Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błędne podłączenie, czy wina wzmacniacza?


Gość harlesden

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harlesden

Witam.

Podłączyłem PowerBass L-6c pod wzmacniacz. Tweeterki na kablach Dietz 2x1,5 do zwrotnic, woofery Dietz 2x2,5 do zwrotnic, kabel od zwrotnic 2x2,5 Dietz do zmostkowanego 4 kanałowego wzmacniacza Sony XM 3040. Działa mi lewy woofer i prawy tweeter. Co jest źle podłączone? Na 99% polaryzacja zachowana. Dodam, że przy prawym tweeterze kabelek się upierdzielił przy samym głośniku i musiałem go lutować. Po włączeniu muzyki było słychać dźwięk tylko z lewego woofera i prawego tweetera, a po około 30 sekundach poszedł dymek z prawego tweetera. Mam nadzieję, że to w miejscu lutowania coś się stało, a nie w głośniku. qr** mać!! :evil: Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to w miejscu lutowania coś się stało, a nie w głośniku. qr** mać!! :evil:

 

No to Cie zmartwię - poszedł tweeter... Zamieniłeś zwrotki - tweeter grał pod dolnoprzepustową a bas pod górnoprzepustową - tak mi to z opisu wygląda. Ale czy te głośniki są sprzedawane z oddzielnymi zwrotnicami na niskie i wysokie tony? Jak np Hertz DSK?

 

[EDIT]

Widzę że zwrotka jest jedna na komplet tweeter i mid-bass. No to coś źle popodłączałeś przy zwrotnicy - sprawdź jeszcze na spokojnie wszystkie podłączenia.

 

A czy wzmacniacz po zmostkowaniu udźwignie impedancję 3ochm? Nie mogę za bardzo znaleźć parametrów tego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theant, to złota seria Sony'ego. Piec porządny. Projektowany na 4 Ohm, ale spokojnie można podłączyć w mostku 3 Ohm - wytrzyma, bez szkody na komponentach. Bez mostaka jest stabilny do 2 Ohm na kanał.

 

harlesden, bay bay tweeterku. - Sprawdzać po 3 kroć! Polaryzacje też warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theant, to złota seria Sony'ego. Piec porządny. Projektowany na 4 Ohm, ale spokojnie można podłączyć w mostku 3 Ohm - wytrzyma, bez szkody na komponentach. Bez mostaka jest stabilny do 2 Ohm na kanał.

 

Ok. Niech będzie to złota seria, ale jak piszesz jest stabilny do 2ohm na kanał - po zmostkowaniu do 4-ech, a ma być podłączone 3. Więc jakby nie było będzie obciążony ponad normę no i współczynnik tłumienia nieco wzrośnie, a co za tym idzie będzie gorasza kontrola.

 

Popraw mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że praktycznie współczynnik i kontrola się nie zmienią?

 

Jeśli producent pisze że w mostku ma być 4 to ja się kłócicć nie będę i podłączę 4 a nie 3. Niechby coś poszło nie taki i padłby pod obciążeniem 3 ohm, nie powinni uznać gwarancji - bardzo łatwo się sprawdza czy tranzystor padł od przeciążenia czy od przepięcia.

 

Ale niech będzie że wytrzyma - ja tam stosuję się do instrukcji jeśli chodzi o elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...