Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Kłopot z elektryką


Gość lewin

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post także pozwolę się przywitać: "Witajcie!" :)

 

Kupiłem używanego Nissana Primere P12 i na dzień dobry wywaliło bezpiecznik. Nie mam świateł postojowych, świateł przeciwmgielnych oraz podświetlenia zegarów (kokpitu).

Wymieniłem już bezpiecznik i po trzecim odpaleniu samochodu znowu brak świateł oraz podświetlenia kokpitu. Ktoś już spotkał się z takim przypadkiem? Bezpiecznik wsadziłem mocniejszy (z 10 na 20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa widać elektryka rodem z Francji heh.

lewin na dzień dobry masz odemnie wielką naganę za wsadzanie większego bezpiecznika - TAK SIĘ NIE NAPRAWIA, to powoduje tylko jeszcze większe uszkodzenia.Nochyba, że poprzedni właśniciel nie miał odpowiedniego bezpiecznika i wsadził pierwszy lepszy. Zobacz jaki ma być i taki wstaw. W mojej opinii 10A na podświetlanie dechy postojówki i halogeny to trochę za mało. A co do wywalania to powiedz mi w którym momencie Ci wywala czy po załączeniu postojówek? Bo jeśli tak to szukałbym przyczyny przy nich - pewnie dostała się wilgoś i styki sobie podśniedziały mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa widać elektryka rodem z Francji heh.

lewin na dzień dobry masz odemnie wielką naganę za wsadzanie większego bezpiecznika - TAK SIĘ NIE NAPRAWIA, to powoduje tylko jeszcze większe uszkodzenia.Nochyba, że poprzedni właśniciel nie miał odpowiedniego bezpiecznika i wsadził pierwszy lepszy. Zobacz jaki ma być i taki wstaw. W mojej opinii 10A na podświetlanie dechy postojówki i halogeny to trochę za mało. A co do wywalania to powiedz mi w którym momencie Ci wywala czy po załączeniu postojówek? Bo jeśli tak to szukałbym przyczyny przy nich - pewnie dostała się wilgoś i styki sobie podśniedziały mocno.

Witaj Janusz_lublin! Dzięki za konstruktywną odpowiedź.

Bezpiecznik wywaliło mi gdy odpalałem silnik. Auto jest już u elektryka i od dzisiaj się on z nim siłuje. Jak będę znał rozwiązanie to oczywiście napisze o tym w wątku.. Stawiam na przetarty kabel.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a radyjko to fabryczne jest, czy wymienione na "bardziej rasowe"?

Stawiałbym też na bardzo trywialny i popularny defekt tych aut - kiepska masa na tylnych lampach - była już nieraz przyczyną różnych dziwnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...