Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z gazem VIALLE lpi


Gość EASYYY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa miesiące temu zakupiłem primke p11 2.0 benzynka z holenderskim gazem firmy VIALLE.Jest to instalka bardzo nowoczesna i rzadko spotykana u nas(gaz w fazie ciekłej).Auto miało bardzo fajne przyspieszonko,na gazie nawet lepiej niż na benzynie,lecz niedawno pojawił się pewien problem.Otóż jak sobie jadę spokojnie na gazie wszystko jest ok,do czasu ,aż nie stanę w korku lub na swiatłach.Po chwili stania cos się dzieje :silnik gubi obroty-zaczynają spadać,występuje nierównomierna praca,tak jakby zaczą chodzić na trzech garach,po prostu nie idzie nim jechać.Problem ustępuje gdy przełączę na benzynkę,więc wydedukowałem,że to problem z gazem.Mam więc pytanko czy ktoś miał podobne problemy z podobna instalką gazową,ew. jakies namiary na gazowników w Warszawie.Ta instalacja jest prawie bezobsługowa,ponieważ nie posiada parownika,lecz słyszałem że co około 60tys. kilometrów,należy serwisować pompę gazu znajdująca się w zbiorniku gazu.Proszę o poradę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jak stoisz na skrzyżowaniu to zwiększa ci się temperatura pod maską i masz za mało tlenu w zasysanym powietrzu do filtra. Możesz przestawić rurę wlotową powietrza koło akumulatora z boku a najlepiej przedłużyć ją do nadkola jakimś peszlem elektrycznym, gdzie będzie zasysać zimne powietrze. W nadkolu jest zaślepka gumowa, wystarczy wyjąć.

Możesz też zubożyć mieszankę przykręcając nieco gaz skoro na gazie jest mocniejszy. (jeśli masz tam regulację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry,przewody ,świece,ba nawet olej w silniku i w skrzyni są nowe,płyn chłodniczy i hamulcowy również.Wszystkie te gadżety wymieniłem zaraz po zakupie,a jeżdżę już dwa miechy i dopiero od kilku dni ten problem się pojawił.W poniedziałek wyruszam do gazowników na Laurową 10 w Wawie na inspekcję instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Gaz Vialle jest faktycznie bardzo dobry, ale raczej na pewno problem u Ciebie tkwi w padniętej pompie, którz znajduje się w zbiorniku gazu - a to koszt ok 1000 zł.

W Lublinie takim gazem zajmują się na Rowerowej

W Wardzawie na Laurowej.

Pozdrawiam

P.S. Jak ktoś chce więcej szczegółów odnośnie tej instalacji top proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jak by co to mam do sprzedaży butlę wraz z pompą, 100% sprawna.

 

Czy oferta nadal aktualna (jaka butla)?

 

ale raczej na pewno problem u Ciebie tkwi w padniętej pompie, którz znajduje się w zbiorniku gazu - a to koszt ok 1000 zł.

W Lublinie takim gazem zajmują się na Rowerowej

W Wardzawie na Laurowej.

Pozdrawiam

P.S. Jak ktoś chce więcej szczegółów odnośnie tej instalacji top proszę o kontakt na PW.

 

U mnie chyba tez padła pompa i jest pewien problem. W serwisie powiedzieli zebym przyjechal jak oproznię butlę ale niestety pompa załacza się tylko na chwilę i pozniej nie mozna w ogole jechac.. Jak teraz oproznic tą butlę?? Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez mmariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...