Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy mimo wszystko jeździć na gazie?


Gość Agril_Szanak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agril_Szanak

Witam,

od niedawna jestem użytkownikiem Almery N15 1,4 GX, z instalacją gazową BRC Just.

Na instalacjach gazowych zupełnie się nie znam, nie wiem które to I gen. które II gen. itd.

 

Mój problem jest taki- czy pomimo obecności instalacji gazowej jeździć na gazie?

 

Z tego co zaobserwowałem, ludzie zazwyczaj zakładają gaz, jeśli nastawiają się na jeżdżenie na dłuższych dystansach, ja natomiast długich dystansów nie robię prawie w ogóle. Zdecydowanie jazda po mieście, czasami dosłownie 7-10km, czasami 20km ale dłuższe dystanse (trasa) może z raz, dwa razy w roku.

Według tego co wyczytałem w innych tematach na gaz powinno się przełączać dopiero po konkretnym rozgrzaniu silnika (złóżmy po ok. 2km), a w tym czasie pali niewyobrażalne ilości benzyny. Zaraz po zakupie palił mi ok 11 litrów, wczoraj zatankowałem i wyszło mi 13litrów, pomimo tego, że jeżdżę naprawdę oszczędnie- nie przekraczam 3000 obrotów, nie wciskam pedału gazu do dechy, klimatyzacji nie posiadam.

Niestety jeszcze nie sprawdziłem ile pali mi samej benzyny, mam zamiar to zrobić w najbliższym czasie.

Czy według Was w moim przypadku jeżdżenie na gazie ma sens? Biorąc pod uwagę wszystkie koszta związane z jego eksploatacją zaczynam w to powątpiewać.

Załóżmy, że jeździłbym na benzynie- czy muszę robić jakieś przeglądy obowiązkowe instalacji gazowej czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miescie powinien ci palic okolo 10-11 litrow gazu plus benzynka na rozruch ...biorac cene benzyny czyli prawie 5 zl i cene gazu czyli 2.15 rachunek jest prosty ...poza tym jak bedziesz jezdzil tylko na benzynie nie bedzie ci palil wiele mniej niz gazu ...na 100 km bedziesz do przodu spokojnie 15 zl wiec jesli chodzi o ekonomie to nie ma co sie zastanawiac ...ale ...gaz to gaz i zawsze jakies usterki moga sie przytrafic ...

 

[ Dodano: Sro 18 Cze, 2008 17:29 ]

aha masz II gen dokladnie taka sama jak ja i powiem ci troche problemow z tym mozesz miec ja co chwile do gazownika musze jechac bo lipnie silnik chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Czy według Was w moim przypadku jeżdżenie na gazie ma sens?.........

- czy muszę robić jakieś przeglądy obowiązkowe instalacji gazowej czy nie?

 

na autocentrum jest taki fajny kalkulator i zakładająć, że rocznie pokonujesz tylko 8tyś kilometrów i uwzględniając koszt przeglądu instalacji LPG, wychodzi że po roku masz 1200zł w kieszeni, nawet odpalając go na benzynie to zawsze Ci te 1000zł zostanie.

 

czy warto ?

 

gdybyś pytała czy warto założyć to kategorycznie NIE !!!!!!!!

 

czy warto jeżdzić jak jest założona już instalacja to raczej tak.

 

ale aby jeździć o.k to trzeba

1) zrobić przegląd tej instalacji, poustawiać spalanie, itd... gazu nie powinno więcej spalać niż 20% benzyny

2) przy tym silniku możesz ograniczyć jazdę na PB do minimum i nie czekać tych 2 kilometrów,

3) dodatkowe koszty przeglądów to: coroczna obowiązkowa diagnostyka +60zł , i wymiany filtów i regulacja (tylko raz w roku przy tym przebiegu a nawet rzadziej) to koszt o.k 60-130zł (zależy gdzie).

 

jak pojeździsz ze 3 lata to już się uzbiera sumka większa niż wartość tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agril_Szanak
[ Dodano: Sro 18 Cze, 2008 17:29 ]

aha masz II gen dokladnie taka sama jak ja i powiem ci troche problemow z tym mozesz miec ja co chwile do gazownika musze jechac bo lipnie silnik chodzi

 

no właśnie...i tego się obawiam. Miałem już kilka takich sytuacji, że mi zgasł, co gorsza w trakcie jazdy. No i oczywiście nierówne obroty silnika to standard. Jeszcze tylko ponowię pytanie- czy przeglądy instalacji gazowej są obowiązkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd instalacji gazowej masz przy przeglądzie rejestracyjnym robiony, generalnie zawiera się on na sprawdzeniu szczelności w sumie i spalinach, a co do przeglądów regulacyjnych, wymiany filtrów itp. to już według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest taki- czy pomimo obecności instalacji gazowej jeździć na gazie?

 

skoro jest to trza smigać na lpg :D ,co innego gdybys miał dylemat czy zakładać instalke,ale jak jest grzechem by było nie jeżdzić-jasne jak słoneczko :one: ,jeżdzić nie grymasić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przeglądy instalacji gazowej są obowiązkowe ?

 

tak, są obowiązkowe. Robi sie je jak juz wspomniano podczas przeglądu samochodu. Cena przeglądu przez to wzrasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
silnik 1,4 i 11 do 13 litrów gazu :/ lepiej odrazu jedz do gazownika bo coś jest nie tak :/
normalnie niby tak, ale z tego co widzę w profilu to warszawka + krótkie odcinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkownikiem Almery N15 1,4 GX, z instalacją gazową BRC Just.
masz II gen dokladnie taka sama jak ja i powiem ci troche problemow z tym mozesz miec ja co chwile do gazownika musze jechac bo lipnie silnik chodzi
czegos tu nie rozumiem. miałem taką instalkę 3 lata i tylko raz regulowana - podczas monatazu. spoko osiagi. spalanie LPG ok. 10-15% więcej niż PB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...