Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] "twardy" pedał hamulca


Gość korsarz75

Rekomendowane odpowiedzi

Gość korsarz75

Witajcie! Mam P11 1.6 z 1997 r. Hamulce - przód tarcze, tył bębny. I mam z nimi (hamulcami) nast. problem:

 

Wczoraj z żoną sprawdzaliśmy na pasie startowym ile Primka pociągnie. Pas ma ok. 1,5 km długości z zatrzymanego Młoda rozbujała auto do 170 km/h, a mnie się udało do 180. Ale nie o tym. Przy hamowaniu z tych 170 - 180 km/h Młodej wydawało się, że pedał hamulca jest "za twardy" tzn. za mocno musiała go cisnąć, żeby wyhamować. Mi to ta jego twardość nie przeszkadza, bo mam kawał buciora - mam czymś docisnąć. :diabel2: Gdzieś przeczytałem, że w autach z ABS (a takie właśnie posiadam) pedał hamulca musi chodzić lżej. I tak już dla spokojności chciałbym się zapytać moich bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, czy z ten hamulec tak ma (tzn. w Primach jest twardy), czy powinienem się zaniepokoić i pomyśleć o wymianie ... no właśnie czego? :?:

Przy normalnych prędkościach pedał hamulca chodzi lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem, że w autach z ABS (a takie właśnie posiadam) pedał hamulca musi chodzić lżej
chodzi tak samo. tylko jak wdepniesz mocno to zaczyna pulsować.

masz wogóle ABS? jak właczasz kluczyk powinna sie zapalić na moment kontrolka

jak sie nie pali to:

a) nie masz abs

B) nie działa

c) sprawdź pod maską po stronie pasaża powinno być takie ustrojstwo z wężykami od przewodów hamulcowych

d) powinien być przekaźnik ABS - opisany na przekaźnikach (pudełko czarne po stronie pasażera pod maską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korsarz75

ABS mam. Kontrolka jest. Jak mocno wduszę pedał hamulca to na końcu czuć pod pedałem że ABS się załącza.

Mi chodzi o takie subiektywne odczucie że pedał hamulca przy hamowaniu z dużych prędkości jest "twardy".

 

Skoro mówisz, że pedał hamulca przy ABS nie musi chodzić lekko to znaczy że u mnie jest OK. Myślałem, że może płyn hamulcowy jest do wymiany :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tylko subiektywne odczucie, że pedał robi się twardy. Powodem tego może być zmęczenie cieplne klocków co skutkuje osłabieniem siły hamowania i potrzebą mocniejszego wciskania pedału (im mocniej wciskasz tym robi sie twardszy). Dochodzi do tego nie mała prędkość co również fałszuje wiele odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...