Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana nagłośnienia_Almera N15 hatchback


avior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zamierzam zrobić coś z obecnym nagłośnieniem w mojej N15-tce.

 

[Dodam tylko, że jest to wersja hatchback i w dodatku 3-drzwiowa.]

 

Do dyspozycji mam miejsca na głośniki w przednich drzwiach oraz z tyłu po bokach półki bagażnika są też miejsca na głośniki i nawet dochodzą do nich kable.

 

Teraz słucham muzyki na fabrycznych przednich głośnikach i radiu JVC (model KD-S821R), ale szkoda mówić co to za dźwięk.

 

Potrzebuje fachowej porady jaki zestaw głośników byście mi polecili do mojej Almery, czy nagłaśniać tylko przód czy również tył.

Z powodu skromnych funduszy wzmacniacz nie wchodzi w grę, ani wymiana radia na lepsze (przynajmniej na razie).

 

Co do moich preferencji muzycznych: dance, trance, techno, ambient, chillout, electro :mikolaj: tak więc bardzo różnie, chodzi, aby był miły głęboki basik, a dźwięk krystaliczny :027: o ile da się to uzyskąc z zestawu głośników, powiedzmy do 300 PLN.

 

Jak już zdecyduje się na zakup, montuje od razu, wygłuszanie będę robił we własnym zakresie, ale dopieru po montarzu centralnego zamka.

 

Czekam na sugestie, porady, własne doświadczenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Teraz słucham muzyki na fabrycznych przednich głośnikach i radiu JVC (model KD-S821R), ale szkoda mówić co to za dźwięk.

 

Z powodu skromnych funduszy wzmacniacz nie wchodzi w grę, ani wymiana radia na lepsze (przynajmniej na razie).

 

, chodzi, aby był miły głęboki basik, a dźwięk krystaliczny :027: o ile da się to uzyskąc z zestawu głośników, powiedzmy do 300 PLN.

 

Tak to tylko w erze.

Powaga, za 300zl krystaliczny dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, bo osoba na której radzie najbardziej mi zależało potrafiła tylko ironizować. Co myślicie o tych zestawach:

1* http://www.allegro.pl/item385650236_hertz_...is_gwpl_fv.html

 

2*

http://www.allegro.pl/item388837847_helix_...ratis_24gw.html

 

Zależy mi na czystym dźwięku, ładnej barwie i wyraźnym basie. Czy uzyskam to z tych zestawów. I najważnmiejsze, czy wejdą one do N15 i co z tyłem? Pozostawić bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które maja max 36-40 W mocy muzycznej, czyli RMS

 

Moc muzyczna a moc RMS to 2 różne moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 17W RMS/kanał. Ale jak powiedziałem, być może kiedyś dokupie wzmacniacz, bądź zmienie radio, wiec po co wtedy znów zmieniać głośniki. A gdzieś przeczytałem kogoś opinię, że te Helixy ładnie już grają pod samym radiem... ale tego pewny nie jestem :/

No ale te Phonocary będą grały ładniej od tych z allegro pod tym radyjkiem? Bo jak tak samo, to wole dołożyć, a mieć już na stałe je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź zmienie radio

 

Nawet jak zmienisz radio to więcej jak 22W RMS na kanał nie wydusisz. Jeśli więcej mocy to tylko zewnętrzny wzmacniacz.

 

No tak. Znamionowa :)

 

I wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

avior, Wystarczyło by gdybyś poczytał kilka postów do tyłu.

Co drugi temat to samo, bede wiec kopiował i wklejać.

 

Caliber CSV5

IMPACT RSW-165XF

PHONOCAR Y-LINE

ALPINE SXE-1750S

ALPINE SXE-1750

IMPACT RSW 165XF

CLARION SRS 1726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja niedawno bylem na etapie wymiany CA z przodu i postawilem na taki zestawik:

 

- AUDISON SRX2

- PowerBass L-6C

- Maty do wygluszenia BOLL

- Kabelki od pieca do glosnikow 2,5mm2

- kabel zasilajacy 10mm2

 

Sprzecik budrzetowy ale gra naprawde niezle jak za taka kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kawarek

za 300zl to polecam systemik GROUND ZERO TC13 MK2 lub TC16 MK2 na przód, dają piękny dźwięk wedłóg mnie najlepszy system na rynku do 300zł. Tyłu nie ma co nagłaśniać bo to by grało tylko dla pasazerów na tylnej kanapie, jak już to jakaś niskotonówka w bagażnik ;) a i co do drzwi to dobre wygłuszenie i dystanse z MDF-u(dla dobrego usztywnienia weż pędzla i przesmaruj je budaprenem);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak u niektórych konsekwencji wypowiedzi, dlatego postanowiłem, za poradą jednego z posiadaczy N15, że zakupię Helixy Dark Blue 62.1 Zresztą na aukcji jest napisane,że pod samym radiem też spoko zagrają, a jeśli efekt będzie mizerny zakupie w przyszłości jakiś wzmacniacz.

Myślę od razu o wytłumieniu drzwi, w co lepiej zainwestować, maty bitumiczne (które, miękkie, twarde), czy w taśmę dekarską? I ile tego zejdzie na wytłumienie przednich drzwi (mam 3 więc są spore :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomas.ns
Takie pytanko, jak wyjąc fabryczne radio z N15 ??

mam na warsztacie i wypada sie ładnie do tego zabrać

oznaczenie NATS - kaseciak

 

odkecacasz te cała ramke co biegnie na około radia i sterowaniem nawiewu pod nimi sa 2 sroby i ramka schodzi ładnie a potem sa chyba 4 sroby co trzymaja całe radyjko przynajmiej ja miałem tak u siebie na oryginalnym kaseciaku ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konsekwencji wypowiedzi u niektórych, może być wynikiem braku konsekwencji w używaniu opcji SZUKAJ :diabel2:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31658

 

Chodziło mi o brak konsekwencji w podawaniu mocy RMS głośników, jedni mówią, żeby była poniżej 35 WAT, inni podają przykłady 80 WAT RMS, dlatego postanowiłem zakupić Helixy, ponieważ większość twierdzi, że pod samym radiem zagrają przyjemnie.

 

Takie pytanko, gdzie umieściliście swoje zwrotnice? Pod boczkiem w drzwiach? Jak je zamocować i czy jakoś zabezpieczyć? I czy koś się orientuje czy te twetery od Helix-ów mają regulowany kąt położenia, a jęsli nie, to czy macie jakiś pomysł, jak prosto to osiągnąć.

 

Narazie czekam na przesyłke-głośniki, dystatnse i taśma wygłuszająca.

 

P.S. Na jednej z aukcji zobaczyłem, że oryginalnie były montowane do N15 głośniki firmy Clarion, więc dobrej jakości. Dlacvzego więc taki kiepski dźwięk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dalej opcja SZUKAJ bardzo Cie parzy.....

Na ostatnich dwóch stronach, był temat i przykladowe zdjęcia, jak wyglądają zwrotnice po umieszczeniu ich pod boczkami tapicerskimi, zalecam poczytanie.

 

Co do regulacji kąta pochylenia tweeterów, opis danych głośników, popwinien dać na to pytanie odpowiedź. Jak prosto to osiągnąć? Poszukać na forum, gdzie jest fotorelacja jak to zrobili inni użytkownicy, albo jeżeli masz je w słupkach przednich, wyprofilować odpowiedni kąt poprzez szpachle i żywice, a następnie oddać do tapicera celem obicia.

Wszystko jest na forum!!

 

PS W N16 fabryczne radia to też clariony, a grają jak grają. Opowiedź jest prosta, każda marka ma w swojej ofercie sprzęt hi-endowy, budżetowy jak i produkowany na zapotrzebowanie producentów aut, a ci jak wiadomo, oszczędzają na wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...