Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań odnośnie wyboru radia z CD i głośników.


Gość Agril_Szanak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agril_Szanak

Witam wszystkich,

przejrzałem już kilka podobnych tematów i póki co mam tylko wstępne rozeznanie w tej kwestii. Może przedstawię w czym rzecz- a więc potrzebuję radia z odtwarzaczem CD (niekoniecznie musi być MP3) oraz 2 głośników na przód.

Samochód do którego chciałbym to zamontować to Nissan Almera N15 98r. Chciałbym uzyskać możliwie najlepszą jakość dźwięku z CD przy tak skromnej konfiguracji, czy w tym celu wymieniając głośniki i radio powinienem wymienić również całe okablowanie? Pytam bo nie wiem do jakiego stopnia ma to znaczenie jeśli nie chcę się bawić w żadne wzmacniacze itp. Z tego co już wiem to głośniki powinny mieć wymiary 165 mm (6,5''), głębokość 5,6 cm i średnicę magnesu 7,8 cm tak aby pasowały (być może pasują też inne wymiary, nie znam się, a nie chcę niczego ciąć).

Czy fakt, że w tej chwili głośniki fabryczne to elipsy wpływa w jakiś sposób na montaż zwykłych okrągłych? (mam tu na myśli przede wszystkim otwory na głośniki)

 

Chciałbym żeby taki zestaw zamknął się w około 400zł. Preferowana muzyka rock - metal :)

Jeszcze ostatnie pytanie- czy jest taka możliwość, żebym dokonał tej instalacji własnoręcznie? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale elektrykę niejednokrotnie w domu sam naprawiałem, poza tym z doświadczenia wiem że niektórzy fachowcy którzy robią tego typu instalacje zazwyczaj niszczą po drodze masę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Witaj.

 

czy w tym celu wymieniając głośniki i radio powinienem wymienić również całe okablowanie?

Raczej tak - fabryczne okablowanie jest dość mizerne.

 

Z tego co już wiem to głośniki powinny mieć wymiary 165 mm (6,5''), głębokość 5,6 cm i średnicę magnesu 7,8 cm tak aby pasowały

Nie wiem dokładnie jak w N15 ale w N16 takie właśnie powinny być - dlatego też myślę że takie powinny pasować do N15.

 

Czy fakt, że w tej chwili głośniki fabryczne to elipsy wpływa w jakiś sposób na montaż zwykłych okrągłych

W N15 są na przedzie elipsy?

 

Chciałbym żeby taki zestaw zamknął się w około 400zł.

Powinno się udać, ale spróbuj trochę uzbierać.

 

czy jest taka możliwość, żebym dokonał tej instalacji własnoręcznie? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale elektrykę niejednokrotnie w domu sam naprawiałem, poza tym z doświadczenia wiem że niektórzy fachowcy którzy robią tego typu instalacje zazwyczaj niszczą po drodze masę innych rzeczy

Dasz radę spokojnie - grunt to podejść do sprawy metodycznie i nic na siłę. A jakby był problem to jet nas trochę w Wa-wie, więc ktoś pewnie pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu sa elipsy, ale montujac dystans mozesz zalozyc glosniki 16,5cm. Radia bez MP3 to chyba juz ciezko kupic. Dobrze byloby, zebys mial z 550 - 400 na przyzwoite radyjko, 150 na glosniki. Moglbys pokusic sie o wygluszenie - jakies 150zl, mozesz poczytac o tym w przyklejonych watkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu sa elipsy, ale montujac dystans mozesz zalozyc glosniki 16,5cm

 

Czyli trochę rzeźby z przejściem z elipsy na okrąg - ciekawie muszą wyglądać takie dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theant, nic nadzwyczajnego. Zerknij na posty odnoszące sie do podobnych tematów, np. od P10. Nawet chyba w poście związanym z tłumieniem drzwi są footki moich dystansów ( nigdy ich nie zamontowałem - zmiana koncepcji :) )

 

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 16:09 ]

Pochwalam radyjko tylko na CD, Do rocka polecam Rockforda bądź Alpine CDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agril_Szanak
Z przodu sa elipsy, ale montujac dystans mozesz zalozyc glosniki 16,5cm

 

Czyli trochę rzeźby z przejściem z elipsy na okrąg - ciekawie muszą wyglądać takie dystanse.

 

No właśnie, takie dystanse rozumiem, że muszę sam od zera zrobić, tak? Swoją drogą, jakie jest Wasze zdanie na temat głośników elipsoidalnych? Może bym takie kupił zamiast bawić się w robienie tych dystansów. Poza tym dziury będą zupełnie w innych miejscach co trochę utrudni sprawę.

 

theant, nic nadzwyczajnego. Zerknij na posty odnoszące sie do podobnych tematów, np. od P10. Nawet chyba w poście związanym z tłumieniem drzwi są footki moich dystansów ( nigdy ich nie zamontowałem - zmiana koncepcji :) )

 

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 16:09 ]

Pochwalam radyjko tylko na CD, Do rocka polecam Rockforda bądź Alpine CDA

 

Co daje tłumienie? Lepszą klarowność dźwięku ?

Radyjko wolałbym na samo CD bo wychodzę z założenia że w tej samej cenie radyjko na CD będzie lepszej jakości niż na CD + MP3, poza tym format MP3 zazwyczaj charakteryzuje z założenia słabszą jakością dźwięku. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agril_Szanak
Agril_Szanak, jeżeli sluchasz oryginalnego CD bądź wypalonych plików *cda

nagrywanie CD z mp3 to tylko pogorszenie jakości

 

Zgadzam się oczywiście. Część mam oryginalnych, a część nagrywam rzeczywiście z mp3 na CD. Nie wiem czy jest różnica w jakości jeśli odtwarzam z płytki na której są mp3 czy z formatu *cda wypalonego z mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie wiem czy jest różnica w jakości jeśli odtwarzam z płytki na której są mp3 czy z formatu *cda wypalonego z mp3.
nie ma, bo zmiana formatu nie uczynisz pliku lepszej jakosci. Z gorszego na lepszy. Bez korektorow itp nic to nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie wiem czy jest różnica w jakości jeśli odtwarzam z płytki na której są mp3 czy z formatu *cda wypalonego z mp3.
nie ma, bo zmiana formatu nie uczynisz pliku lepszej jakosci. Z gorszego na lepszy. Bez korektorow itp nic to nie da.

 

a z korektorem da? :)

nie odbudujesz całego widma, bez polowy pasma :) i w dodatku spróbkowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z korektorem da? :)

nie odbudujesz całego widma, bez polowy pasma :) i w dodatku spróbkowanego

 

Cyfrowa obrobka jest potezna teraz czlowiek wszystko zrobi tylko po co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z korektorem da? :)

nie odbudujesz całego widma, bez polowy pasma :) i w dodatku spróbkowanego

 

Cyfrowa obrobka jest potezna teraz czlowiek wszystko zrobi tylko po co :P

 

Przykro mi, ale niestety nie :)

nie ma takiej siły ani techniki by sygnał analogowy po spróbkowaniu był dalej analogowym :)

 

a do tego dochodzą szumy, THD, aliasing itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...