Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

to nie panewka


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tjnallpu

Motor, który miałem obejrzeć niestety został sprzedany więc rozebrałem własny i okazało się, że panewki są w porządku. Coś, jakiś kawałek metalu wielkości ćwiartki jednogroszówki dostał się do cylindra. Generalnie szkody niewielkie. Trochę poobijany tłot i głowica w bezpiecznym miejscu. Natomiast nie mam pojęcia w jaki sposób mogło to się dostać do cylindra. Może było na starym filtrze, nie zauważyłem i przy wymianie dostało się do puszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale za filtrem masz jeszcze MAF sensor a na nim jest siatka. niw masz szans aby dos przez dolot wpadlo do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze sugestia B12 z monatazem LPG jest najbardziej prawdopodobna. Dales konkretnie w gaz i oderwal sie kawalek kolektora ;)

Jaki to byl rodzaj materialu( aluminium, stal) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało to na stal. Z tym kolektorem to chyba najbardziej prawdopodobna teoria. Muszę dokładnie go obejrzeć aby sytuacja się nie powtórzyła.

 

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 22:01 ]

No i odebrałem dzisiaj moją maximę :). Śmiga aż miło i mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy. Okazało się, że motor był już kiedyś rozbierany i może wtedy coś się do niego dostało, gdzieś się przychaczyło, "przezimowało" i teraz dostało się do cylindra. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Nic się nie oderwało, koletor jest aluminiowy a to było stalowe. Wszystko sprawdziliśmy. Niestety ominął mnie zlocik ale cieszę się, że dobrze się skończyło.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...