 

mam tez problem z dociagnieciem zasilania bezposrednio od aku.. ktoredy najlepiej bedzie sie wcisnac do wewnatrz auta (n16)?

 

u mnie problem, przypuszczalnie, to przerwanie polaczenia przewodu "od stacyjki" , zapewne gdzies przy stacyjce...

 

minąłem ten przewod i korzystam z "memory +12" i rodzielam go na ostatniej kostce...

 

rozwiazanie chwilowe - ze wzgledu na brak czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...