Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dołek na wykresie momentu


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując kilka SR20DE widać, że jedne mają dołek momentu w okolicach 3-4tys.obr a inne nie. Czym to jest spowodowane i jak sie tego pozbyć?

 

Wykres mój:

bodekn14gti27032008uk3.jpg

 

Wykres Jarka:

sunny_4.jpg

 

Wykres Szopena:

Szopen_3.jpg

 

Wykres Madizy:

wykres.jpg

 

Każde auto trochę dłubnięte ale w serii też występują te dołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi moze byc 1000

niedolany

niewystrojony

zjebany dolot

nieszczelny dolot

nieszczelny wydech

itd itp...

 

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 11:33 ]

zrobiles widze wydech, moze za luzny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi wydech 2,25', dolot seria, paliwo seria, regulowany rozrząd, bez strojenia, zapłon+.

 

U Jarka (bardzo podobny wykres tylko wyższe wartości) na starym silniku był wydech 2,5', stożek na przepływce, rozrząd, przepływka z P11, Walbro, strojenie, porting itp..

 

U Madizy jest tylko wydech 2,25' i rozrząd, u Szopena jest 2,25', rozrząd, stożek na przepływce i zapłon+ więc praktycznie to samo co u mnie.

 

Najbliżej mi do Szopena u którego nie ma jednak dołka. Najdalej do Jarka, u którego dołek jest. Więc reguły jakiejś konkretnej nie ma. W większości seryjnych SR20DE jest dołek a w niektórych dołka nie ma.

 

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 14:10 ]

wychodzi na to, że u Jarka wszystko było dociągnięte na tip top a wykres ma bardzo podobny do mojego tylko wyższe wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarko miał lekko wytarte wałki, sprawdź u siebie też może już nie trzymają seryjnych parametrów.

To jedna z wielu opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko wytarte ale mniej niż u Jarka (sam stwierdziłeś przy montażu rozrządu). W sumie to temat dany orientacyjnie ale rozwiązanie, tak jak myślałem, nie jest proste. Daje sobie z tym spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...