Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podwyżka akcyzy LPG???


Ziutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, mówią o wzroście rzędu 28 groszy/litr. Wyjdzie po 2,4-2,5 zł za litr. O połowę taniej niż benzyna, która rychło podrożeje.

 

Ale na PO już nigdy głosu nie oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mówią o wzroście rzędu 28 groszy/litr. Wyjdzie po 2,4-2,5 zł za litr

no tylko że w przeciągu 4 lat gaz podrożał ze 1,50 na 2,2 a będzie 2,50 - więc to czyste złodziejstwo

a że benzyna droga to jest okazja na gazie zarabiać

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mówią o wzroście rzędu 28 groszy/litr. Wyjdzie po 2,4-2,5 zł za litr. O połowę taniej niż benzyna, która rychło podrożeje.

 

Ale na PO już nigdy głosu nie oddam.

 

A co PO ma do tego? Cała budżetówka strajkuje za podwyżkami, to skąd mają brać? Emerytów już bardziej nie da się wyżyłować, to doi się kierowców. Tak robili czerwoni, czarni (PiS) i tak będą robili wszyscy pozostali. I to nie wina Państwa tylko zmowy złodziejskich cepeeniarzy. Już raz rząd obniżył akcyzę, a na stacjach staniało o kilka groszy. A mafia paliwowa zarobiła jeszcze więcej. Zamiast blokować drogi trzeba spalić w każdym mieście po parę stacji, to im zmięknie rura :diabel2:

 

Sorki za (nie do końca) OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
"Ale na PO już nigdy głosu nie oddam."

 

A co PO ma do tego? .

 

jak to co ?, a "żeby żyło sie lepiej....." ? to rząd PO dzisiaj odpowiada za tą akcyzę, proste

 

w innym rządzie był kiedyś taki Pan Winetu, namieszał..... sprawa winiet, zlikwidował zielone strzałki, itd...

 

łoją nas jak sie da, a przecież wraz ze wzrostem ceny paliw też rosną dochody państwa bo np. VAT jest procentowy i więcej jego wpływa, mimo to złodziejom nadal za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zobaczcie ile budżet traci na przemycie. A teraz tak na logike rząd obniża akcyzę na fajki, alkohol, paliwa - kończy się przemyt bo nieopłacalne się to staje więc ludzie kupują legalne, a co za tym idzie straty spowodowane przemytem są znacznie mniejsze, a i wpływy do są większe, bo nie traci na lewiźnie.

 

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, LPG w Holandii to 0,5-0,6Euro/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość lukasz79pulawy

Mam Primere P11 1998r 1,6 benzyna i tak sie właśnie zastanawiam czy wogule instalować LPG. Myślałem o sekwencji zs 2500zł ale widząc zapowiedzi drożejącego gazu i mając w perspektywie wymiane uszczelki pod głowicą lub powypalane gniazda zaworowe nie wiem czy warto. Przejeżdżam tylko 10tys. km rocznie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich przebiegach nie ma co sobie glowy zawracac.Osobiscie mialem zagazowanego suniacza i powiem szczerze,ze dla mnie byla to bardzo widoczna oszczednosc,suniaczem wydawalem 280zl mc,a teraz wydaje 500-600zl na paliwo.Ale troszke wiecej jezdzilem,bo 10k to w pol roku potrafie naklepac.A co do zjezdzania silnika na lpg,to ja w to nie wierze.jezeli ktos robi przeglady co 8k na bierzaco to bedzie smigal i smigal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rząd PO dzisiaj odpowiada za tą akcyzę, proste

Minimalna stawka akcyzy (według UE) na bezołowiową wynosi 1082 zł / 1000l. Obecnie mamy akcyzę na poziomie 1565 zł / 1000l, więc możliwe jest jej obniżenie o 483 zł / 1000l (czyli 0,483 zł / 1l). ALE już w 2009r minimalna stawka wyniesie 1353 zł / 1000l, czyli możliwa obniżka to 212 zł /1000l, co da nam 0,212 zł / 1l. Wobec powyższego nie dziwię się, że obniżki akcyzy nie będzie.

Problem leży gdzie indziej: http://maciejkossowski.blox.pl/2008/07/Dla...ozeje-ropa.html

 

BTW. W Pl VAT oblicza się od ceny paliwa + akcyza, czyli podatek od podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...