Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka powinna być min. odlełość magnesu głośników od metalu?


Gość harlesden

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harlesden

Witam

Montuję w almerze N15 głośniki PowerBass L-6C na dystansie z płyty MDF (grubość 1cm).

Jaka powinna być minimalna odległość magnesu średnio-niskotonowych głośników od blachy, w tym przypadku jest to słupek wewnątrz drzwi do opuszczania-podnoszenia szyby.

U mnie ta odległość nie jest zbyt duża, bo podczas montażu głośnika "czuć", że magnez przyciąga ten słupek, po którym suwa się szyba.

Zostawić tak jak jest? Czy może nakleić matę na blachę i dopiero do tego dystans MDF, a na dystans MDF kolejną warstwę mat? Głębokość montażu zwiększyłaby się o kilka mm.

Aha dodam jeszcze, że gumy ochraniającej magnez nie zdjąłem, bo nie obciera o szybę, niepokoi mnie jedynie ta bliskość do metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kiedys w jakims poscie przeczytalem, ze za glosnikiem powinno sie jeszcze cos znajdowac tak? tzn jakas gabka czy pianka... nie pamietam, moze ktos napisze co by to mialo byc, jaki wymiar i w jakim celu...i czy potrzebne:) np moze poprawic by mialo glebie basu lub zmiejszyc drgania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie bede chcial:P chodzilo mi o to ze jak sciagalem ta oryginalna folie, to do niej w miejscu za glosnikiem przyklejony jest kawalek gabki, myslalem ze cos podobnego tylko wieksze trzeba by dac tez tutaj,ale dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jAk w innym poscie,bede bral sie za zalatanie wszytskich otworkow:)bo staralem sie jak najwieksza powierzchnie blachy siegnac wew i zew obustronnie, czuje ze glebia basu moglaby byc wieksza, chyba dlatego ze zbyt duze sa powierzchnie otworow niezaklejone - np ta duza pod odstajacym metalowym uchwytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...