Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pod deską rozdzielczą coś mi brzęczy


Gość sonar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta dmuchawą to należało by przeczyścić kanały wentylacyjne, no chyba że nadaje sam wiatrak to trzeba go przesmarować a jak to nie pomoże to wymienić. Z półka się uporałem wkładając w szczeliny między nią a deską uszczelki (zwykłe z kranu), hałasował też schowek - okleiłem zawiasy izolacją. Teraz cała deska stuka gdzieś przy prawym słupku ale to ogarnę dopiero na wiosnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dmuchawą to dość dziwna sprawa. Nie nadaje wiatrak tylko coś 'dzwoni" w środku. W czasie mrozów gdy zmieniam pozycję nadmuchu słychać taki metaliczny brzęk. Tylko w pozycji 'na pasażera" jest cicho. W innym przypadku odzywa sie na każdym wyboju, dopóki sie nie nagrzeje, wtedy milknie :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Marcin_B

Widzę, że nie tylko ja zmagam się z tymi niechcianymi dźwiękami w aucie.... Mi swego czasu brzęczało coś pod tapicerką drzwi pasażera w okolicach głośnika - po rozebraniu wypadły 2 małe monety, które przez szczelinę w bocznym schowku dostały się głębiej. Później było piszczenie Bóg wie skąd - raz to słyszałem z okolic konsoli środkowej, raz z okolic drzwi kierowcy a jeszcze innym razem pedałów. Co się okazało? Piszczało przy elemencie do zapinania pasów bezpieczeństwa (koło schowka środkowego). Porcyjka WD-40 i spokój.... Dzwoniło mi jeszcze coś pod maską - przewody od chłodnicy dotykały do któregoś elementu metalowego, poprzesuwałem plastikowe dystanse i jest ok..... Jak próbuję nieraz pojechać na zbyt wysokim biegu i silnik się zamuli to rzeczywiście zabrzęczy też w obudowie kolumny kierowniczej, ale tam grzebać się trochę boję (jeszcze :-) ).

Dzwoniło też za schowkiem od strony pasażera (tam gdzie jest filtr kabinowy) - wyjąłem schowek i powkładałem pomiędzy plastiki na wcisk filc - pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja mam N16 i u mnie również coś zaczęło brzęczeć po stronie pasażera.

brzęczy jak wjadę na jakieś nierówności czy kostkę brukową.

wydaje mi się, że wydobywa się z komory poduszki powietrznej.

może w wentylacji. ciężko podczas jazdy zlokalizować.

z tyłu w okolicy klapy bagażnika też coś głucho brzęczy.

szyba drzwi kierowcy jak opuszczę również brzęczy.

brzęczy mi też coś plastikowego w kratce na przodzie jak samochód chodzi na luzie, np jak stoję na światłach.

 

cholera, zmieniłem auto ze starego trupa w którym wszystko, nawet szyby dzwoniły. "No to teraz będę miał cicho". Za długo cicho nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...