Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z instalacją fly sequent w P12


Gość Sarkas01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co to może być:

od niedawna jeżdże P12 z gazem i wszystko było super do niedawna, w czasie dłuższej podróży na gazie zaczął mi lekko szarpać i słabnąć więc dalszą podróż przebyłem na benzynie na której wszystko ok. Na miejscu pojechałem do gazowników wymienili filterek fazy ciekłej a filtra fazy lotnej nie mieli. ten co wymienili był bardzo zasyfiały srebrnym popiołem, nie pomogła wymiana filterka. później kupiłem i wymieniłem filtr fazy lotnej (podobny do olejowego), nic nie dało. Pojechałem do autoryzowanego warsztatu brc, po kilku próbach różnymi programami udało się skomunikować programem sequent fast, przeprowadził test, ale nie dochodził do końca tylko przerywał w pewnym momencie i nic. zaczął sprawdzać różne wartości (obroty, ciśnienie itd) niby ok, przy teście wtryskiwaczy na drugim nie było kilkakrotnych testowych stuków tylko jeden na samym początku testu, stwierdził że jeden wtryskiwacz (keihin pomarańczowy) nie działa i trzeba wymienić ( 1szt ok 450 zł).

Auto na pb chodzi ok, jak przełączy na gaz obroty słabną, drży, niekiedy gaśnie, na obrotach ok 3000 jakby utrzymuje obroty.

co o tym myślicie, auto ma 110 tys przebiegu, instalacja chyba fabryczna (wg gazownika) z 2004 r, auto przyjechało z Włoch

czy konieczna wymiana wtryskiwacza, czy to pomoze, a może można go przeczyścić, a jak wymieniać to może trzeba wszystkie

Gazownik twierdził ze nie mógł przeprowadzić testu do końca właśnie ze względu na uszkodzony wtryskiwacz. czy powodem uszkodzenia mógł być zasyfiały filtr fazy ciekłej (w lotnym nic nie było widać)

proszę o pomoc i porady, co robić

z góry dzięki za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne te objawy :/ a da sie przeprowadzic od nowa adaptacje ?? na moje oko wyglada na to ze wtryskiwacze gazowe pracuja przy zbyt małym czasie otwarcia, jesli czas otwarcia jest bardzo niski około 2,5ms to jest to czas graniczny przy którym wtryskiwacz moze sie otworzyc ale nie musi :/ przez to zaczynają sie wszsytkie falowanie na wolnych obrotach :/ nie wiem jaki jest czas graniczny dla tych wtryskiwaczy ale średnio wypada on w przedziala 2ms do 2,5ms

juz pare takich przypadków miałem jednak wszsystko było ok na wysokich obrotach.

Radził bym na początek zmniejszyć ciśnienie gazu i od nowa zaadaptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filtr fazy lotnej nie był wymieniany mogło dojść do uszkodzenia wtryskiwaczy. Niestety stary typ filtra BRC (wręcana puszka) miał pewne mankamenty. Był tak skonstruowany, że przy zaniedbaniu nie powodował zapchania tylko przepuszczał gaz bez filtrowania. Jeżeli trzeba będzie wymienić wtryski to poproś o wymianę na BRC (jest taka możliwość). Są tańsze i również bardzo dobre. Keihiny wymieniają raczej na regenerowane. Nowy kosztuje ok. 700zł. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

nowe 4 keihny można kupić sporo taniej niż 700 za sztukę - to najlepsze wtryskiwacze, te 110tyś to może być pomału kres ich żywotności, inna sprawa że auto może mieć nie te 110 a 180, mimo iż książka gra, no problem. Dlatego musisz przemyśleć sprawę, czy lepiej nie wejść w nowe wtryskiwacze dość tanie i bardzo chwalone magic jety gdzie 4sztuki kosztują około 250zł , albo matrixy

 

Poniżej masz namiar do gościa co ma taniej keihiny 608 18 00 66, magicjety też ma

 

na allegro najtaniej listwa nowych keihinów za 800 zł

http://moto.allegro.pl/item376810245_wtrys...prins_nowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za porady i sugestie, rozejrzę się za tańszymi wtryskiwaczami, myślałem jeszcze, że może ten jeden wtryskiwacz się zapchał lub zablokował, czy istnieje taka możliwość, czy można coś z tym samemu zrobić czy raczej szukać ASO brc

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keihiny to obecnie najlepsze wtryskiwacze gazowe (japońskie) mają liniową charakterystykę w całym zakresie pracy no i są oczywiście najdroższe. Producent określa ich żywotność na minimum 100 tys km. Na allegro jakiś gość oferował keihiny regenerowane ale na czym polega ta regeneracja to nie wiem, jeżeli wtryskiwacz się zapchał to może pomóc czyszczenie w myjce ultradźwiękowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

problem z moją instalacją brc sequent fly rozwiązany, po kilku próbach naprawy przez gazowników poza Wawą trafiłem do Energy gaz polska na Ostrobramskiem, przemiły pan wypytał mnie o objawy, podłączył pod komputer, przeczyścił wtryskiwacze, jeden wymienił, skalibrował, przegazował i moja instalacja w końcu zaczęła działać, wszystko trwało niecałą godzinkę podziękowałem i zapłaciłem bardzo niewiele za tak wiele, jestem bardzo zadowolony z usługi, pan wiedział gdzie zajrzeć, co zrobić, widać było doświadczenie, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...