Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mrugające światła


Gość EASYYY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanko czy ktoś się już spotkał z następującym problemem w P11.Od pewnego czasu zaczęło mrugać mi podświetlenie deski rozdzielczej(pomyślałem że to jakiś niekontakt kostki do deski),lecz wieczorem zauważyłem że razem z deską mrugaja mi również światła mijania.Problem znika jak załączę na maxa dmuchawę(zawsze śmiga na pierwszym biegu).Dodawanie gazu nie wpływa na reakcję w.w.defektu.Cóz to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EASYYY ja bym się zainteresował manteką od włącznika świateł być może styki się lekko wytarły i iskrzą, albo przekażnik szwankuje. Spróbuj dorwać kogoś, kto ma manetkę i podmień na próbę. Zobacz co się stanie jak nie manetka to przekaźnik nie może zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

EASYYY sprawdź regulator napięcia ładowania w alternatorze.

Miałem podobne do Twoich objawy i okazało się, że to właśnie on padł. Podawał zbyt duże napięcie (ok.14,8V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez przyjzec sie bezpiecznikom od lamp pod maska.

Zasilanie do bezpiecznikow idzie prosto z akumulatora.

Mozliwe ze przy klemie Ci nie laczy.

Wlacz swiatla i poruszaj wiazka przy bezpiecznikach i aku.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Niedawno wymieniałem alternator u kumpla bo tez mial takie objawy. wystraczy ze pomierzysz ładowanie i bedzie jasne. ale obstawiam ze to własnie on jest przyczyna tego mrugania. Alternator masz pewnie firmy MAGNETI MAreli a to podobno straszy badziew był i siadały mostki z diodami. albo sie pobawisz i wymienisz mostek albo za 100zł kupisz Bosza i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator masz pewnie firmy MAGNETI MAreli a to podobno straszy badziew był i siadały mostki z diodami.

 

Raczej mit - miałem Fiata Uno właśnie z alternatorem tej firmy i dioda w mostku poleciała po ponad 11-stu latach. Wcześniej padały tylko regulatory, w ciągu jego żywota były 3.

 

Ale faktycznie tak może być - coś z alternatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzięki Chłopaki sprawdze co i jak ale to raczej nie przełącznik ponieważ po wyłączeniu na pozucję dalej to samo.Pozdrówka.

 

I jak rozwiązałeś problem??

 

Co było przycznyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...