Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

turbina do sunny 2.0 d


Gość johnny85

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie wiecie moze czy da sie do sunny n14 w 2,0 diesel zamontowac turbine i jaka maksymalnie? z gory dziekuje za udzielenie informacji.

 

[ Dodano: Sro 18 Cze, 2008 23:07 ]

bardzo prosze o odpisanie bo mam mułowate autko i mnie to drazni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak z lublina bedzie uturbiać swojego 2.0d w kombi, cały set wsadza z primery P11 i doklada IC oraz przelotowy wydech, ponoć seryjna pompa w tych silnika ma możliwość obługiwania doładowania (wejście na kompensacje od doładowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

fachowo o d i td

silniki d mają stopien sprezania ok5atm wiekszy od td

dlaczego?

turbina dotłacza te brakujace atmosfery

a jak do zwykłego d dodasz turbine to ....

zwiekszysz sprezanie

zmniejszysz zywotnosc o ok 50%

dalej

tłoki w td sa wzmocnione wkładkami z aby wytrzymały ciśnienie spalanych gazów

moga niewytrzymać

i t d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Nie o ok. 5 atmosfer a o ok. 1 atm. co przy i tak wysokim stopniu sprężania silników diesla jest różnicą znikomą (stopień sprężania przy tych silnikach podawany jest identyczny wynoszący 22,2), co do tłoków to wg katalogów, które widziałem (np. kolbenshmidt) są identyczne... Poza tym skąd wziąłeś to zmniejszenie zywotności o 50 %, jakieś badania OBOS czy CBOP??... Wg. mnie trochę to naciągane...

 

Nie mogę również powiedzieć, że napewno silnik to wytrzyma dopóki tego nie zrobię (narazie projekt czeka na przypływ gotówki - zrobiłem najpierw remont, żeby móc być pewny, że jeśli się motor wysra to nie będzie wina jego kondycji)...

 

a wiecie jakie sportowe zawieszenie moge zalozyc do sunny sedan? szukałem na allegro ale nie było zadnego

 

Zawieszenia (amorki, sprężyny i kompletne zestawy) produkują na pewno: Vogtland, Eibach, Weitec... To z najogólniej dostępnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...