Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Immobilajzer w P10 1.6 16 v lx z 1995r.


Gość GrzegorzS67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrzegorzS67

Witam wszystkich jestem mozna tak powiedzieć nowym użytkownikiem nissana mam PRIMERĘ Z 1995 R 1.6 16 v LX sprowadzonego rok temu z niemiec. Mam duży problem z jego immobilajzerem, czasem działa ale częściej muszę kombinować ponieważ raz odblokowuje zapłon ale nia otwiera drzwi, innym razem otwiera je ale nie odblokowuje zapłonu a jesze czasem wogóle nie reaguje. Dodam że wymieniałe już dwa razy baterie w pilocie i nic. Natomiast drugi pilot wogóle nie działa. Mieszkam w krakowie i jeśli ktoś ma jakies doświadczenia to proszę o pomoc. Immobilajzer prawdopodobnie jest firmy Lukas ale nie mam pewności natomiast piloty są na pewno tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz pilota lucas 3txa - to nie znaczy ze on ma co kolwiek wspolnego z immobiliserem. W samochodach z 1995 roku immobiliser powinien byc juz w kluczyku. Kluczyk powinien byc grubszy i miec czerwoną pestke w ktorej jest immo. Jesli masz tylko taki cieniutki plaski kluczyk to co innego.

 

Sprawdz to bo to wazne do dalszych rozwazan na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety u mnie jest inaczej, mimo ze pilota mam takiego samego - tak czy inaczej, obok lewej nogi w boczku masz zamontowany audiolink - sterownik od immobilisera - zajrzyj do niego czy nie jest zalany, nie zaśniedziały końcówki itd - przynajmniej tam jest u mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja wymienilem ECU wraz Audiolinkiem i pestka kluczyka i immo raz dzialal raz nie dzialal, myslalem ze to wina petli, probowalem coraz blizej przystawiac transponder z kluczyka ale to nic nie dawalo, czasem sie stykał ze stacyjka i nie widziało immo, a czasem miałem go w drugiej rece i go widziało.

 

Bo wielu bojach okazało sie ze winny był inny Audiolink - założyłęm stary i wprogramowałem kluczyki z komputera i śmiga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzegorzS67

Dzięki . Mam tylko pytanko jak go programowałeś to z PC czy jakimś kodem. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim a nie mam oryginalnej instrukcji do niego zwłaszcza do immo. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie wpiac jakims komputerem diagnostycznym Consultem, lub czyms co udaje Consulta (np. Launch) wiekszosc firm ktore zajmuja sie diagnostyka silnikow maja cos takiego, i jest tam funkcja do wprogramowywania kluczyków. Wkladasz kluczyk z byle jakim kodem do byle jakiego samochodu i komputer zapamieta kod kluczyka i bedzie z nim dzialal. W nowszych autach nie da sie tak latwo zsynchronizowac Audio linka z ECU - tam trzeba to robic juz trudniej, np. w P11.144 juz tak nie zdzialasz, w pozniejszych P11 tez nie, ale w naszych starych trupkach bez problemowo idzie. Wprogramowanie klucza programuje wszystko - klucz, audiolinka i ecu i jest z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...