Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z wodą


Gość ori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po krotce opisze co i jak

rok 2000 model d22 2,5 tdi

tydzień temu momentami wysuadała klimatyzacja zamiast chłodu leciąło ciepełko :-( potem skoczyła mi temperatura na maxa zagotowała się wodę, oczywiście studzenie, postój, po ochłodzeniu ujechałem pare km ale znowu z woda było to samo więc wrociłem do domu na holu, u mechanika wymieniłem termostat bo się nie otwierał, potem wyszło sprzęgło wiskozowe wiec tez je wymieniłem a że jest razem z papą wody więc tez jest nowa :-) i wszystko było ok cały tydzień zrobiłem 1000km po czym wczoraj klima wysiadła i znowu kłopot z wodą którą zagotował, dałem do czyszczenia chłodnicę ale szpec pozwiedzał że była przytkana ale jest ok dalej mam kłopot z wodą, zastanawiam się czy jest w tym silniku możliwość odpowietrzenia układu chłodzenia ? bo jak nie to sam już się boję to mówić ...

jak ktoś ma jakieś pomysł wielkie dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, niestety ja się na tym nie znam i nie pomogę.

Mam tylko prośbę, że jak już się dowiesz to napisz tutaj, bo też mam navkę z 2000r i zawsze to lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz czy wlacza Ci sie wentylator chlodnicy, ja mialem tak w volvo, ze mi sie grzal ale tylko w korkach i sie okazalo ze mi wentylator nie krecil. tzn krecil sie tylko przy predkosciach co stawalem, zwalnialem to temp rosla cos ze stykiem przy polaczeniu bylo nie halo. Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby uszczelka pod glowica...??? - tylko jak sie to ma do klimy to nie mam pojecia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem nick bo zapomniałem hasła ale jestem, i tak, odpowietrzenia układu chłodzenia nie znalazłem, jutro zabiorę się za rozbieranie to zobaczę jak tam uszczelka, a z tą klimą to tez dla mnie niezrozumiałe :<

koło środy napisze coś więcej

 

[ Dodano: Sro 18 Cze, 2008 22:35 ]

no i niestety :kosci:

glowica pęknięta w trzech miejscach szans na pospawanie brak :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a moze ktos podpowie - niby podobny przypadek... jade sobie zwyczajnie a tu nagle temperatura skacze prawie na maxa - dodaje gazu - opada i sie stabilizuje - wychodzi na to ze im mniejsza predkosc tym bardziej sie grzeje - czyzby termostat, wentylator, pompa wody, czujnik od wskaznika temp......?????? ma ktos jakas teorie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie pierwszy przedmówca wymienił wszystko co mogło być przyczyną (dał się tylko nabić na wiskozę z pompą są to dwa różna i oddzielne element). może ewentualnie paski klinowe (są dwa) ale to by najprawdopodobniej by słyszał (pisk). Co do klimy to chłodnica klimy jest w bliskim sąsiedztwie głównej chłodnicy i jeżeli w okolicy jest bardzo ciepło to jej wydajność jej bardzo spada i co za tym idzie całej klimy. Może są zatkane (kamień) przewody-kanały wewnątrz bloku - głowicy. Co do pęknięcia głowicy to jetem ciekawy czy to była przyczyna czy skutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość paliwoda

I u mnie pojawił się problem z układem chłodzenia. Zaczęło się od ogrzewania, nie działa, cały czas zimno w aucie. Myślałem, że to przez dodatkowy sterownik klimatyzacji, który został zamontowany przez poprzedniego właściciela. Wyrzuciłem badziewie, ale nic to nie dało. Sprawdzam przewody gumowe i co się okazuje dół chłodnicy zimny jak cholera a góra aż kipi. Do tego niski poziom borygo w chłodnicy, a w wyrównawczym full. Jadę dziś po południu do warsztatu. Sprawdzę termostat i zawartość CO2 w płynie chłodniczym :zly2:

Jak będę miał cierpliwość to napisze co to było..

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paliwoda
Wg mnie albo zapowietrzony układ albo zamulony poprzez stosowanie wody z kokotka.

 

Mechanik stwierdził nieszczelny układ chłodzenia (znów w chłodnicy nie było wody). Po prawej stronie silnika w okolicy grodzi jakiś przewód gumowy cieknie przy zacisku (opasce). Zostawiłem mu auto, jutro to uszczelni, odpowietrzy układ i zobaczymy co dalej. Ze wstępnych oględzin wynika, że termostat i pompa wody jest ok.

Ma sprawdzić również co "barabani" przy zimnym silniku, ale najprawdopodobniej jakaś osłona tłumika czy tam kolektora. Na moje ucho to dźwięk przypominający "zakręconą monetę na metalowym stole" ;)

 

[ Dodano: Sro 10 Gru, 2008 11:21 ]

Uszczelka pod głowicą :zdziw:

 

[ Dodano: Sro 10 Gru, 2008 16:57 ]

..a moze i glowica albo i blok ...a w piz........

 

Na razie po zdjęciu głowicy widać, że silnik był przegrzany, dziś okaże się co z głowicą, czy da się ją regenerować. Czy ktoś z was wie o co chodzi z tym czujnikiem temperatury? Fakt, że jeździłem mało autem i przeważnie na krótkich odcinkach, ale przy wydmuchanej uszczelce pod głowicą i ubytkiem płynu w chłodnicy, temperatura powinna skakać mocno do góry, a nic takiego nie miało miejsca. Normalnie powoli się silnik nagrzewał i nie osiągał więcej niż połowę skali. Jeszcze te ogrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem go kilka dni temu (styczen 2009), sprzedający ostrzegł mnie przed przegrzaniem silnika bo podobno jest perforacja w pokrywie termostatu "jakby przebita szpilką". I racja

bo gdzieś musi płyn chłodzacy sikać na silnik bo paruje. Dostałem od sprzedającego dodatkową pokrywę, za kilka dni ide wymienic to zobacze czy to był powód wycieku.

Przy wyciekach moze warto zwrócic uwage na pokrywę ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość MaILosZ

Skacze temp., okazało się,że nie ma płynu. Wlałem, po tygodniu to samo. Nagrzewnica cała, wycieku brak, Co to może być??? Mam nalatane dopiero 70 tyś.. Byle to nie była głowica, ale z rury wydechowej nic nie zapodaje, więc>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...