Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] ustawienie kątów tylnej osi


Gość CichyBart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CichyBart

Witam

Ostatnio była wymiana opon - przez niedoczytanie padła decyzja - nowe na przód, stare na tył... tyle były wywalane... ale:

tyle opony były zdarte (do gładkości...) tylko po stronie wewnętrznej, co wskazuje na złe ustawienie kątów (?) - tak mi się wydaje.

Aktualnie mam z tyły stare oponki, które jeździły na przodzie.

 

Pytanie:

Opłaca się robić ustawienie kątów? (czy w ogóle o to chodzi...)

Ile to może kosztować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej oponki które wyrzuciłeś z tylnej osi wcześniej zanim kupiłeś primerke musiały jeździć na przedniej i ktoś przed Tobą przerzucił je na tył, raczej zainteresowałbym się ustawieniem zbieżności z przodu, no i dbaj o odpowiednie ciśnienie w oponkach.

A jak stare z przodu wrzuciłeś na tył to kontroluj je czy znowu nie zużywają się nadmiernie z jednej stronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tylna belka w p11 jest praktycznie bezobsługowa, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji ale z drygiej strony w porównaniu do p10 pogorszyła się trakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CichyBart

Temat u mnie zamilkł... nie robiłem nic - obserwuję oponki i zdzierają się równomiernie :> i przód i tył... widocznie niemiec (lub Polak ściągający...) założył już jakieś stare...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie, najpierw ustawia sie tyl bo to jest baza do ustawienia zbieznosci jesli natomiast tyl jest nieregulowany to wtedy robimy tylko przod tak jak w Twoim przypadku. Dbaj o zawieszenie aby luzow nie mialo, odpowiednie cisnienie w oponach i bedzie wszystko ok. Jesli natomiast jest scieta opona na tyle to faktycznie jest jak piszesz, przod przelozony na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...