Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Micra - Jaka instalacja


Panther
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

zastanawiam się nad zagazowaniem Micry K10 z silnikiem MA12 (1235 cm3). Jaką instalację wybrać? I druga kwestia może polecicie jakiś sprawdzony warsztat na Podlasiu, najlepiej w Białymstoku. Ewentualnie mogę podjechać do Siedlec lub Warszawy (choć tu koszty instalacji (założenia) będą chyba wyższe ;) ).

 

pozdrawiam czytających i odpowiadających

Panther.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsza instalka II generacji- ja miałem BRC Elektronic i sprawowała się znakomicie. Spalanie w mieście ok 8,5/100 a w trasie 6,2/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsza instalka II generacji- ja miałem BRC Elektronic .

 

Rozumiem, że to typ instalacji ;) sorka, ale jestem zielony w temacie. A dawno ją montowaleś? Jakie są koszty takiej instalacji? Może pojawilo się coś nowszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do micrusa tylko i wylacznie instalacja I lub II generacji o ile oczywiscie masz sonde lambda :) ale najbardziej zadowolony bedziesz z Blosa xD tylko ze w przypadku micrusa to troche kombinacji ale dla chcącego nic trudnego :D

 

instalacji III i IV generacji nie zamontujesz bo musial bys miec mikrusa na szprycy (wtrysku wielo lub jedno punktowym)

 

a co do kosztów instalicji I i II generacji to tak od 1100 do 1600 zalezy gdzie bedziesz montowal i jaka instalacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem chyba 4 lata temu i kosztowało 1400zł instalka firmy BRC montowana w Rybniku w filii "Czakram'u" a to dlatego że mają swoje filie (serwisy) na terenie całego kraju i dają 2 lata gwarancji

z tego co ci mogę doradzić jeszcze to tylko zbiornik toroidalny ( zamiast koła zapasowego) bo inaczej już nic do bagażnika nie wsadzisz :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do micrusa tylko i wylacznie instalacja I lub II generacji o ile oczywiscie masz sonde lambda :) ale najbardziej zadowolony bedziesz z Blosa xD tylko ze w przypadku micrusa to troche kombinacji ale dla chcącego nic trudnego :D

 

Mam lambdę, Gaźnik gazowy to by bylo to ;) Tylko musialbym poszukać kogoś kto mi to zaloży, gdyż sam to mam tylko dobre chęci, gorzej z narzędziami i czasem ;(

 

a co do kosztów instalicji I i II generacji to tak od 1100 do 1600 zalezy gdzie bedziesz montowal i jaka instalacja :)

 

No wlaśnie jaką wybrać? Żeby później za mocno przy tym nie chodzić ;)

 

ps: A co z "moimi" kólkami? :)

 

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 22:14 ]

ja montowałem chyba 4 lata temu i kosztowało 1400zł instalka firmy BRC montowana w Rybniku w filii "Czakram'u" a to dlatego że mają swoje filie (serwisy) na terenie całego kraju i dają 2 lata gwarancji

 

Dwuletnia gwarancja to dobra opcja, poszukam u siebie jakiejś fili tej firmy. Choć wątpię czy będzie.

 

z tego co ci mogę doradzić jeszcze to tylko zbiornik toroidalny ( zamiast koła zapasowego) bo inaczej już nic do bagażnika nie wsadzisz :027:

 

Tylko o takim myślalem, ale dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik tak zwany CC zamiast kola zapasowego :) pojemnośc 33 litry wchodzi około 24 litrów gazu mi spokojnie starczało na około 300 km :)

 

zas co do wyboru rodzaju instalacji to racze ci wybrac II generacjie BRC elektronika inych firm musi byc podpięta pod sonde lambda i TPS (np. Lecho mini lub maxi, Bingo, Al-700) a wiadomo w naszych micrusach czegos takiego niema :/ zaś elektronika BRC powinna dobrze sobie dawac rade bez TPSu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założoną pierwszą generację, eksploatacja przebiegała bezproblemowo ;) ...Spalanie 7,5 litra z cięższą nogą. O wyborze 1 gen. zadecydowały względy finansowe (wtedy 1000 zł kosztów założenia). Zbiornik toroidalny 32L (28 wchodziło)

Gaźnik gazowy to by bylo to ;) Tylko musialbym poszukać kogoś kto mi to zaloży, gdyż sam to mam tylko dobre chęci, gorzej z narzędziami i czasem ;(

Jednak snafu Ci to zbyt kolorowo przedstawił ;) ...sam się swojego czasu bardzo interesowałem tym tematem ;)

Trzeba będzie zamontować dodatkowo podtrzymanie przepustnicy (rozwiąże się kwestia podciśnienia do otwarcia przepustnicy)...co czyni tą zabawę raczej nieopłacalną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kupiłem K10 z instalacją BRC Elektronic, i jedyne o czym myśle to ją zdemontować, to jest jedynie 1.2 i jeżeli zaoszczędziśz to tylko pare groszy. Wedłóg mnie nie ma sensu zakładać podtlenku LPG do micry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedynie 1.2 i jeżeli zaoszczędziśz to tylko pare groszy. Wedłóg mnie nie ma sensu zakładać podtlenku LPG do micry ;)

a jednak...wtedy mi się chciało to wszystko obliczać i wyszło na to, że koszt założenia instalacji zwrócił mi się chyba trzykrotnie...nadal się nie opłaca :?: :D

 

[ Dodano: Czw 19 Cze, 2008 23:59 ]

tak w ogóle to ciągnie się już identyczny temat ;)

-> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ighlight=ssanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założoną pierwszą generację, eksploatacja przebiegała bezproblemowo ;) ...Spalanie 7,5 litra z cięższą nogą.

W moim przypadku jak przydepnę, to wychodzi 7,5 litra w cyklu mieszanym :one: Choć miałem też w cyklu mieszanym, przy oszczędnej jeździe, spalanie 5,5 litra. Oczywiście benzyny :)

Jednak snafu Ci to zbyt kolorowo przedstawił ;) ...sam się swojego czasu bardzo interesowałem tym tematem ;)

Ten Snafu to kolorysta ;) , ale mu się udaje jeździć na blosie. Rozumiem, że po założeniu instalki (jeszcze się nie zdecydowałem, czy, gdzie i jakiej ;) ) będę w stanie założyć gaźnik gazowy nie tracąc ewentualnej gwarancji do instalki?

 

[ Dodano: Pią 20 Cze, 2008 23:26 ]

podtrzymanie kurtyny jeśli chcesz od czasu do czasu jeździć na benzynce :) ale jak ma być LPG ONLY to BLOS bez bajerów będzie najleprzym rozwiązaniem xD

Przydałoby się czasem lekko odmulić autko ;) Podejrzewam, że na LPG straci sporo ze swojej zrywności ;(

 

[ Dodano: Pią 20 Cze, 2008 23:30 ]

Witam. Ja kupiłem K10 z instalacją BRC Elektronic, i jedyne o czym myśle to ją zdemontować, to jest jedynie 1.2 i jeżeli zaoszczędziśz to tylko pare groszy. Wedłóg mnie nie ma sensu zakładać podtlenku LPG do micry ;)

Mógłbyś rozwinąć. Dlaczego to tylko "parę groszy". Cena 1l benzyny za tydzień - dwa przekroczy 5 pln, za 1l LPG płaci się około 2,2 pln. Myślę, że to spora różnica.

 

[ Dodano: Pią 20 Cze, 2008 23:39 ]

tak w ogóle to ciągnie się już identyczny temat ;)

-> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ighlight=ssanie

 

Ciągnie się i to od ładnych kilku lat ;)

Dzięki za linka, chyba nawet kilka miesięcy temu przeglądałem ten wątek tylko teraz nie mogłem go znaleźć. Zapomniałem, że jest w dziale "Micra" a nie LPG. Coż, sztuka stawiania zapytań. Jakoś nie pojawiał mi się przy frazie "Gaz do Micry". Któż by pomyślał, że należy go szukać pod frazą "ssanie" :D

 

Zastanowię się nad tym BRC, choć z linka zaciekawiła mnie instalacja "Landi Renzo" i osiągi autka InterCell'a. Twierdzi, że na tej instalce autko prawie nic nie straciło na mocy. Choć to zapewne i kwestia regulacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po założeniu instalki (jeszcze się nie zdecydowałem, czy, gdzie i jakiej ;) ) będę w stanie założyć gaźnik gazowy nie tracąc ewentualnej gwarancji do instalki?

no niestety :/ ...taka ingerencja spowoduje utratę gwarancji ;)

Podejrzewam, że na LPG straci sporo ze swojej zrywności ;(

...oj straci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ścigałem się z Lawiną na ćwiarę (on na Pb a ja na LPG) to tylko spaliny mogłem wąchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poważny argument za tym żeby pozostać przy bezołowiowej ;) Bo na razie 50% pojazdów ostro mnie odsadza ;)

 

Niemniej bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi. Jak zrobię zawieszenie i koła, postaram się wrócić do tematu z BRC + Blos. Chyba, że wcześniej odsprzedam micrule gdyż strasznie się sypie ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...